Evde Toka İşi Nasıl Yapılır, Kazancı Ne Kadar?


66
650 Paylaşım, 66 points

Evde para kazanmanın en eğlenceli olanlarından birisi toka yapmaktır. Evde toka yapma işi hem kazançlı hem de zevklidir. Ev hanımlarına ek gelir sağlayacak olan evde toka yapma işi oldukça fazla ilgi görmektedir. Bu yazımızda evde toka işi nasıl yapılır, evde toka işinin kazancı ne kadar gibi sorulara cevap vereceğiz.

Bir konuda becerikli olmak ve bu beceriyi para kazanma yolu olarak kullanmak kadar mutluluk verici bir şey yoktur. Özellikle ev hanımları ellerinden gelen, becerebilecekleri işler üzerinden ek gelir sağlayarak hem para kazanmanın tadını alabilir hem de evine yardımcı bir gelir getirebilir. Evde yapılabilecek en eğlenceli işlerden birisi toka işidir.EVDE TOKA İŞİ NASIL YAPILIR?

Toka yapmak hem çok eğlenceli hem de oldukça kazançlı bir iştir. Evde toka işi yaparak para kazanmak isteyen bir kişi öncelikle bu iş için gerekli malzemeleri alarak işe başlamalıdır. Milyonlarca toka çeşidi bulunur. Bunların arasında en fazla ilgi görenlerini belirlemek hatta kişinin kendi tasarımlarını yapması çok daha fazla dikkat çekecek ve kazanç sağlayacaktır.

Evde toka yapıp satma kararı almış bir kişi, öncelikle ufak bir piyasa araştırması yapmalıdır. Dışarıda bu tür tokaların ne kadar ilgi gördüğüne ve kaç liraya satıldığına bakarak kafasında bir plan oluşturması gerekir. Toka ne çok pahalı ne de çok ucuza satılmamalıdır.

EVDE TOKA İŞİ NASIL BULUNUR?

Evde toka işi yapmak isteyen bir kişinin önünde birçok seçenek bulunur. Öncelikle toka yapacak kişi, evde kendi zevkine göre hazırladığı tokaları belirlediği fiyat üzerinden internette satışa çıkartabilir. Günümüzde birçok ürün satış sitesi bulunmaktadır. Bu sitelere üye olduktan sonra ürün satışı oldukça kolay olacaktır.

Bebek ve çocuk kıyafetleri satan mağazalarda mutlaka bir toka reyonu bulunur. Bu mağazalarla görüşerek yapılan ürünler satılabilir. Bu mağazalarla çalışmak için iki farklı yol denenebilir. Bunlardan birincisi mağazanın tüm tokaları peşin alarak satması, ikincisi ise satılan tokalar üzerinden yüzde alarak çalışmaktır.

Toka türü eşyalar en fazla elişi fuarlarında, sosyete pazarlarında ve sanat ürünü satan tezgahlarda ilgi görür. Bu tarz yerlerde satış yaparak oldukça iyi para kazanmak mümkündür. Kişi kendisi tezgah açamasa bile açık olan bir tezgah ile anlaşarak ürünlerinin satışını gerçekleştirebilir.

EVDE TOKA İŞİNDE GEREKLİ OLAN MALZEMELER NELERDİR?

Evde toka yapma işine karar vermiş bir kişi bazı malzemeler kullanarak istediği modelde toka üretimi yapabilir. Evde toka yapma işi için gerekli malzemeler şu şekildedir;

 • Kurdele
 • Silikn tabancası
 • Makas
 • Demir toka ya da lastik
 • Çiçek
 • Taş
 • Toka süsleme gereçleri

Malzeme listesi oldukça geniş olan oka yapımı işinde trendleri yakından takip etmek de oldukça önemlidir. Moda olan tarzda tokalar yaparak daha fazla müşteri elde etmek mümkün olacaktır.

EVDE TOKA YAPMA İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Evde toka yapma işi tamamen kişinin el becerisine bağlı olarak gelir sağlar. Bu nedenle evde toka yapma işi ne kadar kazandırır sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. ancak ortalama bir rakam vermek gerekirse, günlük olarak 3 saati toka yapmakla uğraşan bir kişi aylık ortalama 500 – 1500 TL arası bir kazanç elde edecektir. Bu rakam toka sayısına, tokaların ne kadar satıldığına ve toka fiyatlarına göre değişiklik gösterecektir.

SİZ DE EVİNİZDE TOKA YAPARAK SATMAK İSTİYORSANIZ YORUM KISMINDAN MESAJINIZI YAZARAK HEM ALICILARIN SİZE ULAŞMASINI SAĞLAYABİLİR HEM DE TOKA ALAN FİRMALARLA İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

66
650 Paylaşım, 66 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
87
Şaşkın
Başarısız Başarısız
50
Başarısız
Komik Komik
38
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
98
Helal Olsun!
lol lol
125
lol
Aşk Aşk
115
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
88
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
49
Kazandım!
Pinar

26 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. trabzon da yeriniz var mı acaba benimde bu işe ihtiyacım var yardımcı olun lütfen

 2. Bende 3 cocuk annesıyım calısamıyorum cocuklardan cocuklarımın ıhtıyacları karsılamak ıstıyorumm

 3. Üç kişiyiz eşim çalışamadığı için bu işe ihtiyacım var yardımcı olursanız çok memnun olurum

 4. Benim bu işe ihtiyacım var ve istiyorum bu işi el becerime de güveniyorum sizde görceksnz elimden geleni yapmaya hazırım

 5. El becerim var her türlü işi kolaylık la yaparım borcumuz olduğu için bu işe çok ihtiyacım var