Erkeklerin Evlilikten Korkmasının 10 Nedeni


59
574 Paylaşım, 59 points

Erkeklerin genel olarak evlilikten korktukları düşünülmektedir. Erkeklerin birçoğu hayatlarında sahip oldukları bazı şeylerden vazgeçmemek için evlilikten uzak durmayı tercih ederler. Bu yazımızda Erkeklerin Evlilikten Korkmasının 10 Nedeni hakkında bilgi vereceğiz.

Evlilik konusu kadınlar için oldukça önemlidir. Ancak aynı durumun erkekler için geçerli olduğunu söylemek çok da mümkün değildir. Erkekler özgürlüğüne daha düşkün olduğu için evlenerek bu özgürlüğün ellerinden alınmasını istemezler.ERKEKLERİN EVLİLİKTEN KORKMASININ 10 NEDENİ NELERDİR?

Erkeklerin Evlilikten Korkmasının 10 Nedeni şu şekilde sıralanır;

  • Farklı ilişkilerinden vazgeçme düşüncesi
  • Evlenince başka kadına aşık olma korkusu
  • Boşanma korkusu
  • Çevresindeki başarısız evliliklerden yaşama korkusu
  • Sahip olduğu hayat tarzından vazgeçme korkusu
  • Mutsuz bir evlilik korkusu
  • Aradığı kişiyi bulup bulmadığı korkusu
  • Gece hayatından uzak kalma korkusu
  • Cinsel hayat korkusu
  • Sorumluluk korkusu

ERKEKLERİN EVLİLİKTEN KORKMASINA NEDEN OLAN FARKLI İLİŞKİLERDEN VAZGEÇME KORKUSU

Erkeklerin evlilikten korkmasına neden olan farklı ilişkilerden vazgeçme korkusu, sıklıkla görülen korkulardan birisidir. Erkekler, farklı bayanlarla ilişki kurmayı genelde tercih etmektedir. Farklı kadınlar farklı ve hareketli bir ilişki anlamına geleceği için birçok erkek evlenerek tek eş ile olmaktan ve farklı ilişkilerden tamamen vazgeçme durumundan çok fazla korkarlar.

ERKEKLERİN EVLİLİKTEN KORKMASINA NEDEN OLAN EVLENİNCE BAŞKA KADINA AŞIK OLMA KORKUSU

Erkeklerin evlilikten korkmasına neden olan evlenince başka kadına aşık olma korkusu, sıklıkla görülen korkulardan birisidir. Erkeklerin bir çoğu aşık olarak evlendikleri kadının dışında bir kadına aşık olma ihtimalini düşündüklerinde korku yaşarlar. Evliliğin aşkı öldürmesi ve bu durumun başkalarına kayma ile sonuçlanması ihtimali, erkeklerin evlilikten uzak durmasına neden olmaktadır.

ERKEKLERİN EVLİLİKTEN KORKMASINA NEDEN OLAN BOŞANMA KORKUSU

Erkeklerin evlilikten korkmasına neden olan boşanma korkusu, sıklıkla görülen korkulardan birisidir. Kadınlarda olduğu gibi erkekler de boşanma korkusu oldukça yüksektir. Hiçbir erkek boşanma ile sonuçlanan bir evliliğe başlamak istemez. Bu korku, erkeklerin evlenmekten korkmasına ve geri durmasına neden olmaktadır.

ERKEKLERİN EVLİLİKTEN KORKMASINA NEDEN OLAN ÇEVRESİNDEKİ BAŞARISIZ EVLİLİKLERDEN YAŞAMA KORKUSU

Erkeklerin evlilikten korkmasına neden olan çevresindeki başarısız evliliklerden yaşama korkusu, sıklıkla görülen korkulardan birisidir. Erkekler, çevrelerinde çok fazla mutsuz evlilik ile karşılaştıklarında kendi evliliklerinin de bu şekilde olacağını düşünerek evlenme düşüncesinden uzak durmayı tercih ederler. Erkeklerin çevrelerindeki evlilikler, bu korkularını aşmaları için en etkili yollardan birisidir.

ERKEKLERİN EVLİLİKTEN KORKMASINA NEDEN OLAN SAHİP OLDUĞU HAYAT TARZINDAN VAZGEÇME KORKUSU

Erkeklerin evlilikten korkmasına neden olan sahip olduğu hayat tarzından vazgeçme korkusu, sıklıkla görülen korkulardan birisidir. Bazı erkekler bekar yaşantılarında çok hareketli ve eğlenceli bir yaşam tarzını benimserler. Bu yaşam tarzından memnun olan erkekler, evlenerek daha sakin ve hareketsiz bir yaşamın içerisine girmek istemezler. Bu düşünce, erkeklerin evlilikten uzak durmalarına neden olmaktadır.

ERKEKLERİN EVLİLİKTEN KORKMASINA NEDEN OLAN MUTSUZ BİR EVLİLİK KORKUSU

Erkeklerin evlilikten korkmasına neden olan mutsuz bir evlilik korkusu, sıklıkla görülen korkulardan birisidir. Erkekler, evlilik hayatlarında mutlu olmak isterler. Ancak yaşanabilecek mutsuz bir evlilik düşüncesi, erkeklerin evlilik fikrinden hemen uzaklaşmasına neden olacaktır.

ERKEKLERİN EVLİLİKTEN KORKMASINA NEDEN OLAN ARADIĞI KİŞİYİ BULUP BULMADIĞI KORKUSU

Erkeklerin evlilikten korkmasına neden olan aradığı kişiyi bulup bulmadığı korkusu, sıklıkla görülen korkulardan birisidir. Erkekler evlenseler bile doğru kadını bulup bulmadıkları düşüncesi hep kafalarında bir soru işaretine neden olmaktadır. Bu düşünce, erkeklerin evlilikten korkmasına ve evlilik sonrası başka bir kadının aradığı kişi olduğunu fark etmesi durumundan tedirgin olmasına neden olmaktadır.

ERKEKLERİN EVLİLİKTEN KORKMASINA NEDEN OLAN GECE HAYATINDAN UZAK KALMA KORKUSU

Erkeklerin evlilikten korkmasına neden olan gece hayatından uzak kalma korkusu, sıklıkla görülen korkulardan birisidir. Gece hayatına düşkün olan erkekler, genel olarak evlilik düşüncesinden uzak durmayı tercih ederler. Evlilik demek eğlenceli gece hayatından uzak durmak ve ev yaşantısına ağırlık vermek anlamına gelmektedir.

ERKEKLERİN EVLİLİKTEN KORKMASINA NEDEN OLAN CİNSEL HAYAT KORKUSU

Erkeklerin evlilikten korkmasına neden olan cinsel hayat korkusu, sıklıkla görülen korkulardan birisidir. Erkekler için cinsel yaşantı olmazsa olmazlardan birisidir. Erotizmden vazgeçmek istemeyen ve tek eşli bir cinsel hayat düşünmeyen erkekler, cinsel hayatlarının monotonlaşma korkusu ile evlilikten uzak durmayı tercih etmektedir.

ERKEKLERİN EVLİLİKTEN KORKMASINA NEDEN OLAN SORUMLULUK KORKUSU

Erkeklerin evlilikten korkmasına neden olan sorumluluk korkusu, sıklıkla görülen korkulardan birisidir. Erkeklerin birçoğu hayatlarında büyük sorumluluklar almaktan kaçarlar. Evlilik ve bir aile kurmanın çok büyük sorumluluklar gerektirmesi, birçok erkeğin bu sorumluluktan korkması ve evlilikten uzak durmasına neden olmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
574 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir