Evde Boncuk Paketleme İşi Nasıl Yapılır, Kazancı Ne Kadar?


82
764 Paylaşım, 82 points

Ek gelire ihtiyacı olanların aklına ilk gelen şey, evde yapabilecekleri ve kendilerine yeni bir gelir sağlayacak işler yapmaktır. Bu tür işlerin başında boncuk paketleme işi gelmektedir. Evde boncuk paketleme işi, hem çok kolay hem de eğlenceli bir iştir. Bu yazımızda evde boncuk paketleme işi nasıl yapılır, evde boncuk paketleme işi kazancı nedir gibi sorularınıza cevap vereceğiz.

EVDE BONCUK PAKETLEME İŞİ NEDİR?

Boncuk paketleme işi, üretici firmalardan alınan farklı türlerdeki boncukların firmanın isteği doğrultusunda ayrılarak paketlenmesidir. Paketleme türünü, işi veren firma belirlemektedir. Bu işi yapmak için kişilerin herhangi bir yeteneğe sahip olması gerekmez. Her yaştan çalışmak isteyen kişiler için oldukça kolay ve kazançlı bir ek iştir.EVDE BONCUK PAKETLEME İŞİNİ KİMLER YAPABİLİR?

Evde boncuk paketleme işini hemen herkes kolaylıkla yapabilmektedir. Öğrenciler, ev hanımları, emekliler, genci yaşlısı ayrım yapmadan herkes boncuk paketleme işinde görev alabilmektedir.

EVDE BONCUK PAKETLEME İŞİ SERMAYE GEREKTİRİR Mİ?

Evde boncuk paketleme işi yapacak kişilerin herhangi bir sermayeye ihtiyacı yoktur. Paketlenecek boncukları, paketleri ve diğer gereçler tamamen iş sahibi firma tarafından verilmektedir. Firmadan gerekli malzemeleri alan kişiler, evlerinde bu malzemeleri kullanarak hazırlayacakları boncuk paketlerini bittikten sonra yine firmaya teslim etmektedir.

EVDE BONCUK PAKETLEME MALZEMELERİ NELERDİR?

Evde boncuk paketleme işi için gerekli malzemeler çok fazla değildir. Firma, işi alan kişiye standart ölçülerde saydam paketler ve boncuk türlerini vermektedir. Firmanın talebine göre boncukları türlerine göre ayrılarak paketlenebildiği gibi verilen iplere de geçirilerek hazırlanabilmektedir. Boncuk dizim şekline tamamen firma karar vermektedir. Ancak yöntem ne olursa olsun yapılacak iş aynı kolaylıktadır.

EVDE BONCUK PAKETLEME İŞİNİ NASIL YAPABİLİRİM?

Evde boncuk paketleme işi için başvuruda bulunan kişilere firma tarafından işin nasıl yapılacağı kısaca gösterilmektedir. Firma, çalışanlarına malzemeleri teslim ettikten sonra belirli bir teslimat süresi verecektir. Bu süre içerisinde tüm boncuk paketleme işleminin tamamlanması gerekmektedir. Sürenin sonunda firma yetkilileri paketlenmiş boncukları kişinin evinden alarak ücret ödemesini gerçekleştirmektedir.

EVDE BONCUK PAKETMELE İŞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Evde boncuk paketleme işi genelde büyük şehirlerde yoğun şekilde yapılmaktadır. Üretim yükünün fazla olması, birçok firmanın evlere iş vermesine neden olmaktadır. Evde boncuk paketleme işi veren firmalar, genel olarak toptancıların yakınında yerlerde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra internet üzerinden de evde boncuk paketleme işi bulmak mümkündür.

Kişinin bulunduğu ildeki boncuk satan firmalarla görüşmesi de iş almasını sağlayabilmektedir. Boncuk satan firmalar, genel olarak boncuk paketleme işi vermektedir. Vermese bile bu iş için çalıştığı firmaya yönlendirme yapacaktır.

EVDE BONCUK PAKETLEME İŞİ VEREN FİRMALAR HANGİLERİDİR?

Evde boncuk paketleme işi veren firmalar,  genel olarak boncuk üretimi yapan firmalardır. Özellikle Organize Sanayi bölgelerinde çok sık boncuk paketleme firmasına rastlamak mümkündür. Bu firmalara giderek evde boncuk paketleme işi kolaylıkla alınabilecektir. Firmalara gitme şansı olmayan kişiler yakınlarında bulunan tuhafiyelerden de ihtiyaca göre boncuk paketleme işi alabilmektedir.

Hiçbir şekilde boncuk paketleme işi veren firma bulamayan kişiler, evde kendileri boncuk paketleyerek de satabilmektedir. Gerekli malzemeleri kendisi alan kişiler, paketledikleri boncukları aynı firmalarda olduğu gibi tuhafiyecilere satabilecektir.

EVDE BONCUK PAKETLEME İŞİ KAZANCI NE KADARDIR?

Evde boncuk paketleme işi, iyi bir ek gelir kaynağı olarak görülebilmektedir. Evde boncuk paketleme işinden alınan ücret, paket başı olacak şekilde hesaplanmaktadır. Genel olarak aylık kazanç düşünüldüğü zaman, evde boncuk paketleme işi kazancı, 1500 – 2000 TL civarında olacaktır. Bu rakam, daha çok çalışarak artırılabilmektedir. Boncuk paketleme işinin özenli yapılması da kazancı etkilemektedir. Boncuk paketleme firmaları, teslimat sırasında paketleri inceleyerek sorunlu olanların ödemesini yapmayacaktır. Bu durumda gelirin düşmesi söz konusu olabilmektedir. Böyle bir sorun yaşamamak için işin özenli yapılması akıllıca olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
764 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
74
Şaşkın
Başarısız Başarısız
37
Başarısız
Komik Komik
25
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
75
Helal Olsun!
lol lol
111
lol
Aşk Aşk
98
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
78
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
38
Kazandım!
Pinar

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 Oy Verildi, Toplam Puan: 4,33 üzerinden 5)
Loading...

23 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sariyer de varmı almak istiyorum yetim kızımı okutabilmek için cevabınız bekliyorum teşekkürler

  2. Samsunda yaşamaktayim. Paketleme işi yapmak istiyorum . Temiz ve titiz çalışırım. Geri dönüş yapmanizi bekliyorum.

  3. ÇOK İHTİYACIM VAR BENDE BU İŞİ YAPMAK İSTİYORUM DAHA ÖNCE DİĞER PAKETLEME İŞLERİ YAPMIŞIM

  4. Bende bu işi yapmak istiyorum boncuk işini daha önce takı işi yapmıştım caddebostandayım iş çıkarmı banada ihtiyacım var

  5. Boncuk işi yapmak istiyorum 3 kızımı okutabilmek ve birseyleri becerebilmek için çalışmaya ihtiyaçim var

  6. Ben gazıantepte oturuyorum,bız iki kişiyiz elimız paketleme konusunda cok cabuktur ev işine ihtiyacımız vardır

  7. Daha öncesi işi yapmışlıgım var ve ara arada yapıyorum bileklik olarak elim hızlı eger dönüş yaparsanız sevinirim yapmak istiyorum ankara keçiörende oturuyorum

  8. Bende saadetdere depoda oturuyorum çalışıyorum evim kira 3 çocuğum var askeri ücrete çalışıyorum yetmiyor bende böyle ek iş istiyorum nerden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim