Evde Tek Kullanımlık Önlük Yapımı


53
514 Paylaşım, 53 points

Corona virüsün etkili olduğu şu günlerde birçok malzeme tek kullanımlık olarak üretilmeye başladı. Özellikle sağlık çalışanlarının kullandığı maske, önlük gibi malzemeler, virüsün bulaşmaması adına bir kez kullanıldıktan sonra atılan türden kullanılıyor. Sektörde önlüğe ihtiyaç olması, evlere de bu işin verilmesini sağladı. Bu yazımızda Evde Tek Kullanımlık Önlük Yapımı ile ilgili bilgi vereceğiz.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Corona virüs vakaları her geçen gün artmaya başladı. Corona virüs ile mücadele kapsamında en büyük iş kuşkusuz sağlık çalışanlarına düşüyor. Sağlık çalışanları, pandemi hastanelerinde virüslü hastalar ile birebir ilgilenmek ve onları tedavi etmek zorunda kalıyor. Virüsün yayılmaması amacıyla bu hastanelerde çalışan sağlıkçılar daha çok tek kullanımlık önlükleri tercih ediyor.EVDE TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK NASIL YAPILIR

Sağlık çalışanlarının tek kullanımlık önlükleri kullanmak zorunda olması, son aylarda önlük üretiminin de hız kazanmasını sağladı. Firmalarda tek kullanımlık önlüklerin üretilmesi ile birlikte evlere de tek kullanımlık önlük işi verilmeye başladı.

Evde Tek Kullanımlık Önlük Yapımı işini almak isteyen kişiler, dikiş konusunda bilgi sahibi ise kolaylıkla bu işe sahip olabiliyor. Evde tek kullanımlık önlük dikimi, özellikle dikiş tecrübesi olanlar için oldukça iyi bir ek gelir kaynağı olarak gösterilebilir.

Evde tek kullanımlık önlük yapmak isteyen kişiler, tekstil ve tıbbi malzeme üretimi yapan firmalar ile iletişime geçerek kolaylıkla ek iş alma şansına sahip olurlar. Evde tek kullanımlık önlük yapmak için internet üzerinden firmalara başvuruda bulunmak gerekir.

EVDE TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK YAPIMI İŞİ VEREN FİRMALAR HANGİLERİDİR?

Evde Tek Kullanımlık Önlük Yapımı işi veren firmalar, genel olarak tekstil firmaları ve sağlıkçılara tıbbi malzeme üretimi yapan firmalardır. Bu firmalar ile iletişime geçerek kısa sürede evde tek kullanımlık önlük yapım işi almak mümkündür.

Firmalar ile iletişime geçen kişiler, bu işi yapabilecek yeteneğe sahipse firma yetkilisince getirilen malzemeleri alarak kolayca tek kullanımlık önlük hazırlayabilir. Tek kullanımlık önlük hazırlayan kişiler, hazırladıkları önlükleri talep edilen miktar kadar paketleyerek firma yetkilisine teslim etmek zorundadır.

EVDE TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK YAPARAK NE KADAR PARA KAZANIRIM?

Evde Tek Kullanımlık Önlük Yapım işi alan bir kişi, hazırladığı önlük başına ücret alacaktır. Evde tek kullanımlık önlük yaparken firma tarafından belirlenen malzemeler kullanılır. Malzemeler, kişiye verilen ölçülerde kesilerek önlük şekline gelecek şekilde birleştirilmelidir.

Hazırlanan tek kullanımlık önlükler parça başı ücret ile teslim edilir. Önlüklerin tam istenilen şekilde hazırlanmış olması durumunda tamamı için teslimatta ödeme almak mümkündür. Tek kullanımlık önlük yapan kişiler, önlük başı ortalama 5 TL gibi ücret kazanacaktır. Aylık 30 – 50 arası önlük hazırlayan bir kişi ortalama 1500 – 2500 TL ek kazanç elde etmiş olacaktır. Tek kullanımlık önlük sayesinde sağlık çalışanları, virüs ile mücadele döneminde kendilerini çok daha rahat koruma ve izolasyon sağlamayı başarmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

53
514 Paylaşım, 53 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir