Evde Akvaryum Balığı Üreterek Para Kazanmak


61
594 Paylaşım, 61 points

Evde yapılabilecek en değişik işlerden birisi de akvaryum balığı üretme işidir. Evde akvaryum balığı üreterek de ev ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlamak mümkündür. Bu yazımızda Evde Akvaryum Balığı Üreterek Para Kazanmak hakkındaki detayları paylaşacağız.

Günümüz ekonomik şartları göz önünde bulundurulduğu zaman hemen herkesin ek iş yaparak ev ekonomisine katkıda bulunması zorunlu bir hal almış durumda. Bu amaçla evde yapılabilecek yüzlerce iş fırsatı bulunuyor. Bu işlerden bazıları çok kolayken bazıları eğlenceli, bazıları yetenek isteyen ya da ilginç işler olabiliyor. Kimsenin aklına gelmeyecek ek iş fırsatlarından birisi de evde akvaryum balığı yetiştirme işi olarak gösterilebilir.EVDE AKVARYUM BALIĞI ÜRETEREK NASIL PARA KAZANILIR?

Çoğu kişinin hobi olarak yaptığı evde akvaryum balığı üretme işi üzerinden birçok kişi gelir elde edebiliyor. Günümüzde akvaryum balıklarına olan ilgi çok fazla olmamakla birlikte balık tutkunları hala bu işten vazgeçmiş değil. Bu tutkunun devam etmesi, birçok kişiye akvaryum balığı üretiminden para kazanma şansını da sunuyor.

Evde akvaryum balığı üreterek nasıl para kazanılır sorusunun cevabına gelecek olursak, akvaryum balığı üretim işi oldukça kolay ve çok fazla tecrübe gerektirmeyen bir iştir. Bu işe girişen kişilerin öncelikle işe küçük bir başlangıç yapması gerekir. Bu sayede işin tutmaması ve kazanç elde edememe durumunda çok fazla zarar edilmemiş olacaktır. Kişi bir Japon balığı alarak evde akvaryum balığı üretme işine adım atabilir. Japon balığı, en kolay üretimi sağlanan balık türü olduğu için öncelikle tercih edilmelidir.

Bu alanda tecrübe edinerek balık üretme işinde ilerleme sağlayan kişilerin balık türlerini değiştirerek nadir türlere yönelmesi gerekir. Balık türleri ne kadar nadir ve dikkat çekici olursa, kazanılan para da o kadar yüksek olacaktır.

EVDE AKVARYUM BALIĞI ÜRETME İŞİNDE HANGİ BALIKLAR TERCİH EDİLMELİDİR?

Evde akvaryum balığı üretme işinde ilk tercih edilmesi gereken balıklar şu şekilde sıralanır;

 • Japon balığı
 • Lepistes
 • Sarı prenses
 • Çiklet
 • Frontoza
 • Discusi

Bu balıkların üretimi oldukça kolay olmasının yanı sıra balıklar sık ve çok canlı balık üretimi de sağlarlar. Bu balıklarla tecrübe kazanan birisinin sonraki adımı daha nadir ırkların üretimine yönelmektir. Irk ne kadar az ve gözde olursa o kadar çok para kazanılacaktır. Ancak bu iş için öncelikle belirli bir tecrübeye sahip olmak gerekir.

EVDE AKVARYUM BALIĞI ÜRETİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Evde akvaryum balığı üretirken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunur. Evde akvaryum balığı üretirken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 • Balığın yetişmesi için en uygun ortam sağlanmalıdır.
 • Suyun kaç derece sıcaklıkta olması gerektiği bilinmelidir.
 • Balıkların kaç çeşit yemle besleneceği bilinmelidir.
 • Yavrulama dönemleri öğrenilmelidir.
 • Bir kolonide kaç erkek kaç dişi balık olması gerektiği bilinmelidir.

EVDE AKVARYUM BALIĞI ÜRETEREK NE KADAR PARA KAZANIRIM?

Evde akvaryum balığı üreterek ne kadar para kazanırım sorusuna şu şekilde cevap verilebilir. Akvaryum balıklarının en kolay üretilen türleri, tane olarak 1 TL gibi bir rakamdan alıcı bulur. Bu rakam, balığın türüne ve üretim zorluğuna göre değişiklik gösterecektir. Kişi başlangıçta basit balık türleri ile başladığından çok fazla kazanç elde edemeyebilir ancak zamanla tecrübe kazandıkça nadir türlerin üretimine geçtiğinde oldukça yüksek rakamlara satış gerçekleştirebilecektir.

Kısaca söylemek gerekirse, kişi nasıl balık türü yetiştirirse ona göre kazanç elde eder. Bu işte tecrübe her zaman daha fazla kazanmayı sağlayacaktır. Bu nedenle balıklardan anlayan kişileri üretim aşamasına direkt yüksek kazanç sağlayarak başlayabilirler. Tecrübesiz kişilerin ise yüksek kazanç için biraz daha zamana ihtiyacı olur.

SİZ DE EVDE AKVARYUM BALIĞI ÜRETEREK PARA KAZANMAK YA DA ÜRETTİĞİNİZ BALIKLARIN SATIŞINI YAPMAK İSTİYORSANIZ, YORUM KISMINDAN MESAJINIZI YAZARAK ALICILARIN SİZE KOLAYLIKLA ULAŞMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir