En Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar


63
597 Paylaşım, 63 points

Bankalar kredi kartlarını belirlenmiş limitler dâhilinde verirler. Her kartın limiti, kullanacak kişiye bağlı olarak değişir. Banka müşterisinin gelir düzeyine göre kredi kartı limiti belirlenmektedir. Ancak bazı durumlarda kredi kartı limiti kullanıcıya yeterli gelmez. Kullanıcı yüksek limitli bir kredi kartına ihtiyaç duyabilir. Bu yazımızda yüksek limitli kredi kartı isteyenlere hangi bankalardan alabileceklerini anlatacağız.

Yüksek limitli kredi kartı, genel olarak gelir düzeyi yüksek kişilere verilmektedir. Kart almak isteyenlerin kredi kartı limiti en fazla gelirlerinin 2 katı kadar verilmektedir. Bu limit, doğru kullanımla birlikte düzenli olarak artırılmaktadır. Ev hanımı ya da öğrencilere ise çok düşük limitli kredi kartları verilmektedir.

Kredi Kartının Limiti En Fazla Ne Kadar Olabilir?

Kredi kartı limiti, kişinin geliri ile eşleştirilmektedir. Gelir durumu arttıkça kredi kartı limiti de artış gösterecektir. Kredi kartı limit artış taleplerinde gelirle birlikte banka kredi notuna ve sicil durumuna da bakılacaktır. Kredi notunun 1300 üzerinde olması durumunda kredi kartı limiti artırım talebi olumlu karşılanacaktır.Kredi kartı limiti, kişinin gelirinin bir yıllık tutarının 2 katı kadar verilebilmektedir. Bu durumda kişinin yıllık geliri ne kadar yüksek olursa kredi kartı limiti de o kadar yüksek olacaktır. İkinci yılda ise yıllık gelir toplamının 4 katı kadar limit talep edilebilmektedir.

Limitsiz Kredi Kartı Var mıdır?

Bankalar limitsiz kredi kartı verme hakkına da sahiptir. Limitsiz kredi kartı ülkemizde büyük iş adamlarına ve çok zengin kişilere verilmektedir. Bu kişilerin maddi yönden ödeme zorluğu yaşamıyor olması ve genel olarak kart üzerinden harcama yaptıkları için düzenli olarak ödeme yapabilmeleri limitsiz kart alabilmelerini sağlamaktadır.

En Yüksek Limiti Veren Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde en yüksek limitli kredi kartı veren bankalar şunlardır;

  • Vakıfbank
  • Türk Ekonomi Bankası
  • Türkiye İş Bankası
  • Akbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Finansbank
  • Garanti Bankası

Yüksek limitli kredi kartı başvurularını biraz daha yakından inceleyelim…

Finansbank Cardfinans

En yüksek limitli kredi kartı veren bankalardan birisi Finansbank olarak bilinir. Finansbank, müşterilerinin gelir durumuna göre verilebilecek en yüksek limiti vermektedir. Cardfinans’ın acil limit özelliği bulunmaktadır. Ek limit özelliği sayesinde hastane ve sigorta prim ödemeleri gibi acil işlemlerde sorun yaşanmaz. Cardfinans kredi kartı için limit artırımında LIMIT yazıp 2273’e SMS göndermek gerekir. Yapılan incelemenin ardında 15 gün içerisinde kart limiti artırılacaktır.

Akbank Axess

Yüksek kredi kartı limitli kart veren bankalardan birisi de Akbank olarak bilinir. Akbank’ın kredi kartlarını kullanan müşterilerin bu bankadan aldıkları tüm kartların limitleri ortak kullanılmaktadır. Axess kart kullanıcıları limit artırım işlemi için mevcut kart limiti – kartın son 4 rakamı – aylık geliri – talep edilen kredi kartı limitini yazıp 4566’ya SMS gönderebilir.

Türkiye İş Bankası Maximum Kart

Yüksek limitli kredi kartı veren bankalardan birisi de Türkiye İş Bankası’dır. Maximum kart kullanıcılarına verilebilecek en yüksek limit verilmektedir. Maximum kart kullanıcıları kredi kartı limitini yükseltmek için Maximum – T.C. kimlik numarasını yazarak 4402’ye SMS gönderebilir.

Garanti Bankası Bonus Card

Yüksek limitli kart veren bankalar arasında Garanti Bankası da yer almaktadır. İlk aşamada kişinin aylık gelirinin 2 katı kadar limit veren banka, ardından bu limiti yükseltmektedir. Bonus Card kredi kartı limitini yükseltmek için kişinin kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Düzenli ödeme yapan kart kullanıcılarının da kredi kartı limitleri istedikleri şekilde yükseltilecektir.

Kredi kartı limitinin yükseltilmesi çok zor olmamakla birlikte, kart kullanıcısının ödeyebileceği tutarda limite sahip olması en akıllıca olandır. Daha fazla harcamak adına yapılan limit artırımları sadece daha fazla borç olarak geri dönüş sağlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
597 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
38
Şaşkın
Başarısız Başarısız
122
Başarısız
Komik Komik
111
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
38
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
65
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
45
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
122
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir