Eski Evlere Devletten 25 Bin TL Tadilat Desteği!


63
618 Paylaşım, 63 points

Devletten bir destek de eski evi olanlara geldi. Barınma ihtiyacı olan vatandaşlara sağlanan imkanların yanında evi oturulmayacak kadar kötü durumda olan vatandaşlar için de bir yardım desteği hazırlandı. Bu yazımızda Eski Evlere Devletten 25 Bin TL Tadilat Desteği hakkında bilgi vereceğiz.

Devlet, ihtiyaç sahiplerine her türlü konuda yardım yapabileceği destek paketleri hazırlıyor. Bu paketler arasında en ilgi görenlerden birisi de barınma desteği. Evi eski, bakımsız ve kullanılamayacak durumda olan vatandaşlara verilen barınma yardımı kapsamında devlet 25 bin TL ödeme yapıyor.



ESKİ EVLERE DEVLETTEN 25 BİN TL TADİLAT DESTEĞİ!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, barınma yardımı kapsamında ihtiyaç sahibi aileleri belirleyerek nakit desteği sağlıyor. Dar gelirli vatandaşların daha iyi şartlarda yaşaması için destek paketleri sunan bakanlık, eski evlerde oturan ihtiyaç sahiplerine de tadilat için maddi olanak sağlıyor.

Eski Evlere Devletten 25 Bin TL Tadilat Desteği kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere 25 bin TL tadilat ödemesi yapılıyor. Evlerini kullanabilecek duruma getirmeleri için sunulan bu yardım ile birlikte gerekli durumlarda ailelere eşya yardımında da bulunuluyor.

ESKİ EVLERE DEVLETTEN 25 BİN TL TADİLAT DESTEĞİ ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

Eski Evlere Devletten 25 Bin TL Tadilat Desteği almak için ihtiyaç sahibi olan ailelerin belirli şartlara uyması gerekiyor. Eski Evlere Devletten 25 Bin TL Tadilat Desteği alma şartları şu şekilde sıralanıyor;

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Bakanlık tarafından belirlenmiş gelir düzeyine sahip olmak (Bakanlığın belirlediği düzeye göre ailede kişi başına düşen yıllık gelir 701 TL olmak zorunda)
  • Barınma yardımı almak için başvuruda bulunmak
  • İhtiyaç sahibi ailenin evinin tadilat gerektirecek kadar kötü durumda olması
  • Tadilat desteğinin verileceği eve ait hisseli arsa bilgisi, ya da evin tapusunun olması

Tüm bu şartlara uygun olan ihtiyaç sahibi aileler, devlet tarafından verilen barınma desteğinden faydalanma şansına sahip olur. Eski Evlere Devletten 25 Bin TL Tadilat Desteği almak isteyen 4 kişilik bir ailede toplamda 2,804 TL’nin altında gelir olması gerekir.

ESKİ EVLERE DEVLETTEN 25 BİN TL TADİLAT DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Eski Evlere Devletten 25 Bin TL Tadilat Desteğinden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin öncelikle başvuruda bulunması gerekir. Tadilat desteğinden yararlanmak için ihtiyaç sahibi aile bireyinin Kaymakamlık içerisinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunması gerekir.

İhtiyaç sahibi ailenin vâkıfa yaptığı tadilat destek başvurusu sonrasında vakıf yetkililerinden oluşan bir heyet, ailenin evinde inceleme yapacaktır. Yapılan inceleme sonucunda ihtiyaç sahibinin ikamet ettiği evin gerçekten onarılmaya ihtiyacı olduğu tespit edildiği anda aileye tadilat yaptırmaları için devlet tarafından 25 bin TL destek ödemesi yapılır. Aile, devletten aldığı bu destek ödemesi ile evin eksiklerini ve onarımını karşılayabilmektedir.

Eski Evlere Devletten 25 Bin TL Tadilat Desteği ile birlikte başvuruda bulunan ailelerin evlerindeki yaşam koşullarına da bakılır. Evde ailenin ihtiyacı olan yeterli derecede eşya bulunmaması ya da bulunan eşyaların yaşamı idare ettirebilecek seviyede bulunmaması durumunda aileye ekstra olarak eşya yardımı da yapılmaktadır.

Eski Evlere Devletten 25 Bin TL Tadilat Desteğinden faydalanan ihtiyaç sahipleri, yaşam koşullarına bağlı olarak devlet tarafından sunulan diğer yardımlardan da faydalanma hakkına sahiptir. Devlet yardımlarından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, her yardım için sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunmak zorundadır. Başvurunun incelenmesi sonucunda ailenin ihtiyaçları doğrultusunda başka devlet yardımlarının bağlanması da söz konusu olabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
618 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
61
Helal Olsun!
lol lol
97
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ben askeri ücrete çalışıyorum 4 kişiyiz evim eski toprak ev olurmu acaba yıllarıdır yaptiramadim