Engin Nurşani Kimdir, Engin Nurşani Kanser Mi Oldu?


67
656 Paylaşım, 67 points

Engin Nurşani kimdir? Bugün Googlede en çok aranan kelimelerden biri oldu. Ünlü halk ozanı Aşık Ali Nurşani kendisi gibi hastalığa yakalanan oğlu Engin Nurşani için sevenlerinden sosyal medya hesabı üzeriden yardım çağrısı yaptı. Bu çağrıyı görenler Engin Nurşani hakkında internet üzerinde arama yapmaya başladı. Engin Nurşani kimdir, Engin Nurşani kanser mi oldu? Sizin İçin Araştırdık.

Bugün arama motorlarında belki de en çok aranan kelimelerden biri oldu. Engin Nurşani’ kanser mi oldu? Halk ozanı Ali Nurşani’nin oğlu Engin Nurşani amansız hastalığa yakalandı. Tedavi konusunda maddi problem yaşayan Nurşani’nin babası Aşık Ali Nurşani yardım için çağrıda bulundu.

İşte Aşık Ali Nurşanı’nin ÇağrısıNurşani: Neyim varsa verdim ama artık yetmiyor diyen Ali Nurşani sosyal medyadan yardım talebinde bulundu. Aşık Ali Nurşani Çağrısında; ”Değerli canlar. Gövdemin tek tüyü, bir tek oğlum maalesef gırtlak kanserine yakalandı sizin herkesin tüm sevenlerinin desteğine ihtiyacım var.” Neyim varsa verdim. Böyle olmasını istemezdim. Sizlere gelmek istemezdim. Gün geldi sizlerin kapısına geldim. Elinizden ne geliyorsa… Oğlumun kurtuluşu için yardıma ihtiyacım var.Baba olarak buna ihtiyacım var. Başka bir dileğim yok. Sizleri çok seviyorum.” dedi… Bu çağrıdan kısa bir süre sonra birçok kullanıcı videoyu paylaşarak geniş kesimlere duyurulmasını sağladı.

ERGİN NURŞANİ KİMDİR? ENGİN NURŞANİ’NİN BİYOGRAFİSİ

Engin Nurşani ismiyle tanınan sanatçının gerçek ismi Engin Ayhan’dır. Engin Nurşani, 1984 yılında Almanya Krefeld’de dünyaya geldi. Annesi Alman vatandaşı olan Angelika Ayhan, babası ise Ozan Aşık Ali Nurşani’dir.  Babası aslen Gaziantepli, annesi ise Alman’dır.Engin Nurşani okul eğitimini Almanya’da almıştır ve Lise mezunudur. Engin Nurşani dünyaya geldiğinde Türkülerle tanıştı yani babasının türküleriyle. Sürekli babası ile beraber çeşitli konserlere gitti ve 6 yasında saz çalmaya ve Türkü söylemeye başladı. Ve curayı eline alıp babasının desteği ile kendini çok iyi geliştirdi.

10 yaşlarında Türkü söylemeye ve bağlama çalmaya başladı. Babası Ozan Ali Nurşani gittiği konserlere Engin’i de beraber götürüp sahneye çıkartmaya başladı. Aradan yıllar geçtikçe kendini daha da iyi yetiştirdi. On Yedi yaşına geldiğinde kendisine profesyonel bir albüm çıkarmaya hazır hissetti. İlk etapta babası (Ali Nurşani) buna karşı çıktı çıkmasında haklıydı. Çünkü babası Aşık Nurşani 45 yıl içerisinde yaptığı bunca emeğinin karşılığını alamamıştı.

Engin Nurşani’nin de aynı durumlara düşmesini istemediği için ona tepki göstermişti. Ama Engin babasının haberi olmadan İstanbul’a geldi ve babasının kaset yaptığı müzik şirketine albüm için başvurdu. Müzik şirketi Engin Nurşani’nin sesini ve yorumunu çok beğenip albüm çalışmalarına hemen başladı. “Beni Türk halk müziği sevdalısı yapan da Babam Aşık Ali Nurşani olmuştur” diye de ekliyor.Ozan Ali Nurşani, 2019 yılının temmuz ayında oğlu Engin Nurşani’nin gırtlak kanserine yakalandığını ifade etmiştir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
656 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
121
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
39
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
61
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
37
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir