Ev Eşyası Yardımı Veren Kişi veya Kurumlar Hangileridir?


75
734 Paylaşım, 75 points

İhtiyaç sahiplerinin tek eksikleri maddi anlamda olmaz. Bazı ailelerin ev eşyası ihtiyaçları da bulunur. Ev eşyası, herhangi bir nedenle ihtiyaç haline gelebilir. Bir kişinin evinin yanması, depremden dolayı evinin yıkılması başta olmak üzere birçok nedene bağlı olarak ev eşyası ihtiyacı doğabilir. Bu yazımızda Ev Eşyası Yardımı Veren Kişi veya Kurumlar Hangileridir sorularına cevap vereceğiz.

İnsanlar nakit sıkıntılarının yanı sıra eşya sıkıntısı da yaşayabilirler. Özellikle ailelerde ev eşyasının tam olması çok önemlidir. İnsanların hayatlarını sürdürebilmeleri için paraya olduğu kadar eşyaya da ihtiyaçları vardır.EV EŞYASI YARDIMI VEREN KİŞİ VEYA KURUMLAR HANGİLERİDİR?

Ev eşyası ihtiyacı olan kişilerin bu ihtiyaçlarını karşılamak için birçok kişi ve kurumdan destek almak mümkündür. Ev eşyası ihtiyacının karşılanmasında ilk akla gelen elbette ki devlettir. Devlet yardımları arasında yer alan ev eşyası, belediyeler başta olmak üzere sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından da karşılanmaktadır.

Ev eşyasına ihtiyacı olan bir kişi, öncelikle muhtarlar ya da belediyeler üzerinden bu ihtiyacını dile getirerek talepte bulunmalıdır. Muhtarlar, bağlı bulundukları mahallede ev eşyası ihtiyacı olan aileleri belirleyerek gerekli yerlere bildirimini yapabilir. Bunun yanı sıra ev eşyası ihtiyacı olan kişiler belediyelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden kolayca başvuruda bulunarak ihtiyacını karşılayabilir.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Ev eşyası yardımı veren birçok farklı kurum da bulunmaktadır. İhtiyaç sahiplerine maddi acısan yardımda bulunan birçok kurum, ev eşyası eksiklerinde de yardım götürmektedir. Ev eşyası yardımı veren kurumlar şu şekilde sıralanır;

 • Vakıflar Genel Müdürlüğü
 • Başbakanlık Sosyal Yardım Ve Dayanışma Vakfı
 • Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
 • Unices Türkiye Milli Komitesi
 • İHH İnsani Yardım Vakfı
 • Uluslararası İnsani Yardım Derneği
 • Türkiye Yardım Sevenler Derneği
 • Aip Acil İhtiyaç Projesi Vakfı
 • Fakir Ve Muhtaçlara Yardım Derneği
 • İyilikder Yardımlaşma Derneği
 • Beşir Derneği
 • Vuslat Derneği

EV EŞYASI YARDIMI ALMAK İÇİN GEREKLİ BAŞVURU BELGELERİ NELERDİR?

Ev eşyası almak isteyen ihtiyaç sahiplerinin öncelikle başvuruda bulunması gerekir. Başvuruda bulunan ihtiyaç sahiplerinden bazı belgeleri hazırlaması talep edilir. Ev eşyası yardımı almak için gerekli başvuru belgeleri şu şekilde sıralanır;

 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Başvuru formu
 • İhtiyaç sahibinin nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

Formu dolduran ve nüfus cüzdanı ile başvuran kişilerin yardıma ihtiyaçlarının olup olmadığı öncelikle yetkili kişilerce kontrol edilir. Kişinin başvuru formuna yazdığı ev adresine yapılacak olan ziyaret sırasında ailenin ev eşyası yönünden eksikleri incelenir. İnceleme sonucunda ihtiyaç durumuna göre aileye gerekli olan ev eşyalarının temini sağlanacaktır.

Ev eşyası yardımına ihtiyaç duyan ailelere verilecek olan eşya yardımı en kısa sürede gerçekleştirilir. Başvuru yapılan kurumun yoğunluğuna bağlı olarak en geç 30 gün içerisinde gerekli olan tüm ev eşyası ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
734 Paylaşım, 75 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir