En Ünlü Müslüman Hollywood Ünlüleri Kimlerdir?


66
644 Paylaşım, 66 points

İslam dini, günümüzün en yaygın dinlerinden birisi. Müslümanlığın dini olan İslam dini, her geçen gün biraz daha fazla yaygınlaşmaktadır. İslam dinini dinleyen, araştıran ve öğrenen birçok ünlü isim de bu muhteşem dine geçerek Müslüman olmaktadır. Bu yazımızda En Ünlü Müslüman Hollywood Ünlüleri Kimlerdir sorusuna cevap vereceğiz.

Hollywood dünyasının birçok ünlü ismi gerek ailelerinden etkilenerek gerek se araştırmaları sonucunda İslam dinini seçmiş ve Müslüman olmuştur. Bu ünlü isimler, Müslüman olduklarını her fırsatta dile getirmekte ve gizlememektedir. En Ünlü Müslüman Hollywood Ünlüleri şu şekildedir;EN ÜNLÜ MÜSLÜMAN HOLLYWOOD ÜNLÜLERİ KİMLERDİR?

GİGİ HADİD

Son yıllarda oldukça popüler olan Victoria Secret meleklerinden birisi olan Gigi Hadid, Müslüman bir baba ve Hristiyan bir anneye sahiptir. Kökleri Filistin’e dayanan ünlü manken, hemen her fırsatta Müslüman olduğunu söylemektedir.

BELLA HADİD

Gigi Hadid gibi kardeşlerinden birisi olan ünlü manken Bella Hadid’de Müslüman ünlüler arasında yer almaktadır. Hadid, verdiği bir röportajında Müslüman olmaktan dolayı gurur duyduğunu söylemiştir.

LİNDSAY LOHAN

Hollywood dünyasının ünlü isimlerinden birisi olan güzel oyuncu Lindsay Lohan, yaşantısıyla sık sık gündeme gelen isimlerden birisidir. Son dönemde elinde Kur’an – ı Kerim ile görüntülenen ve uzun süre konuşulan Lohan, sosyal medya hesabından Müslüman olduğunu duyurmuş ve bununla da kalmayarak baş örtüsü taktığı bir fotoğrafını paylaşmıştır.

JANET JACKSON

Dünyanın en ünlü şarkıcılarından olan Michael Jackson’un kız kardeşi olan Janet Jackson, din değiştirerek Müslüman olan isimler arasında yer almaktadır. Müslüman olduğunu açıkladıktan sonra tesettüre de giren ünlü isim, uzun zamandır gözlerden uzak bir şekilde dini görevlerini yerine getirerek yaşamaktadır.

MAHERSHALA ALİ

Oscar kazanmış ilk Müslüman oyuncu olan Mahershala Ali, İslam dinine göre yaşadığını her fırsatta dile getirmektedir. Başrolünde yer aldığı Moonlight filmi ile muhteşem bir performans sergileyen ünlü oyuncu, Hollywood’nu en yetenekli oyuncuları arasında gösterilmektedir.

İMAN ABDULMACİD

Eski mankenlerden olan İman Abdulmacid, Müslüman olan isimler arasındadır. David Bowie ile evli olan ünlü manken, Müslüman olduğunu her fırsatta dile getiren ünlülerden birisidir.

ZAYN MALİK

Pakistan asıllı ünlü şarkıcı olan Zayn Malik, Müslüman ünlüler arasında yer almaktadır. Hristiyan bir anne ve Müslüman bir babaya sahip olan Malik, Müslüman olduğunu açıkladıktan sonra gördüğü baskılara rağmen bu kararından dönmemiş ve gereğini yerine getirmiştir.

SHAQUİLLE O’NEAL

Basketbolun ünlü yıldızlarından birisi olan Shaquille O’neal, Müslüman olan üvey babasından etkilenerek Müslüman olmuştur. Müslüman olmanın gereklerini yerine getiren ünlü basketçi, basına bu konuda yorum yapmaktan kaçınmaktadır.

AZİZ ANSARİ

Hollywood’un ünlü senarist, yazar, komedyen ve televizyon yapımcılarından birisi olan Aziz Ansari, İslam dinini benimsemiş ve Müslüman isimlerden birisidir. Hakkında atesit olduğuna dair çok sayıda söylenti çıkmasına karşılık hala Müslüman olduğu da bilinen gerçekler arasındadır.

DAVİD CHAPPELLE

Hollywood’un ünlü aktörlerinden birisi olan David Chapelle, Müslüman ünlülerden birisidir. Ancak ünlü isim basın önünde Müslüman olduğunu çok fazla dile getirmemektedir.

ICE CUBE

Ünlü rap şarkıcısı ve oyuncu Ice Cupe, Müslüman ünlüler arasında yer almaktadır. Cupe’nin Müslüman olmasına karşılık özel hayatında rahat farklı bir yaşam tarzını belirlediği bilinmektedir.

MOS DEF

Ünlü şarkıcı Mos Def, Müslüman ünlülerden birisidir. Müslümanlığı babasından alan ünlü şarkıcı protest kişiliği ile her zaman dikkat çekmeyi başarmaktadır. Mos Def’in 13 yaşında İslamiyet ile tanıştığı, 19 yaşında Müslüman olduğu bilinir.

CAT STEVENS

70’li yıllarda oldukça ünlü olan Cat Stevens, 1977 yılında Müslüman olduğunu açıklamıştır. Stevens, Müslüman olduktan sonra Yusuf İslam adını almıştır.

OMAR SHARİF

1950’li yılların ünlü oyuncularından birisi olan Omar Sharif, 1955 yılında Mısırlı oyuncu Faten Hamama ile evlendikten sonra Müslüman olduğunu açıklamıştır.

JERMAİNE JACKSON

Michael Jackson’ın ağabeyi olan ünlü müzisyen Jermaine Jackson, 1989 yılında bahreyn’e gerçekleştirdiği bir gezi sırasında İslamiyet’ le tanışarak Müslüman olduğunu açıklamıştır.

SNOOP DOGG

Rap müziğin en ünlü isimlerinden birisi olan Snoop Dogg, 2009 yılında tanıştığı Nation of İslam grubuna katıldıktan sonra Müslüman olduğunu açıklamıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

66
644 Paylaşım, 66 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
25
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
61
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir