Erkek Saç Modelleri, Kısa Uzun Yüz Şekline Göre Erkek Saç Kesim Önerileri


94
925 Paylaşım, 94 points

Saç modeli hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önemli bir ayrıntıdır. İnsanın kendisine yakışan saç modelini bulması çok önemlidir. Doğru saç modeli ile çok daha kusursuz bir görüntüye sahip olmak mümkündür. Bu yazımızda Erkek Saç Modelleri, Kısa Uzun Yüz Şekline Göre Erkek Saç Kesim Önerileri hakkında bilgi vereceğiz.

Erkekler giyimleri ile olduğu kadar saç kesimleri ile de görüntülerinde farklılık yaratabilirler. Doğru saç kesimine sahip bir erkek çok havalı ve yakışıklı görünebilir. Burada önemli olan ayrıntı, kişinin yüzüne en uygun saç sekim modelini bulmasıdır. Erkek saç modelleri dendiğinde dikkat edilmesi gereken ilk ayrıntı, yüz şekline göre erkek saç kesim önerilerini bilmektir.ERKEK SAÇ MODELLERİ, KISA UZUN YÜZ ŞEKLİNE GÖRE ERKEK SAÇ KESİM ÖNERİLERİ NEDİR?

Erkeklerin yüz şekillerine göre doğru saç kesim modelini belirlemek mümkündür. Yüz şekline göre erkek saç kesim önerileri şu şekildedir;

OVAL YÜZ ŞEKLİNE GÖRE ERKEK SAÇ KESİM ÖNERİLERİ

Oval yüz şekline göre erkek saç kesim önerileri şu şekildedir; oval yüze sahip olan erkeklerin elmacık kemikleri çok daha geniş durur. Çene ve yanaklar ile alındaki keskinlik çok fazla olmaz. Yani kişinin alnı çenesinden çok daha geniştir. Oval yüze sahip erkekler üstü daha hacimli, yanları ise kısa saç kesim modelini tercih edebilirler. Alına dökülen saç, oval yüzlerin daha yuvarlak görünmesini sağlar. Oval yüzlü erkeklerde uzun saç kullanımında ise saçın arkaya doğru toplanması veya geriye taranması doğru olacaktır.

KARE YÜZ ŞEKLİNE GÖRE ERKEK SAÇ KESİM ÖNERİLERİ

Kare yüz şekline göre erkek saç kesim önerileri şu şekildedir; kare yüze sahip erkeklerde yüzün uzunluğu ve genişliği hemen hemen aynıdır. Keskin yapıya sahip olan bu yüz şeklinde favorilerin kısa tutulması ve saçın üst kısmının orta uzunlukta kesilerek hacim verilmesi gerekir. Kare yüz şekline sahip erkekler, saçlarını enseye kadar uzatıp kullanma şansına da sahiptir. Burada önemli olan saçın yanlarının enseden daha kısa olmasıdır.

YUVARLAK YÜZ ŞEKLİNE GÖRE ERKEK SAÇ KESİM ÖNERİLERİ

Yuvarlak yüz şekline göre erkek saç kesim önerileri şu şekildedir; yuvarlak yüze sahip erkeklerde elmacık kemikleriyle yüzün uzunluğu yakın ölçülerdedir. Ancak bu yüzde keskin hatlar yoktur. Yuvarlak yüz şekline sahip olan erkeklerde saçın yanları ve üstü asla aynı boyda olmamalıdır. Saçın üst kısmına yüzü uzatmak için biraz hacim vermek gerekir. Asimetrik modeller yuvarlak yüzlü erkeklerde çok iyi durur. Yuvarlak yüze sahip erkekler saçlarını yukarı dikerek kullanabilir.

DİKDÖRTGEN YÜZ ŞEKLİNE GÖRE ERKEK SAÇ KESİM ÖNERİLERİ

Dikdörtgen yüz şekline göre erkek saç kesim önerileri şu şekildedir; dikdörtgen yüze sahip erkeklerde yüz uzun olmasına rağmen dengelidir. Bu tür erkeklerin yüzü uzun ve dardır. Dikdörtgen yüz şekline sahip erkeklerde yüzü daha fazla uzatacak saç şekillerinden uzak durmak gerekir. Alın üzerine düşen perçemler, yüzü olduğundan kısa gösterecektir.

ÜÇGEN YÜZ ŞEKLİNE GÖRE ERKEK SAÇ KESİM ÖNERİLERİ

Üçgen yüz şekline göre erkek saç kesim önerileri şu şekildedir; üçgen yüze sahip erkeklerde çene kemiği elmacık kemiklerinden ve alından daha dardır. Uzunluk farkı olduğu için yüzde keskin hatlar bulunur. Üçgen yüze sahip erkekler orta uzunlukta ya da uzun saç modellerini kullanabilir. Alına düşürülen perçem geniş alnı kapatacak ve dar çenede dengenin sağlanmasına yardımcı olacaktır. Üçgen yüze konik saç modeli çok uygun olacaktır.

ELMAS YÜZ ŞEKLİNE GÖRE ERKEK SAÇ KESİM ÖNERİLERİ

Elmas yüz şekline göre erkek saç kesim önerileri şu şekildedir; elmas yüze sahip erkeklerde elmacık kemikleri alından, alın ise çeneden daha geniştir. Bu yüz tipinin en belirgin özelliği çenenin sivri olmasıdır. Elmas yüz şekline uygun saç modeli yüksek hacimli ve tepeden dağınık bırakılan modellerdir. Saçın yanlarının kısa olması ve tepenin asimetrik durması yüz tipine en uygun saçı sağlayacaktır.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

94
925 Paylaşım, 94 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
37
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
85
Helal Olsun!
lol lol
121
lol
Aşk Aşk
109
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
85
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir