Evde Ceviz Kırarak Para Kazanma Nasıl Yapılır, Kazançları Ne Kadar?


85
855 Paylaşım, 85 points

Evde yapılabilecek işler arasında ceviz kırmak da yer alır. Evde ceviz kırarak para kazanma, oldukça popüler ek işlerden birisidir. Ülkemizde cevizin yoğun şekilde kullanılıyor olması, bu konuda çok fazla iş alanı anlamına gelmektedir. Bu yazımızda evde ceviz kırarak para kazanma nasıl yapılır, evde ceviz kırarak ne kadar kazanç elde edilir gibi sorulara cevap vereceğiz.

Günümüz şartları göz önünde bulundurulduğu zaman birçok kişinin evde ek iş araması oldukça normal gelmektedir. Ekonomik olarak sıkıntı çeken aileler, maddi olarak bir destek sağlaması amacı ile evde yapılabilecek ek işlerden birisini tercih ederler. Bu konuda en çok başvurulan ek gelir kaynaklarından birisi, evde ceviz kırma işidir.EVDE CEVİZ KIRMA İŞİ NEDİR?

Evde ceviz kırma işi, adından da anlaşılacağı gibi kabuklu cevizlerin kırılarak içlerinin ayıklanması şeklinde yapılır. Ülkemizde ceviz çok sık kullanılan çerezlerden birisidir. Özellikle tatlılarda, pastane ürünlerinde ve kuruyemiş satan dükkanlarda mutlaka ceviz bulunur. Tatlıcılar ve pastaneciler cevizi kabuklu hali ile alarak kırmak için uğraşmak istemez. Bununla birlikte kuruyemiş olarak tüketen birçok kişi de cevizli kırmakla uğraşmak yerine hazır içini alıp tüketmeyi tercih eder. Hal böyle olunca birçok kişiye bu konuda bir iş kapısı çıkmış olur.

Ceviz kabuğu oldukça sert bir yapıya sahiptir. Cevizi kırmanın vakit alacağı göz önünde bulundurulduğu zaman ceviz içine olan ilginin nedeni daha kolay kavranabilir. Ceviz içinin fazlaca talep edilmesi nedeni ile bu yönde evlere ek gelir sağlanmaya başlamıştır.

EVDE CEVİZ KIRMA İŞİ NASIL YAPILIR?

Evde ceviz kırma işi, oldukça basit ve bol kazançlı bir iştir. Ceviz içine ihtiyaç duyan birçok firma, cevizleri kabuklarından ayırması için evlere ek iş olarak vermektedir. Evde ceviz kırma işi veren firmalar, kilolar halindeki kabuklu cevizleri anlaştıkları kişiye göndererek ceviz içi olarak geri alır.

Evde ceviz kırma işi alan bir kişi, kendisine gönderilen kabuklu cevizleri parçalamamak kaydı ile düzgün bir şekilde kırarak kabuğundan çıkarmak zorundadır. Kırılan ceviz içleri paketlendikten sonra ceviz kırma işi veren firmaya teslim edilir. Böylece sadece ceviz içi almak isteyenlerin istekleri de kolaylıkla karşılanmış olur.

EVDE CEVİZ KIRMA İŞİ VEREN FİRMALAR NASIL BULUNUR?

Evde ceviz kırma işi veren firmalar, genel olarak kuruyemişçiler, toptancılar olarak gösterilebilir. Ceviz içi kullanan işletmeler talep ettikleri cevizi toptancılardan ya da anlaştıkları kuruyemişçilerden karşılarlar. Toptancı ve kuruyemişçiler ise ellerinde sürekli olarak hazır ceviz içi olması için evlere ceviz kırma işi verirler. Böylelikle hem satıcıların işi kolaylaşır, hem de evde ek gelir kazanmak için iş arayanlar kazançlı duruma gelmiş olur.

EVDE CEVİZ KIRMA İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Evde ceviz kırma işi ile oldukça iyi kazanç elde edilebilir. Ek gelir kaynağı olarak görülen evde ceviz kırma işi sayesinde kilo başına 1 – 2 TL kazanmak mümkündür. Bu işi alan kişi, günlük kaç kilo ceviz kırarsa, o kadar çok kazanç elde edebilir.

Evde ceviz kırma işi ile günlük ortalama 30 kilo ceviz kıran kişinin kazancı, ortalama 30 – 60 TL arasında olacaktır. Böylece aylık kazanç olarak 900 – 1800 TL arasında bir ek gelir elde etmek mümkün olacaktır. Elbette ki bu rakam, evde ceviz kırma işi almış olan kişilerin çalışma performansına ve evde ceviz kırma işi veren firmanın kilo başı ödediği rakama göre değişiklik gösterir.

SİZ DE EVDE CEVİZ KIRARAK PARA KAZANMAK İSTERSENİZ, YORUM KISMINDAN TALEBİNİZİ İLETEREK TOPTANCILARIN YA DA KURUYEMİŞÇİLERİN SİZE KOLAYCA ULAŞMASINI VE EVDE CEVİZ KIRMA İŞİ VERMESİNİ SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

85
855 Paylaşım, 85 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
109
Şaşkın
Başarısız Başarısız
73
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
109
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
75
Kazandım!
Pinar

15 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Evde ceviz kırmak için ekip oluşturabilir ve siparişleriniz zamaninda ve tonla cevap verebilirim 7 aydlr işsizim evdeyim arkadaşlarımla ekip kurabilirim lütfen iş verin bana çok zor durumdayım..

 2. 15 kişilik ekibimle İstanbul esenlerde bu işi yapmak istiyorum bana telefonla ulaşın görüşelim

 3. Adapazarı geyve ilçesindeyim.
  Ekip başıyım
  33 tane eve deneyimli kelebek çıkardabilirler.zamanında yetişdirebiliriz .
  Depom var mahallem müsait.
  Kolay gelsin.