Evde Baharat Paketleyerek Ek Gelir Kazanın


63
555 Paylaşım, 63 points

Baharat, hemen her evde sıklıkla kullanılır. Yemeklerin lezzetli olması ve keyifle yenmesi için bolca baharat kullanılmalıdır. Baharatın yoğun şekilde tüketildiği yerlerin başında olan ülkemizde en fazla görülen ek işlerden birisi de evde baharat paketleme işidir. Bu yazımızda evde baharat paketleyerek ek gelir kazanmanın yollarını anlatacağız.

Evde ek gelir elde etmek için birçok farklı iş yapılabilir. Bunların arasında en dikkat çekici olanlardan birisi, evde baharat paketleme işidir. Çok fazla baharat kullanılan bir ülkede yaşıyor olmamız dolayısı ile de baharat paketleme işi oldukça kolay bulunacaktır.EVDE BAHARAT PAKETLEME İŞİ NASIL YAPILIR?

Evde baharat paketleme işi, oldukça rahat bulunabilen bir ek gelir kaynağıdır. Özellikle oturulan semtte bulunan aktarlardan alınacak baharat paketleme işi hem bol kazançlı hem de uzun süreli olacaktır.

Aktarlar, her çeşit baharatların satıldığı yerler olarak bilinir. Bu dükkanlarda kiloluk baharat bulunabileceği gibi paketlenmiş ürünlerden de elde etmek mümkündür. Aktarlar paketlenmiş ürün satmak için genelde dışarıdan yardım alırlar. Baharat paketleme işi bu nedenle eve ek iş olarak sıklıkla verilir. Evde baharat paketleme işi, baharat satan yerlerden alınan kiloluk baharatların belirlenmiş ölçülerdeki paketlere bölüştürülmesi ile yapılır. Bu paketler yarım kiloluk ya da bir kiloluk şekilde yapılır.

EVDE BAHARAT PAKETLEME İŞİ VEREN FİRMALAR HANGİLERİDİR?

Evde baharat paketleme işi veren firmalar, genel olarak aktarlardır. Aktarlar hemen her semtte bulunur ve ulaşmak oldukça kolaydır. Evde baharat paketleme işi almak isteyen bir kişi, çevresinde bulunan aktarları bilmiyorsa, internet üzerinden arama motoru aracılığı ile kolaylıkla bulabilir. Arama motoruna oturulan il ve ilçe yazıldıktan sonra aktar araması yapılarak o ilçedeki tüm aktar dükkanlarını görmek mümkün olacaktır.

Aktarların bulunmasının ardından telefonla ya da direkt telefon ederek kolaylıkla iş için görüşme gerçekleştirilebilir. Aktarla baharat paketleme işi için anlaşma yapılması durumunda kiloluk olarak alınan baharatlar istenilen ölçülerde kolaylıkla paketlenecektir. Bunun için baharatlara, şeffaf poşetlere ve tartıya ihtiyaç duyulur. Poşetlere konulan baharatlar tartıda ölçülerek gerekli miktarda ayrılabilir.

Ülkemizde oldukça fazla baharat çeşidi kullanıldığı için baharat paketleme işi için oldukça fazla malzeme elde edilecektir. Her baharatı yarım kilo, bir kilo ve daha fazla olacak şekilde paketlemek hem baharat paketleme işi yapan kişinin kazanç elde etmesini hem de aktarların çok daha kolay satış yapması anlamına gelecektir.

EVDE BAHARAT PAKETLEME İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Evde baharat paketleme işi için net bir rakam vermek mümkün değildir. Baharat paketleme işinin alındığı ile göre kazanç değişiklik gösterecektir. Büyük şehirlerde alınan evde baharat paketleme işi için günde 100 – 200 TL kazanmak mümkünken, daha küçük illerde bu kazanç günlük olarak 50 – 100 TL gibi bir rakama denk gelecektir.

Günlük baharat paketleme işi ne kadar fazla yapılırsa, kazancın artması o kadar kolay olacaktır. Bu nedenle evde baharat paketleme işinin ailece yapılması çok daha fazla paketleme ve ek gelir anlamına gelecektir.

SİZ DE EVDE BAHARAT PAKETLEYEREK PARA KAZANMAK İSTİYORSANIZ YORUM KISMINDAN TALEBİNİZİ İLETEREK BAHARAT PAKETLEME İŞİ VEREN AKTARLARIN SİZE ULAŞMASINI KOLAYLIKLA SAĞLAYABİLİRSİNİZ.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
555 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
122
Şaşkın
Başarısız Başarısız
87
Başarısız
Komik Komik
73
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
125
Helal Olsun!
lol lol
38
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
128
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
86
Kazandım!
Pinar

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Oy Verildi, Toplam Puan: 4,50 üzerinden 5)
Loading...

48 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BU İŞ İÇİN 4 KİŞİLİK GRUBUZ 1 ERKEK 3 BAYAN OLARAK LÜTFEN İHTİYACİMİZ VAR TALİBİZ

  2. Bende bu işi yapmak istiyorum ayahimdan dolayi arıların var platin var yaahimda ama paketleme işini kolayca yapabilirim

  3. Evde baharat paketleme işi hakkında bilgilendirirseniz bu işi 3 arkadaş yaparız

  4. Eve paketleme işi istiyorum lütfen en kısa sürede geri dönüş yaparsanız çok memnun olurum.