Evde Kaş Gürleştirmenin 10 Doğal Yöntemi


56
580 Paylaşım, 56 points

Daha kalın ve gür kaşlara sahip olmak özellikle kadınlar için çok önemlidir. Kaşlar ne kadar gür olursa şekil vermek o kadar kolay olacaktır. Dökülen ve seyrek kaşlar, yüzde kötü bir görüntünün olmasına neden olmaktadır. Bu yazımızda Evde Kaş Gürleştirmenin 10 Doğal Yöntemi hakkında bilgi vereceğiz.

Yüz güzelliği dendiğinde en etkili bölümlerden birisi kesinlikle kaşlardır. Kaşların doğru şekilde olması, yüz ifadesinin çok daha hoş görünmesini sağlayacaktır. Bu nedenle kaşları gürleştirmek için birçok yöntem denenmektedir.EVDE KAŞ GÜRLEŞTİRMENİN 10 DOĞAL YÖNTEMİ NELERDİR?

Evde Kaş Gürleştirmenin 10 Doğal Yöntemi şu şekilde sıralanıyor;

  • Sarımsak
  • Fındık
  • Hint yağı
  • Yumurta sarısı
  • Vazelin
  • Zeytinyağı
  • Badem yağı
  • Aloe vera jeli
  • Süt
  • Soğan suyu

SARIMSAK İLE EVDE KAŞ GÜRLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Sarımsak ile evde kaş gürleştirme, en sık uygulanan yöntemlerden birisidir. Sarımsak kokusu itibariyle çok rahatsız edici olsa da gür kaşlara sahip olmak isteyenler için oldukça etkili bir yöntemdir. Sarımsak kullanarak kaş gürleştirmek için sarımsağı ikiye böldükten sonra kaşa bastırarak sürmek gerekmektedir. 30 dakika bu şekilde beklendikten sonra kaşlar bol su ile yıkanmalıdır. Sarımsak kıl köklerini beslediği için bu yöntemi düzenli uygulayanlarda kısa sürede gürleşme görülmeye başlayacaktır. Sarımsak ile kaş gürleştirme haftada 3 – 4 kere yapılabilir.

FINDIK İLE EVDE KAŞ GÜRLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Fındık ile evde kaş gürleştirme, en sık uygulanan yöntemlerden birisidir. Kaşları gürleştirmek için fındık kullanmak isteyenler, fındığı tavada kavurduktan sonra soğutmalı ve kaşlara hafifçe sürerek fındık yağının kaşlara bulaşmasını sağlamalıdır. Bu işlem için fındığı biraz bastırarak sürmek gerekmektedir. Böylece yağın daha kolay sürülmesi mümkün olacaktır. Ancak bu bastırma işlemi sırasında kaşlara zarar vermemeye dikkat edilmelidir.

HİNT YAĞI İLE EVDE KAŞ GÜRLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Hint Yağı ile evde kaş gürleştirme, en sık uygulanan yöntemlerden birisidir. Hint yağı kullanarak kaşlarını gürleştirmek isteyenler birkaç damla Hint yağını parmak ucu ile kaşlara sürmek ve masaj yapmak gerekmektedir. 30 dakika beklendikten sonra yüz ılık su ile yıkanmalıdır. Bu yöntem en az 6 hafta düzenli olarak uygulandığında kaşların gürleşmesi mümkün olacaktır. Hint yağı kullanırken olması muhtemel bir tahrişe karşı öncelikle bilek kısmında yağın denenmesi gerekmektedir.

YUMURTA SARISI İLE EVDE KAŞ GÜRLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Yumurta Sarısı ile evde kaş gürleştirme, en sık uygulanan yöntemlerden birisidir. Yumurta sarısı biyotin açısından oldukça zengindir. Bu sayede kaşların gürleştirilmesi çok kolay olmaktadır. Yumurta sarısı ile kaşlarını gürleştirmek isteyenler bir yumurta sarısını iyice karıştırdıktan sonra kaşlarına sürmeli ve 20 dakika beklemelidir. Süre dolunca yüz ılık su ile yıkanmalıdır. Bu işlem haftada 2 – 3 kere tekrarlanmalıdır.

VAZELİN İLE EVDE KAŞ GÜRLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Vazelin ile evde kaş gürleştirme, en sık uygulanan yöntemlerden birisidir. Vazelin cildin nemlendirilmesi be beslenmesi için sıklıkla kullanılmaktadır. Böylece çıkacak kılların çok daha sağlıklı olması mümkün olmaktadır. Vazelin ile kaşlarını gürleştirmek isteyenler bir miktar vazelini alarak kaşlarının üzerine sürmeli ve bir gece böyle beklemelidir. Sabah ılık su ile yüz yıkanmalıdır. Bu işlem kaşlar istendiği kadar gürleşene kadar devam ettirilebilir.

ZEYTİNYAĞI İLE EVDE KAŞ GÜRLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Zeytinyağı ile evde kaş gürleştirme, en sık uygulanan yöntemlerden birisidir. Zeytinyağı A ve E vitaminleri yönünden oldukça zengindir. Bu vitaminler kıl tellerinin beslenmesini ve kılların gürleşmesini sağlamaktadır. Zeytinyağı ile kaşları gürleştirmek için bir miktar saf zeytinyağını kaşlara parmak ucu ile sürmek ve masaj yapmak gerekmektedir. İki saat beklendikten sonra yüz ılık su ile yıkanmalıdır. İyi sonuç için bu yöntemi sürekli uygulamak gerekmektedir.

BADEM YAĞI İLE EVDE KAŞ GÜRLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Badem Yağı ile evde kaş gürleştirme, en sık uygulanan yöntemlerden birisidir. Kaşları gürleştirmek için sıklıkla kullanılan badem yağı, kaşlara dairesel hareketler ile sürüldükten sonra bir gece beklenmelidir. Sabah yüz ılık su ile durulanmalıdır. Badem yağı her gün düzenli olarak uygulandığı zaman çok daha iyi sonuç almak mümkün olacaktır.

ALOE VERA JELİ İLE EVDE KAŞ GÜRLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Aloe Vera Jeli ile evde kaş gürleştirme, en sık uygulanan yöntemlerden birisidir. Aloe vera jelinde yer alan bileşikler, kaşların kısa sürede gürleşmesini sağlamaktadır. Aloe vera jeli ile kaşları gürleştirmek için aloe vera yaprağını soyarak içerisinde bulunan jeli çıkartmak ve kaşlara sürmek gerekmektedir. Bu jel kaşlara sürüldükten sonra 30 dakika beklenmelidir. Aloe vera jeli hızlı bir şekilde emildiği için gün içerisinde birkaç kere uygulanabilir.

SÜT İLE EVDE KAŞ GÜRLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Süt ile evde kaş gürleştirme, en sık uygulanan yöntemlerden birisidir. Süt içerisinde yer alan mineraller sayesinde kılların daha hızlı çıkmasını sağlamaktadır. Süt ile kaşları gürleştirmek için 1 yemek kaşığı sütü 1 parça pamuk üzerine sürdükten sonra bu pamuk ile kaşlara nazikçe masaj yapılmalıdır. 15 dakika beklendikten sonra kaşlar yıkanmalıdır. İyi sonuç almak için bu yöntem her gün uygulanmalıdır.

SOĞAN SUYU İLE EVDE KAŞ GÜRLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Soğan Suyu ile evde kaş gürleştirme, en sık uygulanan yöntemlerden birisidir. Soğan suyu kaşların hızlı bir şekilde gürleşmesini sağlamaktadır. Bunu da içerisinde yer alan sülfür sayesinde gerçekleştirmektedir. Soğan suyu ile kaş gürleştirmek için 1 tatlı kaşığı soğan, 1 çay kaşığı limon ve 2 çay kaşığı su blender da macun kıvamına getirdikten sonra bu karışım bir pamuk yardımı ile kaşlara sürülmeli ve bir saat beklenmelidir. Süre dolduktan sonra bir parça pamuğu limon suyuna batırıp kaşlar temizlenmelidir. Bu uygulama iki günde bir olacak şekilde uygulanabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

56
580 Paylaşım, 56 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
87
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
14
Helal Olsun!
lol lol
49
lol
Aşk Aşk
37
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
13
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir