Evde Sıkılınca Yapılabilecek 10 Aktivite


58
564 Paylaşım, 58 points

Evde vakit geçirmek birçok kişi için sıkıcı olabilir. Bu nedenle evde keyifli vakit geçirmenin yolları aranır. Evde sıkılmadan vakit geçirmek için birçok yöntem kullanılabilir. Bu yazımızda Evde Sıkılınca Yapılabilecek 10 Aktivite hakkında bilgi vereceğiz.

Evde vakit geçirmek için kullanılabilecek birçok aktivite bulunmaktadır. Kişi ister hafta sonunu eğlenceli geçirmek, ister Corona virüs nedeniyle evden çıkamamasını eğlenceye çevirmek için bu aktivitelerden yararlanabilir.EVDE SIKILINCA YAPILABİLECEK 10 AKTİVİTE NELERDİR?

Evde Sıkılınca Yapılabilecek 10 Aktivite şu şekilde sıralanır;

  • Mısır patlatıp film seyretmek
  • Kutu oyunları oynamak
  • Kendi başına kalmak
  • Tamirat, tadilat yapmak
  • Dolap düzenlemek
  • Yoga pilates egzersiz yapmak
  • Pasta, kurabiye yapmak ve yeni tatlar denemek
  • Örgü örmek
  • Albüm düzenlemek
  • Kişisel bakım yapmak

EVDE SIKILINCA MISIR PATLATIP FİLM SEYRETMEK

Evde sıkılınca mısır patlatıp film seyretmek yapılabilecek aktivitelerden birisidir. Evde eğlenceli vakit geçirmek isteyen kişileri ister tek başına, ister arkadaşları ile ister ailesiyle birlikte eğlenceli bir film açtıktan sonra yanına bir de mısır patlatarak bu keyifli saatleri geçirebilir. Film izlemek en eğlenceli aktivitelerden birisi olacaktır.

EVDE SIKILINCA KUTU OYUNLARI OYNAMAK

Evde sıkılınca kutu oyunları oynamak yapılabilecek aktivitelerden birisidir. Günümüzde çok sayıda eğlenceli kutu oyunu bulunur. Evde keyifli vakit geçirmek isteyen kişi, arkadaşları ya da ailesi ile istediği kutu oyunlarını oynayarak oldukça eğlenceli zaman geçirecektir. Kutu oyunları, eğlenceli aktivite önerisi olmasının yanında kişinin sevdikleri ile birlikte kahkahalara boğulmasını da sağlayacaktır.

EVDE SIKILINCA KENDİ BAŞINA KALMAK

Evde sıkılınca kendi başına kalmak yapılabilecek aktivitelerden birisidir. Bazı insanlar evde daha sakin ve huzurlu zaman geçirmeyi tercih ederler. Özellikle yoğun çalışan kişiler için huzurlu zaman geçirmek oldukça önemlidir. Evde tek başına vakit geçirmek isteyen kişiler, puzzle yaparak, egzersiz yaparak, yeni bir dil öğrenerek, kişisel gelişim öğeleri ile vakit geçirerek zamanını en kaliteli şekilde değerlendirebilir.

EVDE SIKILINCA TAMİRAT TADİLAT YAPMAK

Evde sıkılınca tamirat tadilat yapmak yapılabilecek aktivitelerden birisidir. Evde er an halledilmesi gereken işler ve tamir edilmesi gereken gereçler bulunur. Evde sıkılmamak için tamirat işlerini halletmek ya da ufak değişiklikler için tadilata girişmek oldukça eğlenceli vakit geçirmeyi ve zamanın çabuk geçmesini sağlayacaktır. Böylece hem yapılacak işler halledilmiş olur hem de evde dikkat çekici değişiklikler yapılabilir.

EVDE SIKILINCA DOLAP DÜZENLEMEK

Evde sıkılınca dolap düzenlemek yapılabilecek aktivitelerden birisidir. Evde vakit geçirmek için kıyafetleri ya da kitapları düzenlemek doğru bir aktivite olabilir. Dağılan dolapları tekrar düzenlemek, yazlık – kışlık kıyafetleri değiştirmek, kütüphanedeki kitapları düzenlemek yapılabilecek aktivitelerden birisidir. Böylece kullanılmayan kıyafetleri ayırarak ihtiyaç sahiplerine vermek de mümkün olacaktır.

EVDE SIKILINCA YOGA PİLATES EGZERSİZ YAPMAK

Evde sıkılınca yoga pilates egzersiz yapmak yapılabilecek aktivitelerden birisidir. Spor, insanlar için oldukça önemli aktivitelerin başında gelmektedir. Evde vakit geçirmenin de en doğru yollarından birisidir. Evde sıkılan kişi yoga ya da pilatese başlayarak daha eğlenceli ve faydalı bir gün geçirebilir.

EVDE SIKILINCA PASTA KURABİYE YAPMAK VE YENİ TATLAR DENEMEK

Evde sıkılınca pasta kurabiye yapmak ve yeni tatlar denemek yapılabilecek aktivitelerden birisidir. Mutfak her zaman için eğlenceli vakit geçirme ortamıdır. Evde sıkılan kişiler mutfağa girerek pasta ve kurabiye yapabilir ya da yeni lezzetler deneyerek muhteşem sofralar kurabilirler. Böylece yeni mutfakları ve yeni tatları da öğrenmek mümkün olacaktır.

EVDE SIKILINCA ÖRGÜ ÖRMEK

Evde sıkılınca örgü örmek yapılabilecek aktivitelerden birisidir. Örgü örmek hem keyifli hem de huzurlu vakit geçirmek için en doğru seçeneklerden birisidir. Özellikle sokağa çıkılamayan kapalı havalarda örgü örmek adeta bir terapi etkisi yaratacaktır.

EVDE SIKILINCA ALBÜM DÜZENLEMEK

Evde sıkılınca albüm düzenlemek yapılabilecek aktivitelerden birisidir. Fotoğraflar ve albümlerin düzenlenmesi hem keyifli vakit geçirmek hem de eskileri tekrar hatırlamak için en doğru aktivitelerden birisidir. Fotoğrafları oluş zamanına, boyutuna ve konusuna göre kolayca düzenlemek mümkündür.

EVDE SIKILINCA KİŞİSEL BAKIM YAPMAK

Evde sıkılınca kişisel bakım yapmak yapılabilecek aktivitelerden birisidir. Evde keyifli vakit geçirmeyi fırsata çevirmek isteyenler bu sürede kendilerini de güzelleştirme şansına sahip olurlar. Evde yapılacak güzellik maskesi, peeling gibi aktiviteler ile hem güzelleşmek ve bakım yapmak hem de keyifli vakit geçirmek mümkün olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

58
564 Paylaşım, 58 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir