Erkek Ceket Modelleri, En Şık Tarz Erkek Ceket Önerileri


73
716 Paylaşım, 73 points

Bir erkek hem günlük hayatta hem iş hayatında şıklığını tamamlamak için ceket kullanabilir. Günümüzde erkek ceketleri hemen her ortama uygun olabilecek şekilde hazırlanır. Spor tarzda ya da klasik tarzda ceket bulmak oldukça kolaydır. Bu yazımızda Erkek Ceket Modelleri, En Şık Tarz Erkek Ceket Önerileri hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Ceket, bir erkeğin şıklığını tamamlayan en önemli giysilerden birisidir. Birçok kombinin olmazsa olması olarak gösterilebilen ceketler her yaşta erkek tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Ceket giyimi kadar doğru kombin yapmak da önemlidir.EN ŞIK ERKEK CEKET ÖNERİLERİ NELERDİR?

Erkek ceket seçiminde görüntüsü kadar uyumu da ön planda tutulmalıdır. Erkekler tercih ettikleri kıyafet tarzına uygun ceket seçerek çok güzel bir uyum yakalayabilir. Ceketin bir bütünlük yaratmaması, görüntünün beklenen etkiyi vermemesi anlamına gelecektir.

SPOR TARZ GİYİME HANGİ CEKET GİYİLMELİDİR?

Günümüzde erkekler günlük hayatlarında daha çok spor tarzda giyinmeyi tercih ederler. Kot ya da spor pantolon giyen bir erkeğin üzerine tamamlayıcı olarak klasik bir ceket giymesi çok kötü bir görüntüye neden olacaktır. Kot pantolon üzerine ceket giyilmesi durumunda modern tarzda renkli ve son modaya uygun ceket modelleri tercih edilmelidir. Renkli ceket seçerken çok uyumsuz ve zıt bir görüntüye neden olacak kırmızı ya da yeşil gibi renklerden de kaçınmak akıllıca olacaktır.

KLASİK TARZ GİYİME HANGİ CEKET GİYİLMELİDİR?

Klasik tarzda giyinmekten hoşlanan ya da işi gereği klasik tarzda giyinmek zorunda kalan erkekler, kıyafetlerini tamamlamak için klasik tarzda bir ceket tercih etmelidir. Özellikle gece bir davete ya da özel bir yere gidileceği zaman koyu renkli ve şık görünümlü klasik ceket türleri tercih edilmelidir. Günlük yaşamda ise daha açık renklerde ancak klasik çizgiden çıkmayan ceketler şıklığı tamamlayıcı olacaktır.

İŞ ORTAMINDA HANGİ TARZ CEKETLER TERCİH EDİLMELİDİR?

İş hayatında ceket giymek zorunda olan erkekler, daha çok kumaş kesimli ve sade tarzda ceketleri tercih etmelidir. İş yerinde giyilecek ceketin koyu renkte ya da mavi gibi alışılmış bir tonda olması doğru olacaktır. İş hayatında kurumsal bir görünüme sahip olmak zorunda olan erkekler, çok spor tarzda ceketle bu görüntüyü elde edemezler. İş hayatında avantaj sağlamak için mutlaka klasik tarzda ceket giymek gerekir.

ARKADAŞ ORTAMINDAN HANGİ TARZ CEKETLER TERCİH EDİLMELİDİR?

Arkadaş ortamına girerken ceket giymeyi tercih edenlerin daha özgür ve spor tarzda ceketleri tercih etmesi doğru olacaktır. Kişi, karakterini en doğru şekilde ifade eden türden ceketlerle şıklığını artırmayı başarabilir.

GENÇ YAŞTAKİ KİŞİLER HANGİ TARZ CEKETLER TERCİH ETMELİDİR?

Genç yaşta olup ceket giymek isteyen erkekler, daha yenilikçi ve modern görünüme sahip olan ceketlerle çok daha hoş görüntü elde ederler. Genç erkekler daha renkli, daha dar kesimli, daha sportif duran ceket modelleriyle çok daha havalı bir görünüm elde edebilirler.

ORTA YAŞ KİŞİLER HANGİ TARZ CEKETLER TERCİH ETMELİDİR?

Orta yaştaki erkekler ceket seçiminde daha sade ve rahat modelleri tercih etmelidir. Yaş ilerledikçe ceket modelinin daha oturaklı bir görüntü vermesi doğru olacaktır. Bu nedenle orta yaş ve üstü erkeklerde ceket seçimi sade ve daha ağır modellerden yana olmalıdır.

RENKLİ CEKET MODELLERİ NASIL KOMBİN EDİLİR?

Renkli ceket giymekten hoşlanan erkekler için doğru şekilde kombin hazırlamak çok önemlidir. Aksi durumda ortaya oldukça komik bir görüntü çıkabilir. Renkli ceket giymek isteyen bir erkeğin öncelikle pantolon ve tişört seçimi yapması gerekir. Belirli bir ton seçildikten sonra bu tona uygun renkli ceket seçimi yapılması daha doğru olacaktır. Ceketin kaliteli bir görünüme sahip olması ve tarz durması, kombinin çok daha dikkat çekici olmasını sağlayacaktır.

ERKEK CEKET SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Erkek ceket seçiminde bazı ipuçlarına dikkat ederek çok şık bir görüntü elde edilebilir. Erkek ceket seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanır;

 • Erkek ceketi seçerken öncelikle omuz yüksekliği ve genişliğine dikkat edilmelidir. Omuzlarda potluk oluşması, ceketin büyük geldiği anlamına gelecektir. Ceketin uçları havaya kalkıyor ce sırt kısmı geriyor ise bu durumda ceketin dar olduğu söylenebilir.
 • Ceketi seçiminde bel ölçüsüne uygun olması da önemlidir. Takım giyildikten sonra ceketin düğmesi iliklenmelidir. El ceket ve vücut arasına giriyorsa ceket tam vücuda göredir. El girmiyorsa ceket dar, çok bolluk kalıyorsa ceket büyük demektir.
 • Üç düğmeli ceketlerde orta düğme erkeğin tam göbek deliği hizasına denk gelmelidir.
 • Ceketin kol uzunluğu, gömlek manşetinden 1, 5 – 2 cm kadar kısa olmalıdır.
 • Omuzları düşük olan erkekler daha güzel bir görüntü için vatkalı ceket modellerini tercih etmelidir.
 • Kısa boylu erkekler uzun boylu ceket giymemelidir. Bele kadar olan ceketler kısa boylu erkeklerde ideal ölçüdür.

 • Uzun boylu erkekler daha uzun boylu ceketleri tercih edebilirler.
 • Açık renkli ceketler erkeklerin daha kilolu görünmesine neden olur.
 • Koyu renkli ceketler erkeklerde var olan kiloyu gizler.
 • Bedeninin üst kısmı geniş olan erkekler desenli ceket giymemelidir.
 • Göbekli erkekler düz ve desensiz ceketleri tercih etmelidir.
 • Dikey çizgili ceketler boyu her zaman daha uzun gösterir.
 • Tek renk kombinler erkekleri her zaman daha fit gösterir.
 • Çok uzun ceketler demode bir görüntüye neden olur.
 • Tek düğme ceketler fit erkeklerde çok daha iyi durur.
 • Göbekli erkeklerin 2 – 3 düğmeli ceket giymesi gerekir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
716 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir