Evde Çiçek Yaparak Nasıl Para Kazanılır, Kazancı Ne Kadar?


78
764 Paylaşım, 78 points

Evde ek gelir elde etmek ve bunu eğlenceli şekilde yapmak isteyen kişiler için en doğru seçeneklerden birisi evde çiçek yapma işidir. Birbirinden farklı renklerde ve görüntüye sahip çiçeklerden yaparak ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda evde çiçek yaparak nasıl para kazanılır, evde çiçek yapmanın kazancı ne kadar gibi sorulara cevap vereceğiz.

Hayat şartlarının her geçen gün daha zorlaştığı şu günlerde birçok insan evde ek gelir kaynağı sağlayacak işleri araştırmaya devam ediyor. Evde el iş marifeti ile birçok iş yapmak mümkün. Paketleme işlerinin ağırlıkla yapıldığı günümüzde en keyifli ek gelir kaynaklarından birisi de şüphesiz evde çiçek yapma işi.EVDE ÇİÇEK YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Hem ek gelir elde etmek hem de bunu eğlenceli bir hale getirmek isteyenler için en doğru seçenek evde çiçek yapma işi olarak gösterilebilir. Evde çiçek yapmak için birbirinden renkli kurdeleler, boncuklar, oyun hamurları, süngerler kullanılır.

Çiçek bakmak çok güzel ve zevkli bir işlemdir ancak çoğu kişi için zorlayıcı bir iş olur. Çiçekler de canlı birer varlıktır. Bu nedenle özenle bakılması gerekir. Ancak ne yazık ki birçok kişinin çiçeklerle ilgilenmeye vakti olmaz. Bu durumda yapay çiçekleri kullanarak evi renklendirmek çok daha kolay hale gelir.

İnsanların dekor olarak yapay çiçeklere yönelmesi, birçok kişi için yeni bir ek gelir kaynağına neden olmuştur. Evinde çiçek yaparak ev ekonomisine katkıda bulunmak mümkündür. Özellikle el yeteneği gelişmiş olan ev hanımları, evde çiçek yaparak oldukça iyi kazançlar elde edebilir.

EVDE ÇİÇEK NASIL YAPILIR?

Evde çiçek yapma işi için öncelikle malzeme sahibi olmak gerekir. Evde çiçek yapma işi alan bir kişi, bu işi evde çiçek yapma işi veren firmalardan almış ise, herhangi bir sermaye kullanmak zorunda değildir. Firmalar, yapılacak çiçekle ilgili tüm gereçleri ücretsiz olarak sunar. Ancak kişi kendi çabası ile evde çiçek yaparak ek gelir elde etmek istiyor ise mutlaka gerekli malzemeleri almak için sermayeye ihtiyaç duyacaktır.

Evde çiçek yapmak için gerekli malzemelerin başında saksılar gelir. Birbirinden renkli ve irili ufaklı çok sayıda saksı alarak çiçek buketleri hazırlanabilir. Yapılacak çiçek türüne göre farklı saksılar kullanılacaktır. Saksıdan sonra gerekli en önemli malzeme kurdeledir. Rengarenk kurdeleler ile birbirinden güzel ve renkli çiçekler hazırlamak mümkün olacaktır.

Saksı ve kurdelenin ardından çiçeklerin tamamlanması için farklı boylarda dalla, kurumuş çiçek ve yapraklar, yapıştırıcı ve oyun hamuru ile harika bir çiçek buketi hazırlamak mümkün olacaktır.

EVDE ÇİÇEK YAPMANIN KAZANCI NE KADARDIR?

Evde çiçek yapma işi ile oldukça iyi kazanç elde edilebilir. Evde çiçek yapma işi veren firmalar ile çalışan kişiler, çiçek başına fiyatlandırma ile ürün hazırlayabilir. Bu çalışmada firmalar zaten çiçeklere göre fiyat belirlemiş olacaktır.

Ancak kişi çiçek yapan firmalar ile değil tek başına çalışıyor ise, o zaman malzemelere verdiği ücreti de göz önünde bulundurarak zarar etmeyeceği bir fiyat çıkarmak zorundadır. Evde çiçek yapma kazancı ortalama olarak aylık 3 bin – 5 bin TL arası bir ek gelir sağlar. Bu geliri elde etmek için özenle ve dikkat ederek çiçek hazırlamak önemlidir. Özenle hazırlanmamış bir çiçeği ne firmalar he de alıcılar kabul etmeyecektir.

EVDE ÇİÇEK YAPMA İŞİ ALMAK İSTEYEN KİŞİLER, YAZININ ALTINDAKİ YORUM BÖLÜMÜNE YAZARAK EVDE ÇİÇEK YAPMA İŞİ VEREN FİRMALAR İLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRLER.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

78
764 Paylaşım, 78 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
15
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir