Evde Salça Yaparak Para Kazanma! (Yıllık 30 Bin TL Kazanabilirsin)


79
819 Paylaşım, 79 points

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen ancak yapacak bir iş bulamayan kişiler için en doğru seçeneklerden birisi evde salça yapıp satmaktır. Salça yapmayı bilen kişiler için bu işten para kazanmak oldukça kolay olacaktır. Evde salça yaparak para kazanan kişiler, oldukça iyi gelir elde edecektir. Bu yazımızda evde salça yaparak para kazanma hakkında bilgi vereceğiz.

Ev hanımlarının evde para kazanabilecekleri en kolay yollardan birisi salça yapmaktır. Hemen her ev hanımı salçanın nasıl yapılacağını bilir. Bu sayede salça yaparak kolaylıkla para kazanılabilir. Salça yaparak para kazanma işi sayesinde yılda 30 bin TL kazanmak mümkündür.EVDE SALÇA YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Ev hanımları evde salça yaparak para kazanabilir. Bunun için hem domates hem biber salçası yapılabilir. Yapılan salçaları satarak para kazanabilecek olan ev hanımları oldukça kar edeceklerdir. Günümüzde hemen her şeyin katkılı olması insanları doğal ürünlere yönlendirir. Salçanın da doğal yapılmışı fazlasıyla tercih edilmektedir. Salça yapmayı bilen ve güzel de yapabilen ev hanımları, doğal salça sayesinde çok iyi para kazanacaklardır.

EVDE DOMATES SALÇASI NASIL YAPILIR?

Evde domates salçası yapmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Evde domates salçası yapma adımları şu şekildedir;

 • Birinci Adım

Domatesler iyice yıkanır ve sap kısımları çıkartılır.

 • İkinci Adım

İri parçalar halinde doğranan domateslerin aralarına kaya tuzu serpilir ve derin bir kapaklı kaba kat kat dizilir. Bu şekilde kapağı kapatılarak 6 – 8 saat bekletilir.

 • Üçüncü Adım

Süre dolduktan sonra domateste oluşan suyu süzülür. Bu suyun süzülmesi önemlidir. Aksi takdirde domates salçası kıvam almaz ve kısa sürede ekşir.

 • Dördüncü Adım

Suyu süzülen domatesler elle sıkılarak karıştırılır ve özünü bırakması için kapalı şekilde 2 – 3 saat daha bekletilir.

 • Beşinci Adım

Bu sürenin ardından küçük delikli bir kevgirden posa ve çekirdekler ayrılacak şekilde süzülür. Bu işlem tüm domates bitene kadar uygulanır.

 • Altıncı Adım

Kapağı sıkıca kapanan temiz ve kuru kavanozlara boşaltılan domates salçası ters çevrilerek bir gece bekletilir. Ardından güneş almayan kuru bir yerde saklanır.

 • Yedinci Adım

Domates salçasının kapağı açılarak içerisine zeytinyağı döküp kavanozun kapağı sıkıca kapatılarak buzdolabında saklanabilir.

 • Sekizinci Adım

Diğer bir domates salçası yöntemi ise kaynatarak yapılandır. Kaynatarak domates salçası yapmak için domates püresi derin bir kabın içerisinde kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirilir. Dibi tutmasın diye arada karıştırılır. Suyunu iyice çektikten sonra tahta kaşık ile kavanozlara boşaltılır ve ters çevrilerek bekletilir.

BİBER SALÇASI NASIL YAPILIR?

Domates salçası yapılında kullanılan yöntem aynı şekilde biber salçası için de kullanılabilir. Kapya biberler ister kaya tuzu ile bekletilir ister kaynatılarak salça haline getirilir.

EVDE SALÇA YAPARAK NE KADAR PARA KAZANILIR?

Evde salça yaparak para kazanma işi oldukça karlı bir iştir. Organik salça yapacak olan ev hanımları, kısa sürede oldukça kalabalık bir müşteri kitlesine sahip olacaktır. Evde salça yaparak yıllık 30 bin TL para kazanmak mümkündür.

SİZ DE EVDE SALÇA YAPARAK PARA KAZANMAK İSTİYORSANIZ YORUM KISMINDAN YAPTIĞINIZ SALÇA TÜRÜNÜ VE FİYATINI YAZARAK MÜŞTERİLERİN SİZE ULAŞMASINI SAĞLAYABİLİR, SALÇALARINIZI SATMASI İÇİN FİRMALARLA İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

79
819 Paylaşım, 79 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
74
Şaşkın
Başarısız Başarısız
45
Başarısız
Komik Komik
26
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
74
Helal Olsun!
lol lol
114
lol
Aşk Aşk
99
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
73
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
38
Kazandım!
Pinar

5 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bende evde salça yapıyorum 20 kg ya kadar var elimde 30 TL organik domates ve biber salçaları

 2. Evde domates biber salçası yapıyorum köyde organik olarak kendi yetiştirdiğimiz biber ve domateslerden yapıyorum fiyat 30 TL ulaşabilirsiniz

 3. Slm ben kendim ekiyorum domateslerin ve sonra salça yapıyorum domateste biberde yapıyorum herşeyle organik domates salçası:85 TL biber salçası:100 yada 120 arası satılıyor domatesi 100 TL yede satan var domates salçası elimdede var alanlar çok memnun çok güzel diyorlar saygılarımla