Evde Doğal Tereyağı Yapıp Satarak Para Kazanma


64
624 Paylaşım, 64 points

Doğal besinler, günümüzde oldukça popüler durumda. Özellikle besinlerdeki katkı maddelerinin artması ve buna bağlı hastalıkların da çoğalması, insanların doğal ürünlere yönelmesini daha da artırıyor. Doğal ürün olarak talep gören besinlerden birisi tereyağı. Birçok kişi evde doğal yöntemlerde hazırlanmış tereyağlarını tercih ediyor. Bu durumda birçok kişinin ek gelir elde etmesini sağlıyor. Bu yazımızda Evde Doğal Tereyağı Yapıp Satarak Para Kazanma hakkında bilgi vereceğiz.

Tereyağı sağlık açısından yararlı bir yağ türü olmasından dolayı hemen her mutfakta mutlaka yer alıyor. Hemen her markette bulunabilen tereyağı, tuzlu ya da tuzsuz şekilde farklı seçeneklerle alınabiliyor. Ancak son yıllarda tereyağı adı altında satılan ancak gerçekte tereyağı ile hiçbir alakası olmayan ürünler yüzünden insanlar hazır tereyağına şüphe ile yaklaşmaya başladı.EVDE DOĞAL TEREYAĞI YAPIP SATARAK PARA KAZANMA İŞİ NEDİR?

İnsanların marketlerde satılan hazır tereyağların gerçek olup olmadığından şüphe duyması, ev yapımı doğal tereyağlara ilgiyi artırmış durumda. Evde doğal tereyağı yapmayı bilenler de bu işi avantaja dönüştürerek ek gelir elde etmeyi başarıyor.

Evde doğal tereyağı yaparak para kazanmak oldukça kolay bir işlem. Bu işten gelir elde etmek için tek detay, tereyağı yapmayı bilmek. Evde doğal tereyağı yapabilen herkes, bu iş üzerinden kazanç elde edebilir.

EVDE DOĞAL TEREYAĞI YAPIP SATARAK PARA KAZANMA İŞİ NASIL YAPILIR?

Evde Doğal Tereyağı Yapıp Satarak Para Kazanmak isteyen bir kişi, tereyağı yapmayı iyi bilmelidir. Tereyağı yapabilen kişiler, yaptıkları doğal tereyağını satarak ev ekonomisine katkıda bulunabilirler. Evde Doğal Tereyağı Yapıp Satarak Para Kazanma işi için öncelikle tereyağı yapmayı bilmek ve gerekli malzemelere sahip olmak gerekir. Yapılan tereyağı gerek çevreye, gerek bakkal ve marketlere gerekse sosyal medya üzerinden kolaylıkla satılabilir.

EVDE DOĞAL TEREYAĞI NASIL YAPILIR?

Evde doğal tereyağı nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça kolaydır. Sadece hangi malzemelerin kullanılacağını ve nasıl bir yol izleneceğini bilmek yeterlidir. Evde doğal tereyağı yapmak için tam yağlı çiğ süt, çiğ krema ya da taze sütle mayalanmış yoğurt kullanılabilir. Seçilen malzeme hangisi olursa olsun sonrasındaki işlemler hep aynı olacaktır.

Evde doğal tereyağı yapma aşamaları şu şekildedir;

  • Birinci Adım

Tam yağlı çiğ süt bir tencereye alınarak kaynatılır.

  • İkinci Adım

Kaynama sırasında sütün üzerinde oluşan yağlı kaymaklar alınır. Yoğurt yaparken oluşan kaymak ve yoğurdun kendi kaymağı da aynı şekilde kullanılabilir.

  • Üçüncü Adım

Oluşan kaymak sürekli olarak toplanarak bir kapta biriktirildikten sonra buzlukta dondurulmalıdır.

  • Dördüncü Adım

Donan kaymak öncelikle oda sıcaklığına getirilir. Ardından el blender ı ya da mutfak robotu ile orta hızda yağı ayrışana kadar çırpılır.

  • Beşinci Adım

Kaymağın yağı ayrıştığında biraz soğuk su eklenir. Su ve yağın ayrışması beklenir.

  • Altıncı Adım

Bir süzgeç ya da tülbent yardımı ile fazla suyun atılması sağlanır ve tereyağı hazırlanmış olur.

EVDE DOĞAL TEREYAĞI YAPIP NEREYE SATABİLİRİM?

Evde doğal tereyağı yapan kişiler satmak için birçok seçeneğe de sahip olabilir. Evde tereyağı yaptıktan sonra yakın çevrede bulunan bakkallara, marketlere ya da doğal ev yapımı ürünler satan dükkanlara satış yapılabilir. Evde yaptığı doğal tereyağını internet üzerinden satmak isteyenler sosyal medya hesapları üzerinden ürün reklamı ve satışı yapabilecekleri gibi e – ticaret siteleri üzerinden de satış gerçekleştirebilirler.

EVDE DOĞAL TEREYAĞI YAPIP SATARAK NE KADAR PARA KAZANILIR?

Evde doğal tereyağı yapıp satarak ne kadar para kazanılır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür. Evde yapılmış doğal tereyağının kilogram fiyatı 50 – 60 TL civarında satılmaktadır. Evde doğal tereyağı yaparak kazanılabilecek olan ücret, satılacak tereyağı sayısına göre değişiklik gösterir. Kişinin lezzetli tereyağı hazırlaması, müşterilerin sürekli olmasına ve bu sayede sürekli ek gelir elde etmeye yarayacaktır.

SİZ DE EVDE DOĞAL TEREYAĞI YAPARAK PARA KAZANMAK İSTİYORSANIZ YORUM KISMINDAN MESAJINIZI YAZARAK HAZIRLADIĞINIZ TEREYAĞINA MÜŞTERİ BULABİLİR, BU İŞTEN EK GELİR ELDE EDEBİLİRSİNİZ.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
624 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
25
Şaşkın
Başarısız Başarısız
109
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
61
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
112
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir