Erkek Tişört Modelleri, En Şık Erkek Tişört Model Önerileri


80
784 Paylaşım, 80 points

Erkekler için tişört, yaz ayalarının vazgeçilmez giysilerinden birisidir. Kullanımı oldukça basit olan tişört, en rahat kullanılan giysi olduğu için erkekler tarafından çoğunlukla tercih edilir. Bu yazımızda Erkek Tişört Modelleri, En Şık Erkek Tişört Model Önerileri hakkında bilgi vereceğiz.

Tişört, yaz aylarında hemen giyilip çıkılabilecek kadar büyük rahatlık sağlayan ve milyonlarca farklı modeli bulunan bir kıyafettir. Hemen her yaşta erkek rahatlıkla tişört giyebilir. Özellikle anın trendlerini takip ederek doğru tişört seçimi ile çok şık bir görüntüye sahip olmak mümkündür. 

TİŞÖRTÜN TARİHİ

Tişörtün tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Orijinal adı T – Shirt olan tişört, Romalı askerler tarafından kullanılmış ancak Amerika’da popülerliği yakalamıştır. Erkek modasının vazgeçilmezlerinden olan tişört, askerlerin gündelik yaşamlarında giyebilmeleri amacı ile hazırlanmıştır. Tişörtün popüler olma sebebi ise Holywood filmleri olarak gösterilmektedir. Filmlerde giyilen tişörtler, ünlülerin hayranlarının da tişörte yönelmesine neden olmuştur.

Özellikle 1950’li yıllarda çok popüler olan tişört, kadın – erkek – çocuk herkes tarafından beğenilerek giyilmiştir. Günümüze kadar gelmeyi başaran bu rahat kıyafet, erkekler için hala en popüler giysiler arasındadır.

 

ERKEK TİŞÖRT MODELLERİ NELERDİR?

Tişört dendiğinde düz bir giysi düşünülse de piyasada çok fazla tişört çeşidi bulmak mümkündür. Tişört modelleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Yuvarlak yaka tişört
  • Y yaka tişört
  • V yaka tişört
  • Polo yaka tişört

 

YUVARLAK YAKA TİŞÖRT NEDİR?

Yuvarlak yaka tişört, en tercih edilen modellerden birisidir. Standart tişört modeli olarak da isimlendirilebilen bu model hemen her vücut tipine kolaylıkla uyum sağlayabilir. Yuvarlak yaka tişörtler günlük hayatta oldukça kolay kullanılmaktadır.

 

Y YAKA TİŞÖRT NEDİR?

Y yaka tişört, göğüs kısmında gömlek açığı gibi bir aralık bulunan tişört çeşididir. Yarım açık olan bu modelde açık alanda gömleklerde olduğu gibi düğme kullanılır. Şık kombinler için tercih edilebilecek tişört modellerinden birisidir.

V YAKA TİŞÖRT NEDİR?

V yaka tişört, en rahat tişört modellerinden birisidir. Yakası açık olduğu için dar yaka giyemeyen erkekler için idealdir. Daha çok fit bir vücuda sahip erkeklerde hoş görüntü sağlar. Siyah ve beyaz renkleri en fazla tercih edilenlerdir. V yaka tişörtler günümüzde takım içine bile giyilmektedir.

POLO YAKA TİŞÖRT NEDİR?

Polo yaka tişört, tişörtün klasik tarzlarından birisidir. Y yakada olduğu gibi önünde düğmeli bir açıklık bulunan bu tişört türünde iki yana doğru uzanan kesik yaka da yer alır. Polo yaka tişört, adını İngiltere asilzadelerinin oynadıkları Polo oyunundan almaktadır. Asilzadeler Polo oynarken bu tür tişörtleri tercih etmektedir.

EN ŞIK ERKEK TİŞÖRT ÖNERİLERİ NELERDİR?

Tişört günümüzde hemen her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Hem rahat hem şık görüntü sağlayan tişört modelleri büyük ilgi toplamaktadır. En şık tişört önerileri şu şekildedir;

  • Tişört yaz aylarının vazgeçilmez giysilerinden birisidir.
  • Sonbahar ya da kış aylarında gömlek ya da kazakla birlikte çok rahat kombin edilebilir. Özellikle V yaka bir kazan içinde ya da ekoseli bir gömlek içinde çok şık görüntü oluşturur.
  • Takım elbise ile tişört giymek isteyenlerin V yaka tişört tercih etmesi doğru olacaktır.
  • Polo yaka tişörtler şık bir pantolon ile kombinlenerek yarı resmi davetlerde rahatlıkla giyilebilir.
  • Son yıllarda özellikle tasarım tişörtlere yoğun ilgi vardır. Kişi tişörtünü istediği gibi tasarlama şansına sahiptir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

80
784 Paylaşım, 80 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir