Enpara Hesabının Kapatılma Nedenleri Nelerdir, Bloke ve Kısıtlama Neden Yapılır?


101
994 Paylaşım, 101 points

İnternet bankacılığı olarak hizmet veren Enpara, kısa sürede oldukça fazla kişi tarafından kullanılmaya başladı. Özellikle sunduğu fırsatlarla dikkat çeken Enpara, son zamanlarda müşterilerinin hesaplarını kapatıyor, bloke ediyor ve hesaplara kısıtlama getiriyor. Bu yazımızda Enpara hesabının kapatılma nedenleri nelerdir, Enpara hesabı bloke ve kısıtlamaları neden yapılır sorularına cevap vereceğiz.

 ENPARA NEDİR?

Fiziksel ortamdan uzaklaşmış ve sadece internet üzerinden hizmet veren bankalar arasında en popüler olanlardan birisi Enpara. Hayatı kolaylaştırmak amacı ile hazırlanmış olan Enpara, NB Finansbank’a ait dijital bir bankacılık olarak biliniyor. İlk açıldığı andan itibaren oldukça kullanışlı bir uygulama gibi görülen Enpara, sıkça müşterilerinin hesaplarını kapatma, bloke koyma ve kısıtlama haberleri ile dikkat çekmeye başladı.ENPARA HESABININ KAPATILMA NEDENLERİ NELERDİR?

Enpara kullanıcıları, özellikle son dönemde bankalarından hesaplarının kapatıldığı, bloke konulduğu ya da kısıtlandığı şeklinde mesajlar alıyorlar. Birçok Enpara müşterisinin hiç beklemediği anda böyle bir durumla karşılaşması, büyük bir şaşkınlığa neden oluyor. Peki, Enpara hesap kapatma nedenleri neler?

Enpara hesap kapatma işlemi için çok fazla neden yoktur. Konu hakkında açıklamada bulunan QNB Finansbank, Enpara müşterilerinin hesaplarının kapatılma nedeni olarak hesaplara çok fazla girdi – çıktı yapılmasını göstermiştir.

ENPARA BLOKE VE KISITLAMA NEDEN YAPILIR?

Enpara, müşterilerinin hesaplarını oldukça sıkı takip eden internet bankacılığı sistemlerinden birisidir. Enpara hesabı bulunan kişiler, hesaplarına olan para giriş çıkışlarına çok dikkat etmelidir. Enpara, hesaplarda çok sık para giriş – çıkışı yaşandığı zaman mali yönden sorun yaşanmaması adına müşterilerinin banka hesaplarına bir süreliğine bloke koyuyor ve kısıtlama ile kullanmalarını engelliyor. Bu süre içerisinde müşterilerin banka hesaplarından para çekmeleri ya da para yatırmaları mümkün olmuyor.

ENPARA HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Enpara internet bankacılığı, çok kısa sürede müşterilerine hizmet vermesiyle bilinir. Müşterilerin yerinden bile kıpırdamasına gerek bırakmayan bu banka, başvuruda bulunan kişilerin evlerine kadar giderek başvurularını sonuçlandırır. Enpara hakkında bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Enpara üzerinden yapılan bankacılık işlemleri için masraf alınmaz.
  • Enpara Encard ile alışveriş ve bankacılık işlemleri yapılabilir.
  • Şubesiz bankacılık hizmeti sunan Enpara, internet üzerinden hizmet vermesinin yanı sıra çağrı merkezi ve Finansbank şubelerinden de hizmet alma şansı sunar.
  • Enpara, müşterilerinden hesap işletim ücreti talep etmez.

  • Enpara hesabında yapılan birikim için banka taraşından yüksek faiz sunulur. Gecelik faizlerde işleyen faiz miktarı ertesi gün hesaba yansır.
  • Gece 05:00 – 23:00 saatleri arasında yapılan para yatırma ve çekme işlemlerinde faiz kaybı yaşanmaz.
  • Enpara altın yatırım hesabı, altınların değerlendirilmesi için en doğru hesaptır. Altın alım satımları tatil günleri dahil sürekli gerçekleştirmek mümkündür.
  • Enpara Ek para ile acil nakit ihtiyaçları sonlanır. Enpara, tüm müşterilerine belirlediği oranlarda ek para limiti tanımlar. Bu limitteki para acil ihtiyaçlar halinde kullanılabilir.
  • Enpara ihtiyaç kredisi masrafsızdır. Enpara üzerinden çekilen banka kredisinde kredi tahsis ücreti, sigorta masrafı ve dosya masrafı gibi masraflar yer almaz.
  • Bankanın belirlediği görevleri yerine getiren müşteriler “Ayın Enparalısı” seçilir. Bu müşterilere birçok fırsat sunulur. Özel kampanyalar ve indirimlerden yararlanma hakları oluşur.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

101
994 Paylaşım, 101 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir