Evde Kolonya Paketleme İşi


44
406 Paylaşım, 44 points

Corona virüs nedeniyle kolonya kullanımının artması, bu alanda evlere ek iş verilmesini de otomatik olarak artırdı. Evinden ek gelir elde etmek isteyenler, kolaylıkla evde kolonya paketleme işi bulmaya başladı. Bu yazımızda Evde Kolonya Paketleme İşi hakkında bilgi vereceğiz.

Kolonya, sıcak havalarda ferahlamak ve serinlemek için sıklıkla kullanılan ürünlerin başında geliyor. Birçok kişinin severek kullandığı kolonya, özellikle Corona virüs salgını sonrasında daha önemli bir hale geldi. Kolonyanın Corona virüsünü öldürücü etkiye sahip olması, kolonya satışlarının patlamasını sağladı.EVDE KOLONYA PAKETLEME İŞİ NEDİR?

Kolonyaya ilginin her geçen gün artması, evinde ek iş yapan kişilere de yeni bir ek gelir kaynağı oluşmasını sağladı. Kolonya üreticileri, üretimlerini daha hızlandırmak adına kolonya paketleme işini evlere ek iş olarak vermeye başladı.

Kolonya, içerisinde etil alkol ve limon, lavanta, turunç çiçeği gibi esansların yer aldığı hoş kokulu bir parfüm türüdür. Ülkemizde sıklıkla kullanılan kolonya, virüs salgını sonrasında en çok üretilen ürünlerin başında yer almayı başarmıştır.  Evde Kolonya Paketleme İşi, bu talebi karşılamak için gerçekleştirilen ek iş kollarından birisidir.

EVDE KOLONYA PAKETLEME İŞİ NASIL YAPILIR?

Evde Kolonya Paketleme İşi, ek gelir elde etmek isteyen kişilere yönelik sunulan bir iştir. Evde kolonya paketlemek isteyen kişiler, kolonya üretim firmaları ile iletişime geçerek kolayca bu işi alabilir. Evde paketlenecek olan kolonyalar, firma tarafından işi alan kişilere ulaştırılır.

Firma tarafından gönderilen farklı özelliklere ve içeriklere sahip kolonyalar, firmanın logosunun bulunduğu etiketlerin yapıştırılmasının ardından özelliğine göre ayrılarak paketlenmelidir. Kolonyanın birçok farklı türü bulunur. Kolonya çeşitleri şu şekilde sıralanır;

 • Limon kolonyası
 • Tütün kolonyası
 • Lavanta kolonyası
 • Portakal kolonyası
 • Zambak kolonyası
 • Hanımeli kolonyası
 • Narçiçeği kolonyası

Bu kolonya çeşitlerinden alan kişiler, kolonyanın türüne göre ayırdıktan sonra paketleme aşamasına geçmelidir. Paketleme aşamasında kolilere yeterli sayıda kolonya yerleştirmek ve ardından koliyi açılmayacak şekilde bantlayarak hazırlamak gerekir.

EVDE KOLONYA PAKETLEME İŞİ NASIL ALINIR?

Evde Kolonya Paketleme İşi nasıl alınır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Evde Kolonya Paketleme İşi yapmak isteyen kişiler, kolonya üretimi yapan firmalara internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilir. Evde Kolonya Paketleme İşi veren firmalar, başvuruları değerlendirdikten sonra uygun adaylara kolonya paketleme işini verecektir.

Evde Kolonya Paketleme İşi, üretici firma yetkilisi tarafından işi alan kişinin evine teslim edilir. Firma yetkilisi, birbirinden farklı türdeki kolonyaların nasıl ayrılacağı ve nasıl paketleneceği ile ilgili bilgi verdikten sonra ürünleri teslim alacağı tarihi belirler ve oradan ayrılır.

Belirlenmiş olan tarihte firma yetkilisi tekrar gelerek ürünleri teslim alır ve kontrol eder. Kontrolden geçen ürünlerin ödemesi hemen gerçekleştirilir. Firmanın istemediği şekilde yapılan paketleme için ödeme yapılmayacaktır. Bu nedenle kolonya paketlerden özenli olmak gerekir.

EVDE KOLONYA PAKETLEME İŞİNDEN NE KADAR PARA KAZANILIR?

Evde Kolonya Paketleme İşinden ne kadar para kazanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Evde Kolonya Paketleme İşi almış olan bir kişi aylık ortalama 1300 TL kazanç elde edecektir. Bu ücret günlük paketlenen kolonya miktarına göre değişiklik gösterir. Fazla kolonya paketleyen kişi çok daha yüksek kazanç elde edecektir.

Evde Kolonya Paketleme İşi sayesinde özellikle de bu son dönemde işinden ayrılmak zorunda kalanlara oldukça faydalı bir ek gelir kapısı açılmıştır. Corona virüs nedeniyle evde kalmak zorunda olan kişiler, kolonya paketleme işi ile bu zorlu günleri maddi olarak çok daha rahat atlatabilirler.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

44
406 Paylaşım, 44 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Başarısız Başarısız
86
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
128
Helal Olsun!
lol lol
39
lol
Aşk Aşk
26
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
121
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
85
Kazandım!
Pinar

26 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhaba benimde bu işe ihtiyacım var yardımcı olursanız çok memnun olurum Istanbul büyükçekmece celaliye de oturuyorum geri dönüş yaparsanız çok sevinirim

 2. Ben Feyzanur Antalya Gazipaşa da yaşıyorum okulum uzaktan eğitimle devam ettiği için işe ihtiyacım var bir de ailemin durumu iyi olmadığı için aileme bu işle maddi destek olmak istiyorum

 3. Ben Diyarbakır da oturuyorum elimde olduk ca pratıktır bende faydalanmak istiyorum iki cocugum var esım le en iyi sekil de paket yaparız geri dönerseniz cok sevinirim….

 4. Zor bir surecteyiz böyle bir dönemde faydam dokunacaksa seve seve kolonya paketlemesi yaparız ailecek,ilginizi çekerse mail adresim yukarda.

 5. Merhaba istanbuk basaksehirde yasiyoruz benimle birlikte üç kisiyiz üniversite öğrencisiyim ise ihtiyacim var yardimci olursaniz cok sevinirim teşekkürler