Evde Meyve ve Sebze Kurutarak Para Kazanma


56
544 Paylaşım, 56 points

Yaz aylarında hemen her tezgahta gördüğümüz rengarenk sebze ve meyvelerin birçoğu kış aylarında ne yazık ki bulunmaz. Yazın güzelliğini kışa da taşımanın en kolay yolu ise sebze ve meyve kurutmaktır. Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler, meyve sebze kurutarak kazanç elde edebilirler. Bu yazımızda Evde Meyve ve Sebze Kurutarak Para Kazanma hakkında bilgi vereceğiz.

Ülkemizde çeşit çeşit meyve ve sebzeler yetiştirilip satılmaktadır. Çok geniş bir ürün çeşidine sahip olmamıza karşılık birçok sebze ve meyve sadece yaz aylarında tüketilebilmektedir. Kış aylarında ise tüketilen sebze ve meyve türleri kısıtlıdır. Bu nedenle birçok kişi yazdan meyve sebze kurutarak kışın tüketmek ister.EVDE MEYVE VE SEBZE KURUTARAK PARA KAZANMA NASIL YAPILIR?

Evde meyve sebze kurutma işi herkesin kolaylıkla yapabileceği bir iş değildir. Kurutma tekniğini bilmek ve doğru koşulları sağlamak önemlidir. Zorlu ve uğraştırıcı olan bu işlem, insanların üşenmesine neden olabilir. Bu üşengeçlik sayesinde meyve ve sebze kurutan insanlara ek gelir imkanı doğmaktadır.

Özellikle ev hanımlar evlerinde kuruttukları sebze ve meyveleri satarak ev ekonomisine katkıda bulunabilir. Özellikle meyve sebze kurutmak için uygun yere ve koşullara sahip olan kişiler, uzun vadeli ek iş kaynağına sahip olacaklardır.

EVDE KURUTULAN SEBZE VE MEYVELER NELERDİR?

Evde kurutulup satılabilecek çok sayıda sebze ve meyve türü bulunur. Evde kurutulan sebze ve meyveler şu şekilde sıralanır;

  • Kayısı
  • Erik
  • Armut
  • Muz
  • Şeftali
  • Üzüm
  • Biber
  • Patlıcan
  • Domates

EVDE SEBZE VE MEYVE NASIL KURUTULUR?

Evde sebze ve meyve nasıl kurutulur sorusu en sık gelen sorulardan birisidir. Evde sebze kurutmak için yapılacak işlem genel olarak ipe geçirmek şeklindedir. İpe geçirilen sebzeler güneş ışığı alan bir yere asılarak kurutulur.

Meyve kurutma işleminde ise farklı yöntemleri kullanmak mümkündür. Güneş ışığında kurutma işlemiyle birlikte fırınlayarak kurutma tekniği de kullanılabilir. Her ne şekilde olursa olsun sebze ve meyve tüketen kişiler, bunları kiloluk olacak şekilde paketleyerek satıp para kazanabilir.

KURUTULMUŞ SEBZE VE MEYVE KİME SATILIR?

Kurutulmuş sebze ve meyveler kime satılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; günümüzde birçok aktan kurutulmuş sebze ve meyve satmaktadır. Aktarlarla görüşerek kurutulan gıdaları bu dükkanlarda satmak mümkündür. Bunun yanı sıra doğal ürünler satan birçok dükkan da bulunur. Bu dükkanlarla görüşerek doğal kurutulmuş sebze ve meyveleri satmak mümkün olacaktır. Meyve ve sebze kurutarak para kazanmak isteyenler, kuruttukları gıdaların resimlerini sosyal medya hesaplarından yükleyerek de satış yapabilir. Her ne şekilde olursa olsun, kısa sürede oldukça iyi kar elde edilebilir. Kurutulmuş ürünlerin doğal olması, birçok kişinin bu ürünlere yönelmesi, evde meyve sebze kurutarak para kazanmak isteyenlerin satış miktarını artırmaktadır.

KURUTULMUŞ SEBZE VE MEYVE SATARAK NE KADAR KAZANILIR?

Kurutulmuş sebze ve meyve işi yapan kişiler, bir kilo kurutulmuş sebze meyveyi normalin 4 katı fiyata satmaktadır. Bu da oldukça yüksek kazanç anlamına gelmektedir. Kurutulmuş sebze ve meyve satarak kazanılan para, satış miktarına göre değişiklik gösterecektir.

SİZ DE EVİNİZDE MEYVE VE SEBZE KURUTARAK SATMAK İSTİYORSANIZ YORUM KISMINDAN MESAJINIZI YAZARAK KURUTULMUŞ GIDA SATAN FİRMALARIN YA DA ALICILARIN SİZE ULAŞMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

56
544 Paylaşım, 56 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
75
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
110
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
73
Kazandım!
Pinar

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir