Evde Çamaşır Yıkayarak Para Kazanma İşi Nasıl Yapılır?


76
757 Paylaşım, 76 points

Evde ek iş olarak yapılabilecek farklı tarzda işlerden birisi de evde çamaşır yıkamaktır. Evde çamaşır yıkayarak para kazanmak, evinde çamaşır makinesi olmayan kişilerin işini kolaylaştırmak adına verilen bir hizmettir. Bu yazımızda evde çamaşır yıkayarak para kazanma işi nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Ev bütçesine katkı sağlamak isteyen ev hanımlarının yapabileceği en kolay ve akıllıca işlerden birisi de evde çamaşır yıkamaktır. Çamaşır makinesi olmayan kişilerin çamaşırlarını evindeki makinede yıkayarak para kazanabilen kadınlar, bu sayede ev ekonomisine de katkı sağlar.EVDE ÇAMAŞIR YIKAYARAK PARA KAZANMA İŞİ NASIL YAPILIR?

Evde çamaşır yıkayarak para kazanmak sanıldığından çok daha kolaydır. Günümüzde özellikle öğrenci olanlar ve yalnız yaşayan erkekler gerek çamaşır makinelerinin olmaması, gerekse çamaşır yıkamaya vakitlerinin olmaması nedeniyle, parayla çamaşırlarını yıkatır. Bu durum ev hanımları için ek gelir kaynağı olur.

Evde çamaşır yıkayarak para kazanma kararı almış bir ev hanımı, ister kendisi ilan vererek ister bu konuda iş fırsatı sunan firmalar ile çalışarak evde çamaşır yıkama işi alabilir. Evde çamaşır yıkama işinde parça başı kazanç elde etmek mümkündür.

EVDE ÇAMAŞIR YIKAMAK İÇİN NE KADAR MASRAF YAPILIR?

Evde çamaşır yıkama işi alan bir ev hanımı, bir miktar maliyeti de göze almak zorundadır. Evde çamaşır yıkama maliyeti şu şekildedir;

  • Makineye konulacak çamaşır deterjanı
  • Çamaşırlar yumuşak olsun diye kullanılacak yumuşatıcı
  • Makinenin harcayacağı elektrik
  • Makinenin harcayacağı su

Tüm bu masrafları da hesaba katarak parça başı çamaşır yıkama fiyatı çıkarmak akıllıca olacaktır. Bu harcamaların hesaba katılmaması, para kazanmak isterken eksiye düşmeye neden olabilecektir.

EVDE ÇAMAŞIR YIKAYARAK NE KADAR PARA KAZANILIR?

Evde çamaşır yıkayarak kazanılan para iki çeşitte tercih edilebilir. Evde çamaşır yıkama seçenekleri şunlardır;

  • Çamaşır başına ücretle yıkama
  • Makine başına ücretle yıkama

Çamaşır başına ücretle çamaşır yıkamayı tercih eden ev hanımları, her parça için 1 TL şeklinde ücretlendirme yapabilir. Bu şekilde bir makinede kaç parça çamaşır yıkarsa o kadar kazanç elde edecektir. Piyasada 3,5 – 5 – 7 – 10 kg ağırlığında makineler bulunur. Bu makinelerin alacağı çamaşır miktarları farklılık gösterir. Bir makinede 10 parça çamaşır yıkayacak olan kişi, 10 TL para kazanacaktır.

Makine başına ücretle çamaşır yıkamayı tercih eden ev hanımları, kg başına ücret talep edebilir. 10 kg çamaşır kapasitesi olan bir çamaşır makinesinde yıkama başına 10 TL kazanmak mümkündür.

EVDE ÇAMAŞIR YIKAMAYA EK ÜTÜ YAPARAK KAZANÇ ARTIRILABİLİR

Evde çamaşır yıkama işi yapan ev hanımları, bu işlem sonrasına ütü yapmayı da eklerlerse daha fazla kazanç elde ederler. Ütü yapmak oldukça dikkat ve zahmet isteyen bir iştir. Bu nedenle çamaşır sonrasında bir de ütü yapma işi alan kadınlar ekstradan ek gelir elde ederler. Makine başına 5 – 10 TL ütü parası da alarak daha çok kazanılabilir.

EVDE ÇAMAŞIR YIKAMA İŞİ NASIL BULUNUR?

Evde çamaşır yıkama işi, verilecek ilanlar ile kolaylıkla bulunabilir. Ev hanımları internet üzerinden verecekleri iş ilanı ile kolaylıkla müşteri bulabilirler. Bunun yanı sıra evde çamaşır yıkama işi veren firmalar hangileridir gibi bir soruya cevap olarak  fabrika ve işletmeler gösterilebilir. Çevrede bulunan restoran türü yerlerde de çokça çamaşır işi çıkmaktadır. Bu tür yerlerle görüşerek uygun fiyatla çamaşırların yıkanmasına talip olunabilir.

EĞER EVDE ÇAMAŞIR YIKAMA İŞİ YAPMAK İSTİYOR YA DA ÇAMAŞIRLARINIZI YIKATACAK BİRİSİNİ ARIYORSANIZ, YORUM BÖLÜMÜNDEN TALEBİNİZİ BELİRTEREK ARADIĞINIZI ÇOK DAHA KOLAY ŞEKİLDE BULABİLİRSİNİZ.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
757 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
54
Şaşkın
Başarısız Başarısız
15
Başarısız
Komik Komik
124
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
86
lol
Aşk Aşk
74
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
49
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
13
Kazandım!
Pinar

8 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir