Evde Mantı Yaparak Para Kazanmak!


49
465 Paylaşım, 49 points

Ev hanımlarının yapabileceği ek işlerden birisi de evde mantı yaparak para kazanmadır. Mantı, çok uğraştırıcı ve zor bir yemektir. Bu nedenle herkes mantı yapamaz. Mantı yapamayan ya da yapmayı bilmeyen kişiler ev yapımı mantı satın almak isterler. Bu istek de ev hanımlarına bir ek gelir kapısı açılmasını sağlar. Bu yazımızda Evde Mantı Yaparak Para Kazanmak hakkında bilgi vereceğiz.

Ev hanımlarının en başarılı olduğu yemeklerden birisi de mantı yapmaktır. Mantı, uzun süren, emek isteyen ve zorlu bir iştir. Mantı açmak aynı zamanda yetenek de ister. Mantı yapmayı iyi bilen ve gününün çoğunu boş geçiren ev hanımları, bu işi kazanca dönüştürebilirler.EVDE MANTI YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Evde mantı yaparak para kazanmak oldukça kolaydır. Özellikle sık sık mantı yapan ve işin pratiğini kapmış olan ev hanımları hiç zorlanmadan mantı yaparak para kazanabilirler. Günümüzde ev yapımı mantıya çok fazla talep olması, bu sektörden oldukça fazla kazanç elde etmek anlamına gelmektedir.

EVDE MANTI İŞİ VEREN FİRMALAR HANGİLERİDİR?

Evde mantı işi veren firmalar genel olarak lokantalar ve ev yemekleri satan yerlerdir. Bu tür yerler mantı alımı için herhangi bir iş ilanında bulunmazlar. Tam tersine lokanta ve ev yemekleri satan yerler ile gidip görüşerek iş almak gerekir. Evde mantı yapma işi alan kişiler, yaptıkları kiloluk mantıları anlaştıkları yerlere satarak para kazanabilirler.

Mantı çok uğraştırıcı bir yemek olduğu için fiyatı da oldukça yüksek olacaktır. Bir kilo mantı 30 – 50 TL arasında satılmaktadır. Mantı alan lokanta ve ev yemekleri satan yerler sadece bir kilo sipariş ile kalmayacaktır.

Evde mantı yaparak para kazanmak için sosyal medya da kullanılabilir. Sosyal medya üzerinden kiloluk mantı yaparak satmak çok kolaydır. Özellikle fotoğrafları paylaşarak daha fazla kişinin dikkatini çekmek mümkündür. İnternet üzerinden sipariş alınarak kargo ile mantı göndermek bile mümkün olacaktır.

EVDE MANTI YAPMA İŞİNDE MALZEMELERİ KİM ALIR?

Evde Mantı işi veren firmalar genel olarak yapılacak mantının malzeme parasını karşılamaz. Mantı için gerekli olan kıyma, un ve yumurta gibi tüm malzemeler mantı yapan kişiye aittir. Bir kilogram kıymanın 45 – 50 TL olması göz önünde bulundurulduğu zaman mantının kilogram satış fiyatının buna göre ayarlanması önemli bir ayrıntı olacaktır.

Evde Mantı yapma işi alan ev hanımları, mantı için malzeme aldıktan sonra yapım aşamasına geçmelidir. Mantı yapımında çalışılan firmanın talepleri çok önemlidir. Mantı ne şekilde talep ediliyorsa o şekilde hazırlanıp paketlenmesi gerekir. Kiloluk olarak paketlenen mantılar çalışılan firmaya teslim edilerek kazanç elde edilebilecektir.

Evde mantı yaparak elde edilen kazanç oldukça yüksek olacaktır. Bir ev hanımı evde mantı yaparak aylık ortalama olarak 2 bin TL kazanmak mümkündür. Ev hanımlarının mantı yaparak kazanacakları bu para, ekonomik açıdan oldukça faydalı olacaktır. Evde mantı yaparak satmak fikri ile ev ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlanabilecektir.

SİZ DE MANTI YAPARAK PARA KAZANMAK İSTİYORSANIZ YORUM KISMINDAN TALEBİNİZİ İLETEREK FİRMALARIN SİZE ULAŞMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

49
465 Paylaşım, 49 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
51
Şaşkın
Başarısız Başarısız
14
Başarısız
Komik Komik
128
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
51
Helal Olsun!
lol lol
85
lol
Aşk Aşk
73
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
13
Kazandım!
Pinar

14 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bende evde manti yapmak istiyorum elimde geliyor daha once yaptim bu isi parada kazandim nereye başvurmanız erekiyor yardimci olursaniz bu konuda sevinirim

  2. İstanbulda yaşıyoruz kayseriliyiz aslen. Yani mantı işi bizden sorulur. Her çeşit mantı yapıyoruz. İrtibata geçebilirseniz seviniriz.