Erkek Pantolon Modelleri En Tarz Şık Erkek Pantolon Önerileri


78
764 Paylaşım, 78 points

Erkekler kadınlar kadar fazla çeşitte kıyafet giyemez gibi görünse de tek bir pantolonda bile onlarca çeşit arasından seçim yapmak zorunda kalır. Erkek pantolonu dendiğinde kumaşından kotuna birçok çeşitle karşılaşmak mümkündür. Bu yazımızda Erkek Pantolon Modelleri En Tarz Şık Erkek Pantolon Önerilerinde bulunacağız.

Pantolon, erkekler için en önemli kıyafettir. Tarzı belirlemek için önemli bir parça olan pantolon seçiminde çok dikkatli davranmak gerekir. Yanlış seçilen bir pantolon, çirkin bir görüntü oluşmasına neden olacaktır.ERKEK PANTOLON MODEL SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?

Erkek pantolon model seçiminde öncelikle kişinin vücut ölçülerine uygun pantolon seçmesi gerekir. Pantolon ne çok bol ne de çok dar olmamalıdır. Pantolon seçimi çok kolay gibi görünse de aslında oldukça zorlu bir süreçtir.

EN TARZ ŞIK ERKEK PANTOLON ÖNERİLERİ

Erkek pantolonu seçerken en tarz şık modelleri seçerek muhteşem bir görüntü elde etmek mümkündür. Erkek pantolon seçiminde öncelikle renk seçiminin doğru yapılması gerekir. Erkek pantolonlarında renk seçimi ve özellikleri şu şekilde sıralanır;

RENKLERİNE GÖRE PANTOLON ÖNERİLERİ NELERDİR?

 GRİ RENK PANTOLON ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Gri renk pantolonlar her renk gömlekle kolayca kombine edilir. Genel olarak pilili ve düz model pantolonlarda gri renk kullanılır. Günümüzde ise düz modelleri daha fazla ilgi görmektedir. Gri düz pantolonlar oldukça modern bir görüntü sunacaktır.

HAKİ RENK PANTOLON ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Haki renk pantolonlar casual tarzı seven erkekler için doğru seçenektir. Haki renk pantolon hem günlük kullanım için hem de şık kombinasyonlar için tercih edilebilir.

SİYAH RENK PANTOLON ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Siyah renk pantolonlar hemen her zaman kolaylıkla kullanılabilir. Şık gecelerde vazgeçilmez olan siyah pantolonlar iddialı erkekler için sneaker ayakkabılarla kombine edilerek oldukça farklı bir görüntü de sağlayabilir.

LACİVERT RENK PANTOLON ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Lacivert renk pantolonlar genelde slim – fit gömleklerle oldukça iyi kombine olur. Hem günlük kullanım hem şık bir tarz elde etmek isteyen erkekler için lacivert pantolon vazgeçilmezler arasındadır.

BEYAZ RENK PANTOLON ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Beyaz renk pantolonlar, özellikle yaz aylarında çok fazla tercih edilirler. Güneşi geçirmeyen özelliği sayesinde sıcak yaz günlerinde bunaltmayan beyaz pantolonlar, özellikle renkli polo tişörtlerle oldukça havalı bir görüntü sağlar.

ÖZELLİĞİNE GÖRE PANTOLON ÖNERİLERİ NELERDİR?

Pantolon seçiminde birçok farklı özelliğe dikkat etmek gerekir. Pilili bir pantolon belirli yerlerde giyilirken keten, kot gibi kumaşa sahip pantolonlar genelde günlük hayatta rahatlık için tercih edilir. Özelliğine göre pantolon önerileri şu şekilde sıralanır;

PİLİLİ PANTOLON ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Pilili pantolonlar bacakları daha uzun ve düzgün gösterdiği için genelde kısa boylu ve eğri bacaklı erkekler tarafından tercih edilir. Pilili pantolonlar çok eskilerde popüler olarak kullanılmıştır. Günümüzde özellikle genç kesim pilili pantolonları tercih etmemektedir.

ÇİZGİLİ PANTOLONLARIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Çizgili pantolonlar, bacaklarını daha ince ve boyunu daha uzun göstermek isteyen erkekler için doğru seçenektir. Çizgili pantolon giyen erkekler, olduğundan daha uzun ve ince bir görüntüye sahip olacaktır.

KETEN PANTOLONLARIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Keten pantolonlar özellikle yaz aylarında en fazla tercih edilen modellerdir. Keten pantolonlar yazın nemi çekme özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde yazın rahatlıkla giyilebilir. Keten pantolonlar kumaş yapısı olarak buruşuk duran bir görünüme sahiptir. Bu nedenle günlük kullanım için ideal pantolonlar arasındadır.

YÜNLÜ PANTOLONLARIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Yünlü pantolonlar, ekoseli ya da balıksırtı bir görüntüye sahiptir. Duruşu ve rengiyle oldukça havalı bir görüntü sağlayan yünlü pantolonlar, özellikle kışın erkekler tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

KARGO PANTOLONLARIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Kargo pantolonlar, özellikle son yıllarda kanvas ve kot pantolonlara rakip olmayı başarmıştır. Asker pantolonlarını andıran kargo pantolonlar yanları bolca cepli ve oldukça havalı bir görünüme sahiptir. Rahatlığına düşkün erkekler genelde kargo pantolonları giymeyi tercih ederler.

CHİNO PANTOLONLARIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Son yıllarda oldukça popüler pantolon türlerinden birisi olan Chino pantolonlar, denim ve kumaş pantolon arası yapısı ile oldukça farklı bir görünüme sahiptir. Pamuklu kumaştan üretilen Chino pantolonlar özellikle ütü istemeyen yapısı ile birçok erkeğin favorileri arasında yer almaktadır. Piyadasa hemen her renkte Chüno pantolon bulmak mümkündür. Özellikle son yıllarda kırmızı, mavi ve yeşil gibi dikkat çekici renklerdeki Chino pantolonlar oldukça popülerdir.

KHANİ PANTOLONLARIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Khani pantolonlar, isim olarak çok bilinmese de genel olarak haki ve kahverengi tonlarında üretilen pantolonlardır. Bej, krem rengi, açık kahverengi, çöl kumu gibi birçok farklı renk seçeneğine sahip olan Khani pantolonlar Chino pantolon ile yapı olarak benzerlik gösterir.

KANVAS PANTOLON ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Kanvas pantolonlar, ön ve arka yüzü aynı ve kalın yapıya sahip keten kumaş olarak bilinir. Kanvas pantolonlar oldukça dayanıklı bir kumaşa sahiptir. Normal pantolonlara benzeyen kanvas pantolonlar, hem sıcak hem de soğuk havalarda rahatça kullanılabilirler. Kolay kırışmayan bu pantolon türü oldukça sağlam dikişlere sahiptir.

KOT PANTOLON ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Kot pantolonlar yıllar geçse de popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen oldukça kullanışlı pantolonlardır. Denim kumaş olarak da bilinen kot pantolonlar, hemen her model ve renkte bulunabilir. Kot pantolonlar %100 pamuklu kumaştan üretilir. Kotu diğer pamuklu kumaşlardan ayıran özelliği ise çapraz şeritli şekilde dokunmasıdır. Kot kumaşları oldukça dayanıklıdır. Kot pantolon çeşitleri, orijinal kot kumaşından elde edilir ancak bazı modellerde farklı maddeler de eklenir. Kot pantolon modellerinin bazılarına esneklik katmak için spandeks ve likra eklenmesi mümkündür.

KADİFE PANTOLON ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Kadife pantolonlar, kışın erkeklerin vazgeçilmez seçenekleri arasındadır. Oldukça yoğun ve kalın bir kumaş olan kadife pantolonlar kışın çok sıcak tutma özelliğine sahiptir. Kadife pantolonlar genel olarak koyu tonlarda tercih edilmektedir.

KUMAŞ PANTOLON ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Kumaş pantolonlar, genel olarak resmi giyinen erkekler tarafından tercih edilir. Birçok meslek grubu, kumaş pantolon giymeyi zorunlu tutmaktadır. Kumaş pantolonlar giyim olarak rahat olmakla birlikte sürekli ütü istemesi nedeniyle zorlayıcı bir kumaş olabilir. Kumaş pantolonlar yaz kış kolaylıkla kullanılabilir.

ERKEK PANTOLON SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Erkek pantolon seçiminde bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Erkek pantolon seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 • Pantolon paçası, görüntünün iyi olmasında büyük rol oynar. Pantolon paçasının ölçüsü doğru şekilde alınmalıdır. Bunun için ayakkabının topuk yüksekliği göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Pantolon erkeklerin belini ne çok sarmalı ne de çok bol durmalıdır.
 • Erkek pantolon paçası ayakkabılara değmeli ancak ayakkabıyı tamamen kapatacak boyutta uzun olmamalıdır.
 • Pantolon vücut şekline uygun olarak seçilmelidir.
 • Pantolonun beli, bel çizgisinin biraz aşağısında durmalıdır.
 • Kot pantolonların beli kumaş pantolonlara göre biraz daha aşağıda ve kalça hizasında durmalıdır.
 • Düşük bel kotların beli, kişinin üzerinden düşecek kadar aşağıda olmamalıdır.
 • Uzun boylu erkekler duble paça pantolonları tercih etmelidir.
 • Pantolonu güzel gösteren kumaşıdır. Bunun için erkekler en doğru kumaştan hazırlanmış pantolonları giymeyi tercih etmelidir.
 • Günlük kullanımlar için dayanıklı ve çabuk kırışmayan kumaşlar tercih edilmelidir.
 • Pantolonlarda bel ölçüsü leğen kemiğinin üzerinden alınmalıdır

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

78
764 Paylaşım, 78 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir