Evde Tesbih Yaparak Para Kazanmak


51
456 Paylaşım, 51 points

Evde çalışarak ek gelir elde etmek isteyenler için yapılabilecek işlerden birisi de Evde tesbih yapmaktır. Evde tesbih yaparak para kazanmak oldukça kolaydır. Tesbih kullanan kişi sayısının bu kadar fazla olması, evde tesbih yapma işini de popüler hale getirmektedir. Bu yazımızda evde tesbih yaparak para kazanmak hakkında bilgi vereceğiz.

EVDE TESBİH YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Evde tesbih yaparak hem keyifli vakit geçirmek hem de para kazanmak mümkündür. Tesbih, hemen her evde bulunan aksesuarlardan birisidir. İnsanlar gerek namaz sonrasında gerekse aksesuar olarak tesbih kullanırlar. Bu nedenle tesbihe olan ilgi hiçbir zaman azalmaz.Tesbih modelleri oldukça fazladır. Bununla birlikte ülkemizde çok sayıda kişi ise tesbih koleksiyonu yapmaktadır. Bu koleksiyonu ilerideki nesillerine aktaracak olan kişiler, hemen her modelde tesbih almak isteyeceklerdir. Evde tesbih yapma işi oldukça kolaydır. Gerekli malzemeleri alan kişi, kısa sürede birbirinden renkli ve güzel teşbihler hazırlayabilir.

EVDE TESBİH NASIL YAPILIR?

Evde tesbih yapmak sanıldığı gibi zor bir işlem değildir. Tesbih malzemeleri satan dükkanlardan alınacak malzemeler ile kolaylıkla tesbih yapılabilir. Tesbih yapmak için rengarenk boncuklar, özel taşlar kullanılabilir. Özel ve kolay kopmayan bir ipe geçirilecek boncukların ardından imamesi de takılarak tesbih oluşturulur.

Tesbih yapmak için iki yöntem kullanılabilir. Birinci yöntemde tesbih yapacak olan kişi evde tesbih yapma işi veren firmalar ile çalışarak sadece ipe tesbih dizmek şeklinde iş alınabilir. Bu işlemde firma tarafından tüm malzemeler verilir. Böylece kişi herhangi bir sermaye koymak zorunda kalmaz. Evde tesbih yapma işi veren firmalar, çalıştıkları kişilere tesbih için gerekli tüm malzemelerle birlikte nasıl ve kaç tane tesbih istediklerini söylerler. Belirlenmiş süre içerisinde tesbih yapmak zorunda olan çalışanlar, biten teşbihler zamanında teslim ederek ödeme alabilirler.

Evde tesbih yapma işini tek başına yapan kişiler ise gerekli malzemeler için bir sermaye belirlemek zorundadır. Toptancılardan alınacak malzemeler ile istedikleri sayıda ve şekilde tesbih yapabilirler. Bu teşbihler için yapılan masraf göz önünde bulundurularak bir fiyat çıkartılması gerekir.

EVDE YAPILAN TESBİH NASIL SATILIR?

Evde tesbih yapıp satma işi ile uğraşan kişiler eğer bu iş için evde tesbih yapma işi veren firmalar ile çalışıyorlarsa satış konusunda herhangi bir sorun yaşamazlar. Verilen siparişi hazırlayıp firmaya teslim ettikten sonra paralarını alabilirler. Ancak evde tesbih yapma işini tek başına yapan kişilerin satış için bazı işlemler yapması gerekir. Yapılan teşbihler sosyal medya hesapları üzerinden ya da internet satış sayfaları üzerinden satılabilir. Bunun yanı sıra tesbih satan yerler ile anlaşma yaparak toptan bu dükkanlara satış yapmak da mümkündür.

EVDE TESBİH YAPARAK NE KADAR KAZANÇ ELDE EDİLİR?

Evde tesbih yapıp satarak para kazanmak mümkündür. Evde tesbih yapma işinin kazancı, tesbihte kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterecektir. Birçok farklı madde kullanılarak tesbih hazırlamak mümkündür. Kuka tarzı teşbihler ortalama olarak 50 – 100 TL fiyatla satılır. Ancak kehribar ve oltudan yapılmış özel teşbihler için 1000 – 5000 TL arası bir ücret kazanmak mümkündür.

Uygun fiyatlı tesbihlerde yapıp satan kişiler için evde tesbih yaparak kazanılacak ücret  2500 – 3000 TL arasında değişir. Bu fiyat özel taşlar ya da boncuklarla hazırlanan tesbihler söz konusu olduğu zaman çok daha fazla olacaktır.

SİZ DE EVDE TESBİH YAPIYOR VE BU TESBİHLERİ SATARAK PARA KAZANMAK İSTİYORSANIZ, YORUM KISMINDAN YAPTIĞINIZ TESBİH TÜRLERİNİ VE İSTEDİĞİNİZ ÜCRETİ BELİRTEREK HEM MÜŞTERİLERİN HEM DE EVDE TESBİH YAPMA İŞİ VEREN FİRMALARIN SİZE ULAŞMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

51
456 Paylaşım, 51 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
110
Şaşkın
Başarısız Başarısız
75
Başarısız
Komik Komik
62
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
117
Helal Olsun!
lol lol
26
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
111
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

17 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir