Evde Organik Şampuan Yapıp Satarak Para Kazanma


63
614 Paylaşım, 63 points

Şampuan, hemen herkesin saç temizliği için kullandığı bir üründür. Piyasada birçok farklı markanın farklı özelliklerine sahip şampuanlarını görmek mümkündür. Ancak birçok kişi diğer ürünlerde olduğu gibi şampuanda da doğal olanları tercih eder. Bu durumda evde organik şampuan yapabilenler için bir ek gelir kaynağı sağlanmış olur. Bu yazımızda Evde Organik Şampuan Yapıp Satarak Para Kazanma hakkında bilgi vereceğiz.

Doğal ürünler artık sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok kişi, sağlık açısından zararı olmaması nedeniyle organik ürünleri pahalı olsa dahi kullanmayı tercih etmektedir. İlgi gören organik ürünlerden birisi de şampuandır.EVDE ORGANİK ŞAMPUAN YAPIP SATABİLİR MİYİM?

Günümüzde hemen her konuda evde iş yaparak para kazanmak mümkündür. Özellikle organik ürünlerin yapım ve satışı oldukça iyi gelir kaynağı olarak görülmektedir. Evde yapılabilecek organik ürünler arasında şampuan da yer alır. Evde organik şampuan yaparak oldukça iyi kazanç elde etmek mümkündür.

Saçlar her zaman bakım isteyen ve kişinin görüntüsü üzerinde oldukça etkili olan bir parçamızdır. Özellikle kadınlar için bakımlı ve güzel görünen saçlar çok önemlidir. Saçlarına çok önem veren kişiler daha çok organik ürünleri tercih ederler. Organik ürünler kimyasal içermediği için saçlara zarar vermeden bakımını sağlar. Organik şampuanlara olan ilgi, bu alanda ek gelir elde etmek isteyenlere de fırsat sunmaktadır.

EVDE ORGANİK ŞAMPUAN NASIL YAPILIR?

Evde organik şampuan yapmak oldukça bilgi ve beceri ister. Ele geçen tüm malzemeleri kullanarak şampuan yapmak mümkün değildir. Saçı hem besleyecek hem de zarar vermeyecek ürünleri kullanarak şampuan hazırlamak gerekir.

Organik şampuan hazırlamak için birçok malzeme, deneyler ve laboratuvar ortamı gerektiği düşünülebilir. Ancak bunların hiçbirisine gerek yoktur. Evde kullanılan bazı malzemeler ile kolaylıkla organik şampuan yapılabilir. Evde organik şampuan yapmak için kullanılabilecek birçok farklı yöntem bulunur.

KARBONAT – SU İLE ORGANİK ŞAMPUAN NASIL HAZIRLANIR?

Organik şampuan olarak yapılabilecek ilk şampuan karbonat ve su karışımı ile gerçekleştirilir. Şampuanın amacı, saçları canlı tutmak ve kafa derisini korumaktır. Karbonat ve su bu işi rahatlıkla görecektir. Karbonat ve su karışımı 2 saat bekletildikten sonra şampuan olarak kullanılabilir. Saç için kullanılabilecek en basit organik şampuan bu karışımdır.

 LİMON – SALATALIK İLE ORGANİK ŞAMPUAN NASIL HAZIRLANIR?

Organik şampuan yapmak için kullanılabilecek bir diğer malzeme ise limon ve salatalık olarak gösterilebilir. Püre haline getirilen salatalık ile yarım ya da bir limon suyu karıştırılır. Böylece organik bir şampuan elde edilmiş olur. İsteyen bu karışım içerisine bir bardak karbonatlı su ekleyerek çok daha verimli bir şampuan elde edebilir.

ŞAMPUAN BAZI NASIL HAZIRLANIR?

Yukarıda söz ettiğimiz tarifler kısa süreli kullanılacak tariflerdir. Organik şampuanın daha uzun ömürlü olması için şampuan bazı kullanmak gerekir. Şampuan bazı, organik şampuanın daha uzun ömürlü olmasını sağlayan tek malzemedir. Şampuan bazı hazırlamak için Kastilya sabunu ya da Hindistan cevizi sütü kullanmak gerekir.

Şampuan bazı, belirli malzemelerin bir araya getirilerek belirlenmiş sürede bekletilmesi ile elde edilir. Bu ürün hem saçı canlandırır hem de sağlıklı olmasına yardımcı olur. Organik şampuan B vitamini, nane yağı ya da okaliptüs yağı gibi ürünler eklenerek farklı çeşitlerde de hazırlanabilir.

 

EVDE ORGANİK ŞAMPUAN YAPIP NASIL SATABİLİRİM?

Evde organik şampuan yapan birisi satış yapmak için doğrudan pazarlama yöntemlerini kullanabilir. Sosyal medya hesapları üzerinden şampuan satışı yapılabileceği gibi organik ürün satan dükkanlar üzerinden de satış yapmak mümkündür.

Eczaneler de organik şampuan satışı yapabilir. Bu nedenle eczaneler ile de görüşüp ürün numunesi bırakmak akıllıca olacaktır. Güzellik salonları ve kuaförler, organik şampuan satışı için kullanılabilecek en doğru adreslerden birisidir. Bu yerlere bırakılacak ürün numuneleri kısa sürede satışların artmasını sağlayacaktır.

EVDE ORGANİK ŞAMPUAN YAPIP SATARAK NE KADAR PARA KAZANIRIM?

Evde organik şampuan yapıp satarak ne kadar para kazanırım sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür. Evde yapılan organik şampuanın fiyatını tamamen yapan kişi belirleyecektir. Piyasada satılan organik şampuan fiyatları temel alınarak fiyat belirlemek mümkündür. Fiyatı ne olursa olsun evde yapılan organik şampuan ile oldukça iyi gelir elde edilecektir.

SİZ DE EVDE ORGANİK ŞAMPUAN YAPARAK SATMAK VE EV EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNMAK İSTİYORSANIZ, YORUM KISMINDAN MESAJINIZI YAZARAK KOLAYLIKLA İŞ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
614 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir