Evde Turşu Yapıp Satarak Para Kazanmak


54
525 Paylaşım, 54 points

Evde ev hanımlarının kolaylıkla yaparak para kazanabileceği işlerden birisi de turşu yapma işidir. Evde turşu yaparak para kazanmak oldukça kolaydır. Özellikle sürekli turşu kuran ev hanımları için bu işi yapmak çok kolay olacaktır. Bu yazımızda Evde Turşu Yapıp Satarak Para Kazanmak hakkında bilgi vereceğiz.

Evde yapılabilecek birçok iş seçeneği ile ev ekonomisine katkıda bulunulabilir. Evde yapılabilecek iş seçeneklerinden birisi de turşu yapma işidir. Özellikle ev hanımları için çok kolay olan evde turşu yapma işi, oldukça iyi bir ek gelir kaynağı olarak gösterilebilir.

????????????????????????????????????

EVDE TURŞU YAPIP SATARAK PARA KAZANMAK NASIL YAPILIR?

Evde Turşu Yapıp Satarak Para Kazanmak turşu yapmayı bilen birisi için oldukça kolaydır. Bu nedenle ev hanımlarının sıklıkla tercih ettiği ek iş seçeneklerinin başında gelmektedir. Turşu, kış aylarının vazgeçilmez yiyeceklerinden birisidir. Ancak kurumu bilgi ve tecrübe istediği için birçok kişi turşu kurmayı beceremez.Piyasada hazır turşu bulmak mümkündür. Ancak kimyasal içerikleri nedeniyle birçok kişi ev yapımı turşuları daha çok talep etmektedir. Ev yapımı turşuya olan ilgi de evde turşu yapma işinin daha yaygın olmasını sağlamaktadır.

TURŞU NEDİR?

Turşu, sebze ve bazı meyvelerin sirkeli, tuzlu suyum içerisinde bekletilerek tepkimeye girmesi ve yeni bir kıvam almasıyla hazırlanan bir yiyecektir. Turşu sirkeyle kurulduğu gibi tercihe göre limonla da kurulabilir.

TURŞU YAPARKEN HANGİ YİYECEKLER KULLANILIR?

Turşu yapımında birçok yiyecek kullanılabilir. Günümüzde hemen her yiyeceğin turşusu kurulmaktadır. Ancak en çok tercih edilen yiyecekler lahana, salatalık, yeşil fasulye, domates, havuç, erik ve karnabahar olarak söylenebilir.

Turşu hemen herkes tarafından çok sevilen ve beğeni ile yenen bir besindir. Ancak turşu kuran kişi bazı kurallara uymak zorundadır. Kuruluş şekli yanlış yapılırsa turşu olmaz. Bu nedenle birçok kişi turşu kurmaya yanaşmaz. Bunun yerine evde yapılmış turşu satın almayı daha kolay görürler.

EVDE TURŞU YAPIMI NE KADAR MALİYETLİDİR?

Evde turşu yapmak için belirli bir sermayeye ihtiyaç vardır. Öncelikle 5 kiloluk bir turşu bidonu almak gerekir. Bidon için ortalama 8 – 10 TL bir ücret ödenecektir. Evde yapılmış bir turşunun 5 kiloluk fiyatı ise 18 – 30 TL arasında değişmektedir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda Evde Turşu Yapıp Satarak Para Kazanmak oldukça karlı bir iş olarak görülebilir.

EVDE YAPILAN TURŞU NASIL SATILIR?

Evde yapılan turşunun satılması için iki yol tercih edilebilir. Evde Turşu Yapıp Satarak Para Kazanmak isteyen kişi, bu iş için tek başına çalışmaya karar verdiyse, yaptığı turşuları sosyal medya hesapları üzerinden kolaylıkla satabilir. Organik ve ev yapımı turşular kısa sürede ilgi görecektir.

Evde Turşu Yapıp Satarak Para Kazanmak için firmalarla çalışmak isteyenler biraz daha şanslı olur. Evde turşu yapma işi veren firmalar, hazırlanan turşuları kendileri satacağı için kişinin satış gibi bir derdi olmayacaktır. Firmalar ile çalışma durumunda sadece turşuların hazırlanması yeterli olacaktır. Kişi hazırladığı her turşu için kazanç elde eder.

EVDE TURŞU YAPIP SATARAK NE KADAR PARA KAZANILIR?

Evde Turşu Yapıp Satarak Para Kazanmak isteyen bir kişi yaptığı turşu türüne göre kazanç elde edebilir. Turşunun kilosu, malzeme sayısı gibi birçok etken fiyat üzerinde etkili olacaktır. Evde turşu yapıp satarak ne kadar para kazanılır sorusuna ortalama olarak 2500 – 3000 TL kazanmak mümkündür.

SİZ DE EVDE TURŞU YAPIP SATARAK PARA KAZANMAK İSTİYORSANIZ YORUM KISMINDAN MESAJINIZI YAZARAK HAZIRLADIĞINIZ TURŞULARA MÜŞTERİ BULABİLİR YA DA EVDE TURŞU YAPMA İŞİ VEREN FİRMALAR İLE İLETİŞİME GEÇME ŞANSINA SAHİP OLABİLİRSİNİZ.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

54
525 Paylaşım, 54 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
61
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

7 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ben evinde organik turşu çeşitleri yaparak satışa sunmak istiyorum şu virüs zamanında en etkili temel yiyeceklerimizden biridir tuşu çeşitlerimiz sipariş lerinizi bekliyorum

  2. Annem çok güzel turşu yapıyor ve herkes neden bunu kazanca dönüstürmedigini soruyor ona bir kazanç olsun istiyorum

  3. Kış ayının yüzünü göstermesiyle birlikte ülkemizin geleneği ve sofralarımızın vazgeçilmezi olan turşular da özenle hazırlanıp kurulmaya başlandı. Turşu sadece ülkemize özgü bir gıda olmayıp dünyanın hemen hemen her yerinde bu lezzete rastlamak mümkündür Yöresel ve bölgesel olarak farklılık gösteren bu ürün bizlere bütün sebze ve meyvelerin turşusunun kurulabileceğini göstermektedir Ülkemizde de genel olarak damak tadımıza uygun çoğunlukla salatalık ,lahana ,havuç ,domates ,biber vs gibi turşular daha çok tüketilmektedir. Turşuyu sadece gıda maddesi olarak ele almanın yanı sıra sağlık açısından da faydalarına değinmek gerek .En önemlisi bağışıklık sistemini destekliyor ,kan şekerini düzenliyor, kalp damar hastalıklarına karşı koruyucudur. yapımında kullanılan taze besinlere sirke limon sarımsakta eklenince doğal antioksidan hazırlanmış oluyor. Düzenli tüketildiğinde vücut için gerekli bileşenler bu mucizevi ürün sayesinde alınmış oluyor. SELMA’NIN MUTFAĞI olarak siz müşterilerilerimize sunmak isteriz

  4. Yaz sezonunda kendi ürettiğim ürünlerle turşu yapıp satmak istiyorum siparişleri isteğe göre hazırlayıp değişik turşular yapabilirim sipariş vermek isteyen olursa ulaşsın