Et ve Süt Kurumu İŞKUR Üzerinden Personel Alımı Yapacak 


82
775 Paylaşım, 82 points

Et ve Süt Kurumu, personel alım ilanı yayımladı. İŞKUR üzerinden personel alımı yapacak olan kurum, işe alacağı personel adaylarını Erzurum Et Kombinası Müdürlüğü bünyesinde değerlendirecek. Bu yazımızda Et ve Süt Kurumu İŞKUR Üzerinden Personel Alımı Yapacak başlığının detaylarını anlatacağız.  

Personel alım ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Et ve Süt Kurumu, bünyesinde görevlendirilmek üzere İŞKUR üzerinden alım yapacağını açıkladı. İşe alınacak olan personel adayları, Erzurum müdürlüğünde görevlendirilecek.  ET VE SÜT KURUMU İŞKUR ÜZERINDEN PERSONEL ALIMI YAPACAK 

Et ve Süt Kurumu belirli aralıklarla personel alımı yapan kurumlardan birisi olarak biliniyor. İŞKUR üzerinden alım yapam kurum, kısa bir süre önce yeni alım ilanını yayımladı. Ilana göre işe alınacak olan personel kasap ve elektrikçi olarak görevlendirilecek.  

En az lise mezunu olarak işe alınacak olan personel adayları, işe alınmaları durumunda Erzurum Et Kombinasyonu Müdürlüğü’nde görev alacak. Adayların ilana başvurmadan önce belirlenmiş olan şartlara uygun olup olmadıklarına dikkat etmeleri gerekiyor  

ET VE SÜT KURUMU İŞKUR ÜZERINDEN PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NEDIR? 

Et ve Süt Kurumu İŞKUR Üzerinden Personel Alımı şartları şu şekilde sıralanıyor; 

  • Ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir durumda olmak 
  • Sağlık koşulları çalışmaya engel olmamak 
  • Bulaşıcı hastalığı bulunmamak 
  • En az lise mezunu olmak 
  • İŞKUR üyeliği bulunmak 
  • MEB, EBK ve İŞKUR tarafından düzenlenmiş olan Et İşçiliği ve Kasaplık Eğitiminden sertifika almış olmak 
  • Kasaplık konusunda ustalık ya da kalfalık belgesine sahip olmak 
  • Elektrikçi olmak isteyen adayların elektronik teknolojisi, elektronik haberleşme teknolojisi ya da elektrik bölümü mezunu olması 
  • Tehlikeli işlerde çalışabilir olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgeleme 
  • Erzurum’ da oturuyor olmak 

Şartlara uygun olan adayların başvuruları değerlendirme sürecine alınacaktır. Et ve Süt Kurumu personel alım ilanı yayımlandıktan sonra 5 iş günü içerisinde başvuruların gerçekleştirilmesi gerekmektedir.  

ET VE SÜT KURUMU İŞKUR ÜZERINDEN PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?  

Et ve Süt Kurumu İŞKUR Üzerinden Personel Alımı başvurusunda bulunmak isteyen adayların belirlenen süre içerisinde başvuru işlemlerini tamamlaması gerekir. Başvurular, Et ve Süt Kurumu İl Müdürlükleri ya da İŞKUR resmi sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir.  

Başvuru sırasında doldurulacak olan personel alım formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması ve talep edilen belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Eksik olan bilgi ve belge durumunda adayın başvurusu geçersiz sayılmaktadır.  

ET VE SÜT KURUMU İŞKUR ÜZERINDEN PERSONEL ALIMI NASIL GERÇEKLEŞTIRILIR? 

Et ve Süt Kurumu İŞKUR Üzerinden Personel Alımı başvurusunda bulunan adayların başvuruları ilan yayımlandıktan 5 iş günü sonra değerlendirmeye alınmaktadır. Değerlendirme aşamasında işe alım hakkı kazanan adaylar arasından kura ile belirlenen kişiler, davet yöntemi ile sınava çağrılır.  

Sınava girecek olan adaylara kura sonucu, sınav yeri ve saati, sınavda istenecek belgeler gibi bilgiler ilan edilir. Bu bilgilerin tamamına www.esk.gov.tr adresinden ulaşmak mümkündür. Kura sonucunda işe girmeye hak kazanmış olan asıl ve yedek personel adayları belirlenecektir. Belirlenen adayların evraklarını belirlenen süre içerisinde teslim etmesi sonucunda işe alım işlemi tamamlanmış olacaktır.  

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
775 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir