Engelli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar


53
528 Paylaşım, 53 points

Engelli ihtiyaç kredisi veren bankalar, engelli maaşı alan bireylerin anlık ihtiyaçlarını gidermek için bir takım şartlar çerçevesine ihtiyaç kredisi vermektedir. Engellilere ihtiyaç kredisi hakkında detayların yer aldığı yazımızda, başvuru şartları ve istenilen evraklar hakkında detaylı bilgiler sunulmaktadır.

Engelli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Engelli ihtiyaç kredisi alabilmek için, engelli bireyin öncelikle aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir. • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Engelli olup, devletten engelli maaşı alıyor olmak
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Almış olduğu engelli maaşı üzerinde haciz ya da benzeri blokelerin olmaması
 • Kredi sicil notunun bankalar açısından risk oluşturmayacak kadar yüksek olması

Gibi ön şartlar, engelli ihtiyaç kredisi veren bankalar tarafından belirlenen şartlar arasında yer almaktadır.

Engelli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kredi çekmek isteyen engelli bireyin gerekli şartları sağlaması halinde, neredeyse tüm bankalar engellilere ihtiyaç kredisi vermektedir. Aşağıda açıklamalarıyla birlikte vereceğimiz bankalar, engellilere kolay kredi veren bankalar olarak öne çıkmaktadır.

PTT Engelli Kredisi

PTT şartların sağlanması halinde, çalışmış olduğu bankalar üzerinden engelli vatandaşlara kredi vermektedir. Özellikle engelli maaşını PTT üzerinden alan kişilerin, PTT üzerinden başvuru yapmaları kredinin onaylanmasına kolaylık sağlamaktadır.

PTT Engelli kredisi için, aşağıdaki şartları aramaktadır.

 • Kişinin en az %40 engelinin bulunması ve bunun sağlık raporuyla belgelenmesi
 • Engelli maaşına ya da düzenli bir gelire sahip olunması
 • Daha önceden bankalara ödenmemiş borcunun olmaması
 • Kara listede olmaması
 • Kredi notunun kredi çekmek için yeterli olması

PTT diğer bankalar gibi, kredi taksitinin engelli maaşının yarısından fazla olmayacak şekilde kredi vermektedir. Örnek olarak 1000 TL engelli maaşı alan kişinin başvurularında, aylık geri ödemesi 500 TL’yi geçmeyecek şekilde kredi imkanı sunmaktadır.

Aktif Bank N Kolay Engelli Kredisi

Aktif Bankta engelli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında olup, düzenli geliri olan engellilere 30 Bin TL’ye kadar 60 ay vadeyle ihtiyaç kredisi vermektedir.

Ziraat Bankası Engelsiz Destek Kredisi

Devlet destekli bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, Engelsiz destek kredisi ile düzenli bir gelire sahip engelli vatandaşlara kredi vermektedir. Ziraat Bankası engellilere verdiği kredinin yanı sıra, engelli çalıştıran işletmelere de engelsiz kredi imkanı sunmaktadır.

Ziraat Bankası ayrıca engelli vatandaşların farklı banka ürünlerini tercih etmeleri halinde, bu ürünlerde de önemli kolaylıklar ve indirimler sağlayarak engelli vatandaşlara banka desteği sunmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

53
528 Paylaşım, 53 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
74
Helal Olsun!
lol lol
109
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
75
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
37
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

4 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sayın kullanıcımız. Özel durumunuz ile ilgili bankalar çeşitli dönemlerde uygun koşullar altında kredi imkanları sunmaktadır. Bankaların kampanyalarını takip etmeniz gerekmektedir.

 1. Engelli ♿ olan kısıye bankalar kredi veriyorsa sart %40 ve UZERI rapor olan kısıye verecegı kredı faızsızmı yada nekadar faızli kredı veriyor yada %0 faız mı