Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? Evde Reçel İşi


76
744 Paylaşım, 76 points

Evde yapılabilecek ek işlerden birisi de evde reçel yapma işidir. Özellikle ev hanımları için oldukça kazançlı bir iş olarak görülebilir. Evde reçel yaparak oldukça iyi para kazanılabilir. Özellikle ev yapımı reçellere olan ilginin fazla olması, evde reçel yapma işine de ilgiyi artırmaktadır. Bu yazımızda evde reçel yaparak nasıl para kazanılır sorusuna cevap vereceğiz.

EVDE REÇEL YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Ev hanımları hemen her besini reçele dönüştürmeyi başarır. Ev yapımı reçellerin tadına doyum olmaz. Özellikle ev yapımı reçellerde katkı maddesinin olmaması, doğal beslenmeden yana olan kişilerin evde yapılan reçelleri almaya yönelmesini sağlayacaktır.Ev hanımları hem cep harçlıklarını çıkarmak hem de ev ekonomisine katkıda bulunmak için reçel yapabilirler. Evde reçel yaparak oldukça kolay para kazanılabilir. Bu iş için öncelikle reçel yapmayı bilmek ve gerekli malzemeleri sağlamak gerekmektedir.

EVDE YAPILAN REÇELLER NASIL SATILIR?

Evde yapılabilecek reçel seçenekleri oldukça fazladır. Akla gelebilecek her besinin reçelini kolaylıkla yapabilen ev hanımları rengarenk reçelleri satarak para kazanabilirler. Reçel yapmanın yanı sıra bu reçelleri alacak kişiyi bulmak da önemlidir. Bu nedenle evde reçel yaparak para kazanmak isteyen bir kişinin çok iyi reklam yapması gerekir.

Evde yapılan reçeller, marketlere ya da mahalle bakkallarına, yöresel ürünler satan dükkanlara satılabilir. Bunun yanı sıra kermesler de reçellerin satışı için oldukça uygun yerlerdir. Günümüz teknolojisini kullanarak sosyal medya hesapları üzerinden de reçel satmak mümkündür. Yapılan reçellerin fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan ev hanımları, güzel görseller yakalayabilirlerse oldukça iyi satış yapacaklardır.

Kahvaltı veren kafeler de müşterilerine doğal reçeller sunmak ister. Bu tür yerlerden birisiyle anlaşarak reçel ihtiyaçlarını karşılamak mümkündür. Özellikle lezzetli ve fazla çeşit reçel yapmayı bilen ev hanımları oldukça iyi kazanç elde edecektir.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN REÇELLER HANGİLERİDİR?

Hemen her şeyin reçeli yapılabilir. Ancak bazı reçeller özellikle fazlasıyla tercih edilmektedir. Bir ev hanımı evde reçel yaparak para kazanmak istiyorsa bilindik tatlara ağırlık vermeli, bilinmedik tatlardan da azar azar örnekler hazırlamalıdır. En çok tercih edilen reçeller şunlardır;

  • Vişne
  • Çilek
  • Ayva
  • Gül
  • Kayısı
  • Böğürtlen

Bu reçeller en popüler reçel seçenekleridir. Bunların yanında denenmedik farklı reçel fikirlerini de hayata geçirmek ve tadımlık olarak ikram etmek satış için oldukça önemli olacaktır.

EVDE REÇEL YAPMA İŞİ VEREN FİRMALARA NASIL ULAŞIRIM?

Evde reçel yapma işi veren firmalar da oldukça fazladır. Reçel satışı yapan, reçel ikramı yapan birçok firma, evde reçel yapan kişilerle anlaşarak bu ihtiyacı karşılar. Bu firmalara internet üzerinden kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Hatta sosyal medya hesapları üzerinden reçel satışı yapan kişilere firmalar kendileri de ulaşacaktır.

EVDE REÇEL YAPMA İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Evde reçel yaparak çok yüksek kazançlar elde edilemese de ev ekonomisine katkıda bulunacak kadar bir gelir elde edilebilir. Evde reçel yaparak satan bir ev hanımı kavanoz başın ücret alacaktır. Yarım kiloluk bir reçel yapıp satan kişi en az 15 – 20 TL kazanç elde edecektir. Yapılan reçellerin satılması ile aylık gelir ortalama 1500 – 2000 TL civarında olacaktır.

SİZ DE EVDE REÇEL YAPARAK PARA KAZANMAK İSTİYORSANIZ YORUM KISMINDAN YAZABİLİR MÜŞTERİLERİN VE EVDE REÇEL YAPMA İŞİ VEREN FİRMALARIN SİZE ULAŞMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
744 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde mevsimine göre her türlü REÇELİ yapabiliyorum,Bu ürünlerimi en iyi şekilde pazarlamak istiyorum.