Evde Havlu Süsleme İşi Yaparak Para Kazanma


60
584 Paylaşım, 60 points

Evde çalışarak para kazanmak isteyen ev hanımları birçok farklı alanda ortaya koyacakları el işçiliği ile ev ekonomisine katkı sağlayabilmektedir. Evde yapılacak işlerden birisi de havlu süsleme işidir. Bu yazımızda Evde Havlu Süsleme İşi Yaparak Para Kazanma hakkında bilgi vereceğiz.

Ev hanımları evde oturdukları yerden hem keyifli vakit geçirmek hem de bu vakitleri kazanca dönüştürmek için farklı işler araştırmaktadır. Ev hanımlarının en çok tercih ettikleri işlerin başında el işleri gelmektedir. Özellikle süsleme ile yapılan işlerden oldukça iyi kazanç elde etmek mümkündür. Bu işlere örnek olarak havlu süsleme işi gösterilebilir.EVDE HAVLU SÜSLEME İŞİ YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Evde Havlu Süsleme İşi Yaparak Para Kazanmak isteyen bir ev hanımı el mahareti iyi ise kısa sürede bu becerisi ile kazanç sağlama şansına sahip olacaktır. Havlu süslemek keyifli olduğu kadar kazanç açısından da oldukça iyidir.

Evde Havlu Süsleme İşi Yaparak nasıl para kazanılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; eve havlu süsleyerek ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen ev hanımları, alacakları sade havluların üzerine el becerileri ve hayal güçlerini kullanarak yapacakları süsleme sayesinde kazanç elde edebileceklerdir.

Özellikle genç kız çeyizlerinin olmazsa olmazlarından birisi olan havluların özel süslenmiş olanları sıklıkla tercih edilmektedir. Süslenmiş bir havluyu satmak, düşünüldüğünden çok daha kolay bir iştir. Bu iş üzerinden havlunun satış fiyatına göre oldukça iyi paralar kazanılabilecektir.

EVDE HAVLU SÜSLEME İŞİ YAPARAK PARA KAZANMAK NASIL YAPILIR?

Evde Havlu Süsleme İşi Yaparak Para Kazanmak nasıl yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Öncelikle süsleme için kullanılacak düz havlulara ihtiyaç olacaktır. Herhangi bir süsü bulunmayan sade havlular oldukça uygun fiyatlara temin edilebilir. Burada önemli olan havlunun kalitesine dikkat etmektir. Havlu ne kadar kaliteli ise o kadar yüksek fiyata satmak mümkündür.

  • İkinci Adım

Satın alınan havluları süslemek için malzeme, el becerisi ve iyi bir hayal gücüne ihtiyaç olacaktır. Süsleme malzemesi için dantelden boncuklara, renkli taşlardan pullara akla gelebilecek her türlü malzemeyi kullanmak mümkündür.

  • Üçüncü Adım

Havlu süsleme işine başlamadan önce havlunun nasıl süsleneceğine karar vermek gerekmektedir. Bunun için bir şablon hazırlanabilir ya da internet üzerinden havlu süsleme örnekleri incelenebilir.

  • Dördüncü Adım

Havlunun nasıl süsleneceği belirlendikten sonra gerekli malzemeler kullanılarak havlunun üzerine süsleme yapılabilecektir. Bu süsleme sonucunda havlu farklı kanallar üzerinden kolay bir şekilde satışa çıkarılabilecektir.

EVDE HAVLU SÜSLEME İŞİ YAPARAK PARA KAZANILAN YERLER NERELERDİR?

Evde Havlu Süsleme İşi Yaparak Para kazanılan yerler şu şekilde sıralanabilir;

  • Toptancılar üzerinden satış: Havlu süsleme işi ile para kazanmak isteyenler hazırladıkları havluları toptancılar üzerinden satışa sunabilecektir. Toptancılar, süslenmiş olan havluları toptan alarak üzerine karını koyup satışa çıkartacaklardır.
  • İnternet üzerinden satış: süslenen havlular internet üzerinden kolay bir şekilde satılabileceklerdir. Bunun için bir e ticaret sitesi üzerinden satıcı olarak sayfa açmak ya da sosyal medya hesapları üzerinden havluların resimlerini paylaşarak satış yapmak mümkündür.
  • Çevreye satış: el işçiliği ile hazırlanan ürünlerin satışı için çevre de sıklıkla kullanılmaktadır. Kişinin çevresi geniş ise onlara hazırladığı süslenmiş havluları göstererek satış yaptığını söylemek, kısa sürede müşteri toplamayı sağlayacaktır. Havluların güzel süslenmiş olması, kısa sürede kulakta kulağa bilgi ile müşterilere ulaşmayı kolaylaştıracaktır.
  • Mağazalar üzerinden satış: çeyiz malzemeleri satan dükkanlar ile görüşerek süslenmiş havluları satmak mümkündür. Mağaza ile anlaşarak ürünlerin örneklerini vermek ve sipariş üzerine satış yapmak da oldukça kolay olacaktır.

EVDE HAVLU SÜSLEME İŞİ YAPARAK NE KADAR PARA KAZANILIR?

Evde Havlu Süsleme İşi Yaparak ne kadar para kazanılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Evde Havlu Süsleme İşi Yaparak Para Kazanmak isteyen bir kişinin elde edeceği kazanç, satacağı havluya isteyeceği ücrete göre belirlenecektir.

Havlu ne kadar kaliteli ve süslemesi ne kadar özel ise o kadar yüksek fiyata satılacak ve daha fazla kazanç elde edilebilecektir. Evde Havlu Süsleme İşi Yaparak Para Kazanmak isteyen bir ev hanımı en kötü ihtimalle bu iş üzerinden aylık ortalama 2000 – 2500 TL ek kazanç elde edebilecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
584 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir