Ev Onarım (Tamirat) Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?


71
694 Paylaşım, 71 points

Ev sahibi olanlar, bazen evlerinde onarım yapma kararı alırlar. Onarım yapmak, oldukça masraflı bir iştir. Bu nedenle ev onarımı öncesinde birçok kişi banka şubelerinden kredi çekmeye karar verirler. Günümüzde birçok banka, ev onarım (tamirat) kredisi vermektedir. Bu yazımızda ev onarım (tamirat) kredisi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Ev sahibi olan insanlar, zamanla gerek oturdukları yapının eskimesinden gerek değişiklik istedikleri için onarım yaptırma kararı alırlar. Ev onarımı, yapılan işlemlere göre farklı maliyetler içerebilir. Ufak tamiratlarla birlikte çok kapsamlı tamirat işine de girilmesi mümkündür. Kapsamlı bir ev onarımı yaptırmak, maliyetin de yüksek olması anlamına gelir. EV ONARIM (TAMİRAT) KREDİSİ VAR MIDIR?

Evinde onarım yaptırma kararı vermiş olan kişiler, bu konuda maddi imkanlarının yetmemesi durumunda bankaların yolunu tutarlar. Günümüzde birçok banka, ev onarımı konusunda da kredi sunmaktadır. Bir kişi, oturduğu evde büyük çaplı bir onarıma girmeden önce bankadan kredi çekme şansına sahiptir. Bankalar, evinde tamirat yaptırmak isteyen kişilere uygun vade ve faiz oranları ile kredi fırsatı sunmaktadır.  Özellikle çatı işleri, tesisat değişikliği, banyo ve mutfak tadilatı gibi masraflı alanlarda tadilat kredileri imdada yetişir.

EV ONARIM (TAMİRAT) KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Ev onarım (tamirat) için bazı bankalardan kredi almak mümkündür. Özellikle büyük onarımlara girilmesi durumunda bankalardan alınan kredi ile tamirat kolaylıkla yapılabilir ve ödemeler taksitle gerçekleştirilir. Ev onarım kredisi veren bankalar, 12 – 36 ay arasında vadeli olarak uygun faiz oranları ile kredi fırsatı sunarlar. Elinde olan parayı onarıma bağlamak istemeyen birçok kişi, banka kredisi ile tadilat yaptırmayı daha mantıklı görür.

Ev onarım (tamirat) kredisi veren bankalar şunlardır;

  • Türkiye Finans Konut Tamamlama Geliştirme Kredisi
  • Akbank Ev Geliştirme Kredisi
  • Ziraat Bankası Konut Geliştirme Tadilat Kredisi

TÜRKİYE FİNANS KONUT TAMAMLAMA GELİŞTİRME KREDİSİ NEDİR?

Ev onarım kredisi veren bankaların başında Türkiye Finans Bankası gelir. Türkiye Finans konut tamamlama geliştirme kredisi adı altında verilen kredi kapsamında 12 – 24 – 36 ay vadeli olarak kredi almak mümkündür. Uygun faiz oranları ile sunulan bu kredi ev için yapılabilecek her türlü tadilat için kullanılabilir. Türkiye Finans konut tamamlama geliştirme kredisi için gerekli belgeler şu şekilde sıralanır;

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • Kredi çekilen alan ile ilgili proforma faturası
  • Ev tapusu ya da kat irtifak tapusu

AKBANK EV GELİŞTİRME KREDİSİ NEDİR?

Ev onarım kredisi veren bankalardan bir diğeri Akbank’tır. Akbank ev geliştirme kredisi, uygun faiz ve vade oranları ile sunulur. 18 yaşından büyük olan ve gelir belgesine sahip herkesi, Akbank ev onarım kredisi alma hakkına sahiptir. Akbank ev onarım kredisi almak için kredi notunun yüksek olması gerekir. Kredi notu yüksek olan kişilere verilecek kredi tutarı, ev halkının toplam aylık gelirinin %50’si oranında gerçekleştirilir. Akbank ev geliştirme kredisi, her türlü ev tamirat işlemi için verilmektedir.

ZİRAAT BANKASI KONUT GELİŞTİRME TADİLAT KREDİSİ NEDİR?

Ziraat Bankası konut geliştirme tadilat kredisi, hem ev onarımları hem de yeni ev eşyası alma konusunda verilir. Ziraat Bankası ev onarım kredisi 120 aya kadar vadeli olarak sunulur. Bu sayede geri ödeme konusunda banka müşterilerine kolaylık sağlanmış olur.

Ziraat Bankası ev onarım kredisi miktarı ekspertiz değerinin %75’i oranında sunulur. Kredinin en büyük özelliği, ilk yıl yapılan taksit ödemelerinde faiz bulunmamasıdır. Ziraat Bankası konut geliştirme tadilat kredisini alanlar ilk yıl sadece ana para üzerinden ödeme gerçekleştirir. Bununla birlikte Ziraat Bankası inşaat tamamlama kredisi ile de %70’i henüz tamamlanmamış olan inşaatlar için kredi almak da mümkündür.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
694 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir