Eşi Vefat Etmiş Muhtaç Kadınlara Müjde! Devlet Karşılıksız 1,474 TL Yardım Ödemesi Yapacak


118
1.1k Paylaşım, 118 points

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan yardım ödemelerine bir yenisi daha eklendi. Yapılan açıklamada eşi vefat etmiş muhtaç durumdaki kadınlara karşılıksız yardım ödemesi yapılacağı açıklandı. Bu yazımızda Eşi Vefat Etmiş Muhtaç Kadınlara Müjde! Devlet Karşılıksız 1,474 TL Yardım Ödemesi Yapacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Sosyal güvencesi olmayan ve yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik sunulan devlet yardımlarına bir yenisi daha eklendi. Bu seferki yardım ödemesi eşi vefat etmiş ve sosyal güvencesi bulunmayan muhtaç durumdaki kadınlara yönelik olarak geldi.EŞİ VEFAT ETMİŞ MUHTAÇ KADINLARA DEVLET KARŞILIKSIZ 1,474 TL YARDIM ÖDEMESİ YAPACAK

Devlet karşılıksız olarak verdiği yardımlara bir yenisini daha ekledi. Eşi vefat etmiş olan muhtaç kadınlara yönelik verilen yardım ödemesi 1,474 TL olarak belirlendi. Karşılıksız olarak verilecek olan yardım ödemesi sadece muhtaç kadınlar için hazırlandı.

Eşi Vefat Etmiş Muhtaç Kadınlara Devlet Karşılıksız 1,474 TL Yardım Ödemesinden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi kadınların öncelikle devlet tarafından belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekiyor.

EŞİ VEFAT ETMİŞ MUHTAÇ KADINLARA DEVLET KARŞILIKSIZ 1,474 TL YARDIM ÖDEMESİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Eşi Vefat Etmiş Muhtaç Kadınlara Devlet Karşılıksız 1,474 TL Yardım Ödemesi başvurusunda bulunmak için öncelikle şartlara uygun olmak gerekiyor. Eşi Vefat Etmiş Muhtaç Kadınlara Devlet Karşılıksız 1,474 TL Yardım Ödemesi başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

 • Eşi vefat eden kadının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
 • Vefat eden eş ile resmi nikahla evli olması
 • Vefat eden eşin sigortalı bir işte çalışmış olması
 • Eşi vefat etmiş kadının sosyal güvencesinin bulunmaması
 • Eşi vefat etmiş kadının herhangi bir geliri ya da aylığının bulunmaması
 • Eşi vefat etmiş kadının mahkeme kararı ya da kanunla bakım altına alınmamış olması
 • Eşi vefat etmiş kadının gelir getirici taşınır ya da taşınmaz mala sahip olmaması
 • Eşi vefat etmiş kadının var olan taşınır ya da taşınmaz mallarının toplam gelirinin muhtaç aylığı miktarını geçmemesi

EŞİ VEFAT ETMİŞ MUHTAÇ KADINLARA DEVLET KARŞILIKSIZ 1,474 TL YARDIM ÖDEMESİ ALMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Eşi Vefat Etmiş Muhtaç Kadınlara Devlet Karşılıksız 1,474 TL Yardım Ödemesi almak için gerekli belgeleri hazırladıktan sonra başvuru işlemlerini gerçekleştirmek gerekmektedir. Eşi Vefat Etmiş Muhtaç Kadınlara Devlet Karşılıksız 1,474 TL Yardım Ödemesi almak için gerekli belgeler şu şekilde sıralanıyor;

 • Muhtaç aylığı başvuru formu
 • Engelli bireyler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu
 • Ölüm aylığı başvuru dilekçesi
 • Başvuru yapan kadının nüfus kayıt belgesi
 • Başvuru yapan kadının kimlik belgesi aslı ve 1 adet fotoğrafı
 • Veraset ilam belgesi
 • Vefat eden eşe ait ölüm defni tutanağı
 • Beyan ve taahhüt belgesi
 • Banka hesap numarası

EŞİ VEFAT ETMİŞ MUHTAÇ KADINLARA DEVLET KARŞILIKSIZ 1,474 TL YARDIM ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Eşi Vefat Etmiş Muhtaç Kadınlara Devlet Karşılıksız 1,474 TL Yardım Ödemesi alacak olan kadınlar başvuru için gerekli olan belgeleri hazırladıktan sonra başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Eşi Vefat Etmiş Muhtaç Kadınlara Devlet Karşılıksız 1,474 TL Yardım Ödemesi başvurusu için eşi vefat eden kadının Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ na bağlı Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıflarına gitmesi ve şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir.

Bununla birlikte ikamet edilen adresin bağlı olduğu belediye ve kaymakamlıklarda yer alan Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları üzerinden de başvuruda bulunmak mümkündür. Başvuru sonrasında vakıf tarafından kadının gerçekten yardıma muhtaç olup olmadığı belirlendikten sonra devletten karşılıksız ödeme alması mümkün olmaktadır.

EŞİ VEFAT ETMİŞ MUHTAÇ KADINLARA DEVLET KARŞILIKSIZ 1,474 TL YARDIM ÖDEMESİ NEREDEN YAPILMAKTADIR?

Eşi Vefat Etmiş Muhtaç Kadınlara Devlet Karşılıksız 1,474 TL Yardım Ödemesi nereden yapılmaktadır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; devletten karşılıksız yardım almak isteyen eşi vefat etmiş kadınlar banka hesapları üzerinden ya da PTT şubeleri üzerinden ödemelerini alma şansına sahip olmaktadır.

Ödemeyi PTT üzerinden alacak olan muhtaç kadınlar, kimlik belgeleri ile en yakın PTT şubesine giderek ödemelerini alabileceklerdir. Banka hesabı bulunan muhtaç kadınların ödemeleri ise hesaplarına otomatik olarak gönderilecektir. Eşi Vefat Etmiş Muhtaç Kadınlara Devlet Karşılıksız 1,474 TL Yardım Ödemesi Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden yapılabilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

118
1.1k Paylaşım, 118 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
99
Helal Olsun!
lol lol
13
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir