Erkekler Neden Aldatır, Evli Erkeği Aldatmaya İten Nedenler Nelerdir?


87
845 Paylaşım, 87 points

Eski zamanlardan bu yana aldatan taraf hep erkekler olarak görülür. Elbette kadınlar da aldatırlar ancak erkeklerin bu işi çok göz önünde yapmaları, aldatan tarafın hep erkekler olduğu fikrine neden olur. Erkekler, eşlerini farklı nedenlere bağlı olarak aldatabilirler. Bu yazımızda Erkekler Neden Aldatır, Evli Erkeği Aldatmaya İten Nedenler Nelerdir sorularına cevap vereceğiz.

Erkekler, herhangi bir mantıklı sebep olsun ya da olmasın eşlerini aldatır. Yapılan araştırmalarda evli olan erkeklerin neden eşlerini aldatma ihtiyacı hissettikleri ile ilgili bilgiler elde edilmiştir.ERKEKLER NEDEN ALDATIR?

Erkekler de kadınlarda olduğu gibi eşlerini farklı nedenlere bağlı olarak aldatabilirler. Bu gerekçeler ne kadar yeterlidir aldatmak için bilinmez ancak, günümüzde eşini aldatan erkek sayısının bir hayli yüksek olduğu da bilinen bir gerçektir.

Erkekler, evliliklerinin farklı dönemlerinde farklı nedenlere ve şartlara bağlı olarak eşlerini aldatmaktadır. Bu aldatmaların bir kısmı eşler tarafından affedilip evliliğe bir şans daha verilirken bazılarında aldatma boşanma ile sonuçlanıyor.

EVLİ ERKEĞİ ALDATMAYA İTEN NEDENLER NELERDİR?

Evli erkekleri aldatmaya iten bazı nedenler bulunmaktadır. Bu nedenler ne kadar geçerlidir bilinmez ancak birçok erkek aldatmasının geçerli bir nedeni olduğuna inanır. Evli erkeği aldatmaya iten nedenler şu şekilde sıralanır;

  • Cinsel hayatın yetersiz olmasından kaynaklı aldatma
  • Heyecan amaçlı aldatma
  • Arkadaş destekli aldatma
  • İş arkadaşlığının aşka dönüşmesinden kaynaklı aldatma
  • Diğer kadınları eşinden daha çekici bulmadan kaynaklı aldatma
  • Ev huzursuzluğundan kaynaklı aldatma
  • Eşine sevginin bitmesinden kaynaklı aldatma

ERKEKLERDE CİNSEL HAYATIN YETERSİZ OLMASINDAN KAYNAKLI ALDATMA NEDİR?

Erkeklerde cinsel hayatın yetersiz olmasından kaynaklı aldatma, genel olarak erkeklerin istedikleri cinsel hayata evliliklerinde ulaşamamaları durumunda gerçekleşir. Erkekler genel olarak cinsel hayata düşkün olarak bilinir. Eşlerinden bu konuda yeterli ilgiyi göremeyen erkekler, ilgiyi dışarıda arayarak aldatma yoluna girebilirler.

ERKEKLERDE HEYECAN AMAÇLI ALDATMA NEDİR?

Erkeklerde heyecan amaçlı aldatma, geçersiz bir sebep olsa da sıklıkla görülür. Evliliği monotonluğundan sıkılan birçok erkek heyecan aramak için eşini aldatmaktadır. Heyecan amaçlı eşini aldatan erkeklerin %66’sı bu aldatmadan pişmanlık duymaktadır.

ERKEKLERDE ARKADAŞ DESTEKLİ ALDATMA NEDİR?

Erkeklerde arkadaş destekli aldatma, çevresindeki arkadaşları eşlerini aldatan erkeklerde sıklıkla görülür. Bir erkeğin yakın arkadaşları evli olmalarına rağmen eşlerini aldatıyor ve bu deneyimlerini ballandıra ballandıra arkadaşlarına anlatıyorsa, dinleyen kişilerin de aldatmaya meyilli olmasına neden olur. Ülkemizde erkeklerde arkadaş gazına gelip eş aldatma olayı çok fazladır.

ERKEKLERDE İŞ ARKADAŞLIĞININ AŞKA DÖNÜŞMESİNDEN KAYNAKLI ALDATMA NEDİR?

Erkeklerde iş arkadaşlığının aşka dönüşmesinden kaynaklı aldatma, erkeklerin ve kadınların yakın şekilde çalışma ortamında yer almasından dolayı sıklıkla yaşanır. Sürekli bir arada çalışmak zorunda olan ve iyi anlaşan kişilerin iş arkadaşlığı bazen aşka dönüşebilir. Böyle durumlarda erkeklerin iş arkadaşı ile eşini aldatması kaçınılmaz bir son olacaktır.

ERKEKLERDE DİĞER KADINLARI EŞİNDEN DAHA ÇEKİCİ BULMADAN KAYNAKLI ALDATMA NEDİR?

Erkeklerde diğer kadınları eşinden daha çekici bulmadan kaynaklı aldatma, evliliğin ilerleyen yıllarında görülen bir durumdur. Evde her zaman aynı kadınla bir arada olan erkeklerin gözleri, hele ki o kadın bakımsızlaştıysa hemen dışarı kayacaktır. Dışarıdaki bakımlı ve süslü kadınları eşinden daha çekici görmeye başlayan erkekler, aldatma yoluna girerler.  Bu nedenle kadınlara evlendikten sonra da bakımı elden bırakmamaları yönünde tavsiye verilir.

ERKEKLERDE EV HUZURSUZLUĞUNDAN KAYNAKLI ALDATMA NEDİR?

Erkeklerde ev huzursuzluğundan kaynaklı aldatma, sıklıkla görülen aldatma nedenlerinden birisidir. Evde huzuru olmayan, eşi sürekli konuşan, her şeyi eleştiren erkekler, huzuru bir süre sonra dışarıda aramaya başlar. Bu arayış sırasına kendilerine iyi gelen, sessiz, sakin ve huzur vaat eden bir kadını buldukları zaman ise aldatmaktan geri kalmazlar.

ERKEKLERDE EŞİNE SEVGİNİN BİTMESİNDEN KAYNAKLI ALDATMA NEDİR?

Erkeklerde eşine sevginin bitmesinden kaynaklı aldatma, evliliğin ilerleyen dönemlerinde sıklıkla görülür. Eşler arasındaki aşkın ardından sevginin de bitmeye başlaması ve evliliğin ev arkadaşlığı boyutuna ulaşması durumunda erkekler yeni bir sevgi arayışına girerek eşlerini aldatabilirler. Evlilikte sadakatin sağlanması için sevgi ve saygı en önemli kavramların başında gelmektedir. Eşine karşı sevgi duymayan bir erkeğin gözü kolaylıkla dışarıya kayar. Böyle bir durumda ise erkeklerin eşlerini aldatması kaçınılmaz olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

87
845 Paylaşım, 87 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
49
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir