Evde Dezenfektan Paketleme İşi


47
447 Paylaşım, 47 points

Evde yapılabilecek iş seçenekleri arasında son zamanlarda en popüler olanlardan birisi dezenfektan paketleme işi oldu. Corona virüs ile mücadele kapsamında dezenfektanın virüs öldürme özelliğinden dolayı çok popüler olması, evde dezenfektan paketleme işini de önemli hale getirdi. Bu yazımızda Evde Dezenfektan Paketleme İşi hakkında bilgi vereceğiz.

Türkiye Corona virüs ile mücadeleye devam ediyor. Mücadele kapsamında virüsten korunmak için maske kullanımı ile birlikte dezenfektan kullanımı da oldukça önemli bir hale geldi. Dezenfektan kullanımının virüse karşı koruyuculuğu artırıyor olması, bu sektördeki işlerin bir anda ciddi anlamda hızlanmasını sağladı.EVDE DEZENFEKTAN PAKETLEME İŞİ NASIL ALINIR?

Corona virüs ile mücadelede oldukça etkili olan dezenfektanlar, son aylarda çok hızlı bir şekilde üretilmeye başladı. Seri üretime geçilen dezenfektanda birçok firma evlere de paketleme işi vermeye başladı. Evde Dezenfektan Paketleme İşi alan kişiler, özellikle bu sıkıntılı dönemde önemli bir ek gelir kaynağı elde etmiş oldu.

Evde Dezenfektan Paketleme İşi ek gelir kaynağı olmasının yanı sıra Corona virüs döneminde kapanan iş yeri nedeniyle işsiz kalmış olan kişiler için de bir gelir kaynağı haline geldi. Bu nedenle Evde Dezenfektan Paketleme İşine ilgi oldukça yüksek.

EVDE DEZENFEKTAN PAKETLEME İŞİ NASIL YAPILIR?

Dezenfektan üretimi ile birlikte üretilen ürünlerin paketlenmesi de gerekir. Dezenfektan paketleme işi oldukça zaman alıcı bir iştir. Bu nedenle birçok firma dezenfektan paketleme işini evlere ek iş olarak vermeyi tercih eder. Bu sayede paketleme ile vakit kaybetmek yerine üretime daha fazla zaman ayrılabilir.

Evde dezenfektan işi almış olan kişiler, kiloluk olarak toptan verilen dezenfektan belirlenmiş litrelerdeki şişelerin içerisine doldurularak paketlemek zorundadır. Uygun şişelere doldurulan dezenfektanlar, koliye yerleştirerek firmaya teslim edilecektir.

EVDE DEZENFEKTAN PAKETLEME İŞİ VEREN FİRMALAR HANGİLERİDİR?

Evde Dezenfektan Paketleme İşi veren firmalar, genel olarak ilaç firmalarıdır. İlaç firmaları tarafından üretilen dezenfektanlar, genel olarak 100 ml – 250 ml- 500 ml ve 1 litre şeklinde şişelerde satılmaktadır.

Evde Dezenfektan Paketleme İşi alan kişiler, firmaların verdiği toplu dezenfektanları belirlenen oranlarda şişelere doldurarak satışa hazır hale getirmelidir. Şişelere doldurulan dezenfektanlar kolilenerek firma yetkilisine teslim edilir.

EVDE DEZENFEKTAN PAKETLEME İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Evde Dezenfektan Paketleme İşi alan kişiler, firmadan paketleme başına ücret alırlar. Evde Dezenfektan Paketleme İşi ne kadar kazandırır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;  Dezenfektan paketleme işi ortalama 50 – 60 kuruş arasında ücretle verilir. Evde Dezenfektan Paketleme İşi ile ayda ortalama 1400 – 1800 TL kazanmak mümkündür.

Evde Dezenfektan Paketleme İşi almış olan kişilerin dezenfektanı tam istenen ölçülerde ve düzgün şekilde doldurup paketlemesi gerekir. Kişi dezenfektan paketleme işini firmanın istediği şekilde yapamazsa firma yetkilisinden tam ödeme alamaz. Bu nedenle dezenfektan paketleme işinin özenle yapılması çok önemlidir.

DEZENFEKTAN KULLANIMI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Dezenfektan kullanımı özellikle Corona virüs ile mücadele döneminde oldukça etkilidir. Uzmanlar, virüsün ellerden bulaştığını ve bu nedenle ellerin sıklıkla dezenfekte edilmesi gerektiğinin altını çizmektedir.

Bu kapsamda dezenfektan kullanımı, ellerin temizlenmesi ve virüsten kurtulmak için kullanılabilecek en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Dezenfektan kullanarak el temizlemek için gün içerisinde elin içerisine bir miktar dezenfektan almak ve 20 – 30 saniye kadar ellerin temizlenmesi için her yerine sürmek gerekmektedir. Dezenfektan, günlük 6 – 10 defa arasında kullanılabilir. Daha fazla kullanımı, ciltte bazı sıkıntıların oluşmasına neden olabilmektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

47
447 Paylaşım, 47 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
37
Şaşkın
Başarısız Başarısız
126
Başarısız
Komik Komik
110
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
37
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
61
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
37
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
123
Kazandım!
Pinar

12 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Efendim biz 9 nufusuz evde dezanfekta ve ne iş olursa yaparız çünkü istanbul da yılarca kaldık biliyoruz şuan muş merkezde ikamet ediyoruz evde iş olsun ne olursa olsun siz yeterki iş çıkarın bize

  2. İstanbul büyükçekmecede oturuyorum. 2 çocuğum var eğitimleri için çalışmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  3. Adana Seyhan ikamet ediyorum ev de ek iş yapmak istiyorum ihtiyacım var daha önceden paketleme işi yaptım efendim

  4. Öğrenciyim ve bu işe fazlasıyla ihtiyacım var bu işi yapabilirim kendime güveniyorum iletişime geçerseniz çok sevinirim kolay gelsin iyi çalışmalar