Evde Muhabbet Kuşu Üretimi Yaparak Para Kazanmak


64
624 Paylaşım, 64 points

Hayvanlarla ilgilenmeyi sevenler için ek gelir elde etmelerini sağlayacak birçok iş seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan birisi de evde muhabbet kuşu üretme işidir. Muhabbet kuşu, beslemesi ve üretimi oldukça kolay hayvanlardan birisidir. Bu yazımızda Evde Muhabbet Kuşu Üretimi Yaparak Para Kazanmak hakkında bilgi vereceğiz.

Evde hayvan üretimi ile kazanç elde etme fikri uzun yıllardır kazanç elde etmek isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Ev ortamında üretimi yapılabilecek birçok hayvan türü mevcut. Ancak en çok ilgi görenlerin başında evde muhabbet kuşu üretimi yer alıyor.EVDE MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ NASIL YAPILIR?

Muhabbet kuşu, günümüzde birçok evde görebileceğimiz hayvan türlerinden birisi. Bakımı kolay olan bu hayvan, adeta evin bireylerinden birisi haline gelebiliyor. Özellikle çocukların hayvan beslemeye alışması için en doğru seçeneklerden birisi olan muhabbet kuşu, üreticilere de oldukça iyi kazanç sağlıyor.

Evde muhabbet kuşu üretimi için kişinin elinde en az iki kuş olması yeterli. Bir erkek ve bir dişi kuşun olmasıyla birlikte kolaylıkla üretim aşamasına geçilebiliyor. Evde muhabbet kuşu üretim işi yapmak için ilk etapta iki muhabbet kuşunun olması yeterli olacaktır. Bir çift muhabbet kuşundan aylık ortalama 4 – 6 tane kuş üretimi mümkün olmaktadır.  Ortalama olarak aylık 5 yavru garanti elde edilebiliyor.

Bu hesapla yola çıkarak aynı anda 20 kuş çifti bulunan bir kişinin aylık ortalama 100 yavrusu olması mümkündür. Yüz yavru elde etmek, bu işten oldukça iyi para kazanmak anlamına da gelecektir. Bu nedenle muhabbet kuşu üreticileri aylık mümkün olduğu kadar fazla yavru üretmeye çalışır.

EVDE MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ MALİYETLİ MİDİR?

Evde muhabbet kuşu üretimi maliyetli midir sorusuna şöyle cevap verilebilir. Piyasada satılan ev tipi muhabbet kuşu kafesleri ortalama 10 – 20 TL gibi bir rakama alınacaktır. Buna kuşlar da eklendiği zaman maliyet 50 TL’yi bulur. İlk başlangıçta bir çift muhabbet kuşu almak zarar etmemek açısından akıllıca olacaktır.

Üretimi yapılan yavru kuşlar genel olarak Petshoplar tarafından satın alınabilir. Petshoplar üreticiden 20 – 25 TL gibi bir rakama aldıkları muhabbet kuşunu 50 TL’den satacaklardır. Bu durumda hem muhabbet kuşu üreticisi hem de satıcı kara geçer. Evde muhabbet kuşu üretimi oldukça karlı işlerden birisi olarak görülebilir.

MUHABBER KUŞU NASIL BESLENMELİDİR?

Evde muhabbet kuşu üretimi yapmak isteyen bir kişi, öncelikle doğru şartları sağlamalıdır. Kuş ve kafes alımından sonra ilk dikkat edilmesi gereken detay, muhabbet kuşlarının beslenme şeklidir. Muhabbet kuşlarının sağlıklı yavrulaması için Ak darı kullanmak gerekir. Bunun yanı sıra kuşlara verilecek havuç, yumurta kabuğu ve kuru ekmek ile yapılan mamalar da yavrulamayı artıracaktır. Muhabbet kuşlarına A vitamini vererek kızışmaları ve daha çok yavru üretmeleri de sağlanabilir.

EVDE MUHABBET KUŞU ÜRETİMİNDEN NE KADAR PARA KAZANILIR?

Evde muhabbet kuşu üretimi yapan bir kişi, ürettiği yavru sayısına göre kazanç elde edecektir. Bir yavru muhabbet kuşu en kötü 20 TL’den alıcı bulur. Ayda 100 muhabbet kuşu yavrusu üretebilen bir kişinin kazancı 2 bin TL olacaktır. Yavru muhabbet kuşunun fiyatı 25 TL olarak belirlenirse bu kazanç 2500 TL’ye çıkacaktır. Elbette ki aylık kazanç üretilecek yavru sayısına, yavrunun satış fiyatına ve satılan kuş sayısına göre de değişiklik gösterecektir.

SİZ DE EVDE MUHABBET KUŞU ÜRETEREK KAZANÇ ELDE ETMEK YA DA ÜRETTİĞİNİZ MUHABBET KUŞU YAVRULARINI SATMAK İSTİYORSANIZ, YORUM KISMINDAN MESAJINIZI YAZARAK YAVRU MUHABBET KUŞU ALICILARININ SİZE KOLAYCA ULAŞMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
624 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
97
Şaşkın
Başarısız Başarısız
63
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
13
lol
Aşk Aşk
121
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
97
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
61
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. hersey anlattiginiz gibi kolay olsa keske isin hep guzel yanlarini yazmissiniz ama bunun birde arka yuzu var o kuslara ilgileneceksin yemi suyu bakimi yuvalik temizligi kisaca hijyen cok onemli arti olduki kuslarda bi bakteri uredi yada mantar yada parazit siz bunu fark edene kadar tum kuslara yayildi sonra bubun ilaci tedavisi gecen sure aldigin ilac iyilestircek diye bi garanti yok aliyosun olmuyor sonra farkli ilac basliyorsun oyle kolay degil bu isler