Eşini Döven İşçiye İkramiye Yok!


53
504 Paylaşım, 53 points

Kadına şiddetin son yıllarda daha da artması üzerine birçok alanda tedbirler alınmaya başladı. Kadın şiddetinin önüne geçmek için belediyeler de devreye girdi. Yapılan yeni düzenlemeler kapsamında bundan sonra eşini döven işçilere ikramiye ödenmeyecek. Bu yazımızda Eşini Döven İşçiye İkramiye Yok düzenlemesinin detaylarını paylaşacağız.

Belediyelerin birçoğu yılbaşı öncesinde çalışanlarına yılbaşı ikramiyesi veriyor. Günümüze kadar hemen her işçinin aldığı yılbaşı ikramiyesi ile ilgili bir düzenleme gerçekleştirilir. Yeni düzenleme kapsamında birçok belediye artık eşine şiddet uygulayan, alkol ve kumar bağımlılığı olan ve çok eşli çalışanların ikramiye haklarına son verecek.BELEDİYELER EŞİNİ DÖVEN İŞÇİYE İKRAMİYE VERMEYECEK

Belediyeleri, Aralık ayı içerisinde yeni dönem sözleşmelerini imzalıyor. Bu kapsamda, o sene içerisinde belediyede yapılacak çalışmalar ve verilecek ödemeler hakkında kararlar da veriliyor. Belediyeler, yeni dönem sözleşmesinde bu sefer çok önemli iki maddeye de yer verdi. Kadın şiddetlerinin çok arttığı son yıllarda kadınların haklarını biraz daha savunmak ve yaşanan şiddet olaylarına dur demek adına önemli kararlar alındı.

Alınan kararlar kapsamında belediye bünyesinde çalışan erkek işçiler ile ilgili bir araştırma gerçekleştirilecek. Araştırma sonucunda eşine şiddet uyguladığı belirlenen belediye çalışanlarına belediye tarafından verilen ikramiye hakkı kesilecek. Söz konusu karar sadece kadına şiddet uygulayan işçilerle sınırlı tutulmayacak.

BAĞIMLI VE ÇOK EŞLİ İŞÇİLERE DE İKRAMİYE YOK

Belediyelerin aldığı karar kapsamında sadece eşine şiddet uygulayan işçilerin ikramiyeleri kesilmeyecek. Yeni düzenlemeler sonucunda belediyede işçi olan ve alkol – kumar bağımlılığı bulunan işçilerin de ikramiye alması engellenecek. Bu işçiler, söz konusu bağımlılığından kurtulana kadar belediyeden ikramiye alma hakkına sahip olmayacak.

Belediyeler, yeni düzenlemeyle birlikte çok eşli çalışanlarına da el atmış durumda. Resmi nikahlı eşi olmasına rağmen imam nikahı ile birden fazla eş alan ve çok eşli yaşadığı tespit edilen belediye işçilerine de ikramiye ödemesi yapılmayacak. Bu kararla birlikte belediye çalışanlarının kanunen yasak olan çok eşli yaşama durumlarının da ortadan kalkması planlanıyor.

BELEDİYE KADIN ÇALIŞANLARINA İZİN SÜRPRİZİ

Belediyelerin yeni dönem çalışmaları içerisinde yer alan bir diğer güzel detay, kadınlar için sunulacak haklar olacak. Bu kapsamda belediyelerde çalışan kadınlara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında izin verilecek. Her iki günün anlamına uygun olarak belediyenin kadın çalışanları izinli sayılacak.

Belediyelerde kadın – erkek eşitliğinin sağlanması adına yapılan yeni düzenlemelerde kadınların hakkının korunması için önemli adımlar atılmaktadır. Alınan bu kararların en önemli nedeni ise kadına şiddete belediyeler nezdinde bir dur denme çabasıdır. İkramiyeden mahrum kalmak istemeyen belediye çalışanlarının bundan sonra çok daha dikkatli olması amacıyla yapılan düzenleme kapsamında hem kadınların korunmaya alınması hem de işçilerin daha düzenli bir hayat yaşaması sağlanacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

53
504 Paylaşım, 53 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
73
Şaşkın
Başarısız Başarısız
40
Başarısız
Komik Komik
25
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
74
Helal Olsun!
lol lol
109
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir