Eşimin Kredi Borcu Kredi Çekmemi Engeller mi?


61
594 Paylaşım, 61 points

 

Kredi çekme ihtiyacı, hayatın her anında gerekli olmaktadır. Günümüzde birçok insan belirli ihtiyaçlarını karşılamak için kredi başvurusunda bulunur. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin eşlerinin kredi borcunun olması bazen soru işaretlerine neden olabilir. Bu yazımızda eşinin kredi borcu olan kişilerin kredi çekip çekemeyeceğini detaylı olarak anlatacağız.

Bir kişinin kredi borcunun olması, eşinin kredi çekme işleminde etkili olabilir. Bu durum kredi türüne, çekilecek kredi miktarına, başvuru türüne ve kişinin sahip olduğu kredi notuna göre değişiklik gösterecektir. Eşin kredi notunun düşük olması, kredi çekimi sırasında kişinin alacağı sonucu etkileyecektir.

Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller mi?Kredi çekmek isteyen kişinin bu işlemini eşinin kredi notu doğrudan etkilemeyecektir. Kişinin çekmek istediği kredi tutarı, kullanmak istediği tutardan yüksek olursa, banka bu durumu göz önünde bulunduracaktır. Bunun yanı sıra kişinin kredi notu da incelenecek ilk detaylar arasında yer alır. Bir kişinin eşinin kredi notunun düşük olması, kişinin de düşüşte olmasına neden olabilir. Bu durum banka tarafından göz önünde tutulursa kredi onaylanması olumsuz sonuçlanacaktır. Ancak kişinin kredi notu yüksekse, eşinin kredi notunun düşüklüğü etki etmeyecektir.

Eşimin Yasal Takipte Olması Kredi Notumu Etkiler mi?

Bir kişinin eşinin kredi konusunda yasal takip sürecinde olması, hacizli olması ya da bloke uygulanması, kredi çekimini etkileyecek faktörler olarak gösterilebilir. Kişinin eşi yasal takip sürecine girdiyse, kişinin kredi başvuruları genel olarak olumsuz değerlendirilecektir. Kredi notunun düşük olması çok etkili olmamasına rağmen sürecin yasal takibe kadar gitmesi oldukça etkili olacaktır.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilebilir?

Bir kişinin rahat şekilde kredi çekebilmesi için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notunun yükseltilmesi için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kişinin eşinin yasal takip süreci varsa, öncelikle bu borcun kapatılması Aksi durumda kişinin kredi çekmesi de mümkün olmayacaktır.
  • Bankalar ile düzenli bir çalışma başlatılmalıdır. Yasal takibin sona erdirilmesinin ardından düzenli ödeme yapmak ve otomatik ödeme talimatı vermek, kredi notunu yükseltecektir.
  • Kredi notu yükselene kadar hiçbir bankaya kredi başvurusunda bulunulmamalıdır. Her olumsuz sonuçlanan kredi başvurusu, kredi notunu biraz daha düşürecektir.
  • Acil kredi ihtiyacı durumunda kredi notunu önemsemeyen banka kredilerine yönelmek daha akıllıca olacaktır. Bu bankalardan çekilecek kredilerde kredi notunun düşük olması ya da kredi sicilinin kötü olması herhangi bir etki yaratmayacaktır. Kişinin eşinin kredi notunu yükseltmesi zor görünüyorsa, bu yöntemin seçilmesi en akıllıca yol olacaktır.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir