Evde Ailece İzleyebileceğiniz En İyi 20 Türk Filmi


68
664 Paylaşım, 68 points

Türk filmleri hemen herkesin büyük bir zevkle izledikleri filmlerdendir. Hemen herkes ömrü boyunca en az bir kere Türk filmi izlemiştir. Türk filmi izlemek isteyenlerin en büyük meraklarından birisi, hangi filmlerin daha keyifle izlenebileceği sorusudur. Bu yazımızda ailesi ile keyifli vakit geçirmek isteyenler için Evde Ailece İzleyebileceğiniz En İyi 20 Türk Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

EVDE AİLECE İZLEYEBİLECEĞİNİZ EN İYİ 20 TÜRK FİLMİ

20- EYVAH EYVAH (IMDB: 7,1)Başrollerinde Ata Demirer ve Demet Akdağ’ın rol aldığı ve sonrasında seri filme dönüştürülen Eyvah Eyvah, Trakya’ nın bir köyünde dedesi ve ninesiyle büyüyen Hüseyin’in hiç görmediği babasını bulmak için İstanbul’a gelmesi ve burada şarkıcı Firuzan ile tanışması ve sonrasında yaşanan komik olayları konu edinmektedir.

19- PROPAGANDA (IMDB: 7.1)

Başrollerinde Kemal Sunal, Metin Akpınar, Meltem Cumbul ve Rafel el Roman’ın yer aldığı Propaganda, doğup büyüdüğü Hisli Hisar kasabasına Gümrük Muhafaza Müdürü olarak atanan Mehdi ve çocukluk arkadaşı olan Rahim’in kasabanın ortasından sınır teli geçmesi sonrasında yaşadıkları trajikomik hikayeyi konu edinmektedir.

18- KARA BELA (IMDB. 7.2)

Başrollerinde cengiz Bozkurt, Seda Bakan ve Erkan Kolçak Köstendil ’in yer aldığı Kara Bela, orta yaşı gelmiş ancak bu yaşına kadar kuralların dışına çıkmamış Kudret’in bir soyguna karışan arkadaşı yüzünden yeni arkadaşlarla tanışması ve sonrasında yaşadığı tehlikeli ve komik hikayeyi konu edinmektedir.

17- NEREDESİN FİRUZE (IMDB: 7.2)

Başrollerinde Özcan Deniz, Haluk Bilginer, Cem Özer ve Şebnem Dönmez’ in yer aldığı Neredesin Firuze, Almanya’dan ünlü olma ve kaset yapma hayali ile Türkiye’ye gelen Ferhat ve yolunun kesiştiği borç batağındaki müzik yapımcılarının yaşadıkları eğlenceli ve komik hikayeyi konu edinmektedir.

16- YAHŞİ BATI (IMDB: 7.3)

Başrollerinde Cem yılmaz, Ozan Güven, Demet Evgar, Zafer Algöz ve Özkan Uğur’un yer aldığı Yahşi Batı filminde 19. Yüzyılda bir görev gereği padişah tarafından Amerika’ya gönderilen iki Osmanlı yetkilisinin yolculuk boyunca yaşadıkları birbirinden eğlenceli maceralar konu edilmektedir.

15- ÇALGI ÇENGİ (IMDB. 7.3)

Başrollerinde Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın yer aldığı Çalgı Çengi, düğün organizasyonlarında müzisyenlik yapan iki Ankaralı teyze oğlunun bir gece düğün hazırlığı yaparken karşılaştıkları bir olay ve sonrasında yaşananlar konu edinmektedir.

14- A.R.O.G (IMDB: 7.3)

Başrollerinde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Özkan Uğur ve Nil Karaibrahimgil’in yer aldığı A.R.O.G. G.O.R.A gezegeninde yaşananlardan dolayı Komutan Logar’ın Arif’i zaman makinesi ile milyonlarca yıl öncesine göndermesi ve  Arif’in burada yaşadığı komik maceralar konu edinmektedir.

13- DÜĞÜN DERNEK (IMDB: 7.3)

Başrollerinde Murat Cemcir, Ahmet Kural ve Rasim Öztekin’in yer aldığı Düğün Dernek, bir köyle 4 arkadaşın imece usulü düğün yapmak için yaşadıkları komik maceraları ve birbirine giren işleri nasıl çözümledikleri konu edinmektedir.

12- ORGAZİNE İŞLER (IMDB: 7.4)

Başrollerinde Yılmaz Erdoğan, Tolga Çevik, Demet Akbağ, Altan Erkekli, Özgü Namal ve Cem Yılmaz’ın yer aldığı Organize İşler,  İstanbul’da otomobil hırsızlığı yapan bir çetenin liderinin polisten kaçarken intihar etmek üzere olan bir gencin evine sığınması ve bu genci de hırsızlığa teşvik etmesi sonrası yaşanan komik olayları konu edinmektedir.

11- İFTARLIK GAZOZ (IMDB. 7.5)

Başrollerinde Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar’ın yer aldığı İftarlık Gazoz, 1970’li yıllarda bir Ege kasabasında yaz tatilinde Gazozcu Cibar Kemal’in çıraklığını yapan Adem’in oruç tutması ve zorlanması ile yaşadığı çaresizlikleri esprili bir dille konu edinmektedir.

10- HOKKABAZ (IMDB: 7.5)

Başrollerinde Cem Yılmaz, Mazhar Alanson ve Tuna Orhan’ın yer aldığı Hokkabaz, sihirbazlık yapan İskender ve çocukluk arkadaşı Maradona’nın çıktıkları hokkabaz turnesine babaları Sait’i de dahil etmeleri ile birlikte yaşadıkları maceraları konu edinmektedir.

9- HACİVAT KARAGÖZ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ? (IMDB: 7.5)

Başrollerinde Haluk Bilginer ve Beyazıt Öztürk’ün rol aldığı Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, birbirlerini ve çevrelerini eğlendirme konusunda doğal yeteneğe sahip olan Hacivat ve Karagöz’ün 14. Yüzyılda Bursa’da yaşadıkları ve ölümlerini anlatan hüzünlü hikayeyi konu edinmektedir.

8- LİMONATA (IMDB: 7.6)

Başrollerinde Ertan Saban ve Serkan Keskin’in yer aldığı Limonata, başka kültürlerden gelen ve birbirini hiç tanımayan iki kardeşin birlikte yaşama çabasını esprili bir dille konu edinmektedir.

7- PEK YAKINDA (IMDB: 7.7)

Başrollerinde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Tülin Özen, Özkan Uğur, Zafer Algöz ve Çağlar Çorumlu’ nun yer aldığı Pek Yakında, eski bir figüran ve korsan DVD satıcısı olan Zafer’in karısının boşanmak istediğini söylemesi ardından en büyük hayali olan Şahikalar filmini çekmek için kolları sıvaması ve bu sürede yaşadığı zorlu, eğlenceli ve maceralı olayları konu edinmektedir.

6- BANA MASAL ANLATMA (IMDB: 7.8)

Başrollerinde Fatih Artman ve Hande Doğandemir ’in yer aldığı Bana Masal Anlatma, dolmuş şoförlüğü yapan Rıza’nın hem güzel hem de iyi kalpli Ayperi ile tanışması sonrasında yaşadığı olayları konu edinmektedir.

5- G.O.R.A (IMDB: 8.0)

Başrollerinde Cem Yılmaz, Özge Özberk, Ozan Güven, Şafak Sezer, Rasim Öztekin ve Özkan Uğur’un rol aldığı G.O.R.A tüccarlık yapan Arif’in bir gün uzaylılar tarafından kaçırılarak GORA gezegenine götürülmesi ve buradan kaçmak için verdiği komik mücadele konu edinmektedir.

4- VİZONTELE (IMDB: 8.1)

Başrollerinde Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Altan Erkekli ve Cem Yılmaz’ın yer aldığı Vizontele, 1974 yılında Van’ın Gevaş ilçesinde yaşayan yerel halkın yaşadıklarını ve köye gelen ilk televizyonun ardından olan olaylar konu edinmektedir.

3- AİLE ARASINDA (IMDB: 8.2)

Başrollerinde Engin Günaydın ve Demet Evgar’ ın yer aldığı Aile Arasında, çok takıntılı bir adam olan Fikret’in müzkhol vokalisti olan Solmaz ile yollarının kesişmesi ve bundan sonra yalanlar üzerine kurdukları olayların içinden bir türlü çıkamamalarını komik bir dille konu edinmektedir.

2- PARDON (IMDB: 8.2)

Başrollerinde Ferhan Şensoy ve Rasim Öztekin’in yer aldığı Pardon, hiçbir suçu olmadığı halde 6,5 yıl hapis yaran ve sonunda masum oldukları ortaya çıkan üç arkadaşım hapiste yaşadığı trajikomik olayları konu edinmektedir.

1- HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK (IMDB: 8.2)

Başrollerinde Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson’un yer aldığı Her Şey Çok Güzel Olacak, başından bela hiç eksik olmayan Altan’ın istediği barı açmak için yıllardır görmediği ağabeyi Nuri’ye yanaşması ve onun da başını belaya sokması konu edinmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

68
664 Paylaşım, 68 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir