Evde Bakım Maaşına Kredi Alınır Mı?


55
535 Paylaşım, 55 points

Yardım almadan tek başına yaşam ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı ve engellilere bakan yakınlarına, devletin vermiş olduğu evde bakım maaşına kredi alınır mı? Sorusunun cevabını yazımızın devamında kapsamlı bir şekilde anlattık.

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından sunulan haklardan birisi olan engelli bakım maaşı, yaşlı ve engelli kişilerin yaşamlarını daha iyi koşullarda sürdürebilmeleri için, bu kişilere bakan yakınlarına ödenen bir maaştır. İhtiyacı nedeniyle kredi çekmek isteyen kişilerin sorduğu sorulardan birisi de, evde bakım maaşına kredi verilir mi? Sorusu olmaktadır.

Bankaya Evde Bakım Maaşı Gelir Olarak Gösterilebilir Mi?

Bankalar kredi ve kredi kartı verebilmek için, başvuru sahiplerinde bir takım şartlar aramaktadırlar. Kredi alabilmek için bankaların aradığı şartlar arasında, başvuru sahibinin kredi notu ve belgeleyebileceği gelir bilgisi en önemli şartlar arasındadır. Başvuru sahibinin kredi notu düşük olması durumunda, evde bakım maaşını gelir olarak göstererek kredi çekmesi söz konusu değildir. Çünkü bankalar başvuru sahibinin, düzenli bir gelire sahip olup olmadığına dikkat etmektedir. Evde bakım maaşı ise gelir sayılabilecek bir düzeyde olmadığı gibi, gelir statüsünde de alınan bir para değildir. Yardım kapsamında olan bir sosyal hak olması nedeniyle, evde bakım maaşı ile kredi çekmek mümkün olmamaktadır.Kredi Çekmek İçin Ne Yapılabilir?

Evde bakım maaşı ile kredi çekmek mümkün olmadığı için, kredi çekmek isteyenlerin, diğer kredi şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi, bankaların öncelikle dikkat ettikleri kredi notu puanlama sistemidir. Kısa sürede kredi notunu artırma yollarına gidilerek kredi notu artırılmalı ve kredi başvurusu o şekilde yapılmalıdır. Özellikle bankaya tatmin edici bir gelir belgesi sunabilmek, kredi çekme şansınızı artırabilecek en önemli unsurlardan birisidir.

Bunun yanı sıra kefil sağlayabilmek de, gelir belgesi ile birlikte kredi çekebilme imkanınızı önemli ölçüde artırmaktadır.

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Evde bakım maaşı 2019 yılı için henüz netleşmemiş olup, 2018 yılı için bir rakam verecek olursak 1105 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Evde bakım maaşı ile kredi çekilebilir mi? Sorusunun cevabını verdik. Siz de konu hakkında fikir ve düşüncelerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşarak, diğer ziyaretçilerimizin istifadesine sunabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
535 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir