Evde Çanta Dikim İşi Nasıl Yapılır, Kazancı Ne Kadar?


74
725 Paylaşım, 74 points

Evde ek iş olarak yapılabilecek işlerden birisi de evde çanta dikim işidir. Çanta tutkunlarını yakında ilgilendiren bu meslek ile oldukça iyi kazanç elde etmek mümkündür. Evde çanta dikim işi yapan kişiler kendi hayal güçlerini de kullanarak oldukça farklı modellerde çanta hazırlayıp kazançlarını artırabilirler. Bu yazımızda evde çanta dikim işi nasıl yapılır, evde çanta dikim işinin kazancı ne kadar sorularına cevap vereceğiz.

EVDE ÇANTA DİKİM İŞİ NEDİR?

Evde çanta dikim işi, sanıldığından çok daha kolay bir iştir. Birçok kişi çanta dikiminin çok zor olduğunu düşünerek bu işe girmeye çekinmektedir. Ancak çanta dikiminde önemli olan bazı noktaları öğrenmek, kolay çanta dikmek için yeterli olacaktır. Günümüzde birçok firma, kendileri ile çalışmak isteyen kişilere çanta dikim tekniklerini öğreterek iş verir.EVDE ÇANTA DİKİM İŞİ İÇİN HANGİ FİRMALARA BAŞVURMALIYIM?

Evde çanta dikim işi için kişiler kendi başlarına da çalışabilir. Alınacak farklı malzemeler ile hayal güçlerini de kullanarak birbirinden güzel çantalar hazırlamak mümkündür. Ancak bu işi daha garantici ve profesyonelce yapmak isteyenler daha çok firmaları tercih eder. Evde çanta dikim işi veren çok sayıda firma bulunur. Firmalar, kendileri ile çalışacak kişilere çanta dikim teknikleri konusunda kısa bir eğitim verir. Dikim tekniklerini bildikten sonra çanta hazırlamak oldukça kolay olacaktır.

Çanta dikim işi veren firmalar, çantaları toplu şekilde vererek belirlenen süre içerisinde dikilip hazırlanmasını isterler. Bu işlem için belirli bir ücret de söylenir. İşi alan kişi süre içerisinde çantaları kusursuz şekilde hazırlayıp firmaya teslim etmek zorundadır. Böylece çantaların ödemesini kolaylıkla alabilir.

Çanta dikim işi almak için sadece çanta satışı yapan firmalara giderek üretim bölümünde çalışmak istenildiği belirtilmelidir. Firmalar ihtiyaç durumuna göre kişileri üretim alanında işe alacaktır.

EVDE ÇANTA DİKİM İŞİ İLE NE KADAR GELİR ELDE EDİLİR?

Evde çanta dikim işi sayesinde bir çantadan en kötü ihtimalle 2 – 10 TL kazanmak mümkündür. Çantanın boyutu, özellikleri, görüntüsü gibi birçok kritere bağlı olarak bu ücret 20 – 30 TL’ ye kadar yükselebilir.

Çantaların nerede satılacağı da fiyatı konusunda etkilidir. Kişi çanta dikim işi için bir firma ile çalışıyorsa çanta başı alacağı fiyat bu şekildedir. Ancak çanta dikim işini kendisi yapmaya karar vermişse çok daha yüksek kazanç elde etmesi mümkündür.

EVDE ÇANTA DİKİM İŞİ KAZANCI NE KADAR?

Evde çanta dikim işine girişen bir kişi, yaptığı farklı çantaları internet üzerinden satışa çıkartabilir. Çantanın özel olarak tasarlanmış olması, el işi olması, hatta bazen tek örnek olması insanların dikkatini kısa sürede çekmeyi sağlayacaktır. Birçok kadın sahip olduğu çantanın sadece kendisinde olmasını ister. Bu nedenle tasarım çantalara ilgi çok fazladır. Evde çanta dikim işi yapan kişi, farklı tasarladığı çantalar sayesinde birkaç bin TL’ye bile çanta satışı yapabilecektir. Burada elde edilecek kazanç tamamen kişinin yeteneğine ve hayal gücüne bağlıdır. Çok farklı tasarımlar yapılması durumunda büyük çanta markaları bile çanta dikim işi yapan kişi ile iletişime geçerek iş teklifinde bulunabilir.

SİZ DE EVDE ÇANTA DİKİM İŞİ ALMAK VE FİRMALAR İLE ÇALIŞMAK, ÇANTA DİKİM TEKNİKLERİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORSANIZ YORUM KISMINDAN MESAJINIZI YAZARAK FİRMALARIN SİZE ULAŞMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
725 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
15
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
85
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
13
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
37
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
97
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir