Evde Organik Krem Yapıp Satarak Para Kazanmak


61
584 Paylaşım, 61 points

Kremler özellikle kadınlar için vazgeçilmez yardımcılardan birisidir. Güzelleşmek, cildi nemlendirmek ve hatta gençleşmek için birbirinden farklı özelliklere sahip kremler kullanılır. Ancak birçok kadın, kremlerin içerisinde yer alan kimyasallara maruz kalmamak adına doğal kremlere yönelmektedir. Bu durum, evde doğal krem yapmayı bilenler için bir ek gelir kaynağı haline gelmektedir. Bu yazımızda Evde Organik Krem Yapıp Satarak Para Kazanmak hakkında bilgi vereceğiz.

Evde organik krem yapmak bilgi ve tecrübe isteyen bir iştir. Artık doğallığa yönelen birçok kadın organik kremleri diğer kremler oranla daha fazla tercih etmektedir. Evde doğal krem yaparak para kazanmak da mümkündür.EVDE ORGANİK KREM NASIL YAPILIR?

Evde organik krem yapmak için öncelikle bu alanda bilgi sahibi olmak gerekir. Her karıştırılan malzeme ile doğru bir krem hazırlanamaz. Krem konusunda bilgisi olmayanlar çok yanlış ve cilde zarar verecek karışımlar da hazırlayabilirler. Bu nedenle öncelikli olarak organik krem yapmayı bilmek gerekir.

Organik krem yapmayı bilen kişiler genel olarak organik yağları ve esansları kullanırlar. Organik krem olarak ister el kremi, ister yüz kremi, ister vücut kremi hazırlanabilir. Organik krem hazırlamak için kullanılacak bazı malzemeler vardır. Kişi tek başına üretim yapıp satmayı düşünüyorsa, öncelikle bu malzemelere sahip olmak zorundadır.

EVDE ORGANİK KREM YAPMAK İÇİN GEREKLİ MALZEMELER NELERDİR?

Evde organik krem yapmak için gerekli olan malzemeler şu şekilde sıralanabilir;

 • Hindistan cevizi yağı
 • Balmumu
 • Tatlı badem yağı
 • Buğday yağı
 • Kayısı çekirdeği yağı
 • E vitamini kapsülü
 • Kakao Yağı

Kremlerin ana malzemesi genel olarak Hindistan cevizi yağı olarak gösterilebilir. Diğer malzemelerin amacı ise kremin besleyici ve sağlıklı olmasını sağlamaktır. Bir kremde ne kadar organik malzeme kullanılırsa krem o kadar sağlıklı ve yararlı olacaktır.

Evde organik krem yapılışı kremin türüne göre değişiklik gösterecektir. Evde 3 farklı organik krem hazırlamak mümkündür. Evde hazırlanabilecek organik krem çeşitleri şu şekildedir;

 • Organik el kremi
 • Organik yüz kremi
 • Organik vücut kremi

EVDE ORGANİK EL KREMİ NASIL HAZIRLANIR?

Evde organik el kremi hazırlamak için öncelikle Hindistan cevizi yağı kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra Aloe Vera ve kakao yağı da eklenerek oldukça hoş kokulu bir krem elde edilebilir. En fazla talep gören krem el kremidir. Eller çok çabuk yıpranır, kurur ve çatlar. Bu nedenle birçok kadın organik el kremlerine öncelik vermektedir. Evde organik el kremi yaparak ciddi anlamda satış yapmak mümkündür.

EVDE ORGANİK YÜZ KREMİ NASIL HAZIRLANIR?

Evde organik yüz kremi hazırlamak, satış yapmak için doğru adımlardan birisidir. Kadınların vazgeçemediği kremlerden birisi de yüz kremleridir. Gece yatmadan ve sabah kalkar kalkmaz krem süren kadınlar, bu kremin de organiklerini tercih eder. Organik yüz kremine susam eklemek çok daha yumuşak ve kolay yayılan bir krem elde etmeyi sağlar. Bu sayede yüze zarar vermeden krem uygulaması gerçekleştirilebilir.

EVDE ORGANİK VÜCUT KREMİ NASIL HAZIRLANIR?

Evde organik vücut kremi hazırlamak, vücut esnekliğini artırmak için oldukça tercih edilir. Organik vücut kremlerine balmumu ve kayısı çekirdeği yağı gibi yağlar asla eklenmez. Çünkü bu malzemelerin bir süre sonra yakıcı etkisi bulunur. Yüz ve el kremlerinin yakma etkisine bir süre katlanılabilirken vücut yanmasına katlanmak mümkün değildir.

 EVDE ORGANİK KREM YAPARAK NASIL SATARIM?

Evde organik krem yaparak nasıl satarım sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Evde organik krem yapıp satmak isteyen kişiler öncelikle doğru bir kutu seçmelidir. Kremin organik özelliğine uygun ve ilgi çekici kutular, satışların daha da çok olmasını sağlar.
 • Evde yapılan organik kremlere bir isim verilmelidir. Marka ismi belirlenmiş olan kremler çok daha kolay bulunur.
 • Evde organik krem yapıp para kazanmak isteyenler üç farklı ürün çeşidi sunmalıdır. El – yüz – vücut kreminin ayrı satılması daha dikkat çekecektir.
 • Ürünlerin satışının fazla olması için öncelikle ürünleri denetmek gerekir. Bunun için küçük numuneler hazırlanabilir.
 • Sosyal medya hesapları aktif olarak kullanılarak organik kremlerin tanıtımı sıkça yapılmalıdır.

EVDE ORGANİK KREM YAPARAK NE KADAR KAZANILIR?

Evde organik krem yapmak için öncelikle bir miktar sermayeye ihtiyaç vardır. Krem için gerekli malzemelerin alınması gerekir. Evde organik krem yapmak için gerekli sermaye ortalama 350 TL olarak söylenebilir. Bu fiyata birçok ürün kolayca alınacaktır.

Evde organik krem yaparak ne kadar kazanılır sorusuna ise şöyle cevap verilebilir; organik krem fiyatı tamamen hazırlayan kişinin kararına göre belirlenir. Kişi 10 TL’ye mal ettiği organik kremi 20 TL’ye satarsa bir kremden 10 TL kar elde eder. Günlük 5 krem satan bir kişi ayda ortalama 1400 TL kazanabilir. Bu rakam daha da yükselebilir. Evde organik krem yaparak kazanılacak ücret aylık ortalama 1400 – 2400 TL arası değişiklik gösterebilir.

SİZ DE EVDE ORGANİK KREM YAPARAK PARA KAZANMAK YA DA YAPTIĞINIZ KREMLERİ SATMAK İSTİYORSANIZ YORUM KISMINDAN MESAJINIZI YAZARAK KOLAYCA MÜŞTERİ BULABİLİR, BI İŞTEN EK GELİR ELDE EDEBİLİRSİNİZ.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
584 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
25
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
98
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
30
Helal Olsun!
lol lol
61
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
27
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
110
Kazandım!
Pinar

5 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhaba bende VDE üretip satmak istiyorum henüz bunun için hangi belgeler gerekli bulamadım acaba yardımcı olur musunuz ?

 1. Bende kendi yaptığım organik asla zararlı içerik olmayan bir maske buluşum var ve kendimde kullanıyorum altın maske olarak adlandırdığım altın rengi içeriğinde n dolayı tabiki gerçek altın yok içerisinde ama o kadar etkili yüzü parlatır nemlendirir elastiyet verir sıkılaştırır hem doğal hem er cilde uygun cok hassas ciltte kullanmdım..

 2. Merhaba kendi krem maskeler bitkisel ürünler hazırlıyorum bunları satış haline nasıl getirebilirim gerekli belgeleriniz nelerdir