En Sevilen Ve Mutlaka Takip Edilmesi Gereken 15 Podcast


69
674 Paylaşım, 69 points

Son dönemde günlük hayatı daha keyifli hale getiren ve popülerliğini her gün artıran podcastler artık sıklıkla takip edilmeye başladı. İnternet radyolarının ardından kullanıma sunulan Spotify üzerinden hizmet veren posdcastler, her geçen gün ilgi çekme oranlarını biraz daha artırıyor. Bu yazımızda En Sevilen Ve Mutlaka Takip Edilmesi Gereken 15 Podcast hakkında bilgi vereceğiz.

İnternet üzerinden hizmet veren radyolar, son dönemde ilgi görmeye başladı. Bunun yanında bu tür radyoların en çok takip edildiği uygulama olan Spotify üzerinden hizmet veren podcastler hemen herkesin heyecanla beklediği programlar haline geldi.EN SEVİLEN VE MUTLAKA TAKİP EDİLMESİ GEREKEN 15 PODCAST HANGİLERİDİR?

En Sevilen Ve Mutlaka Takip Edilmesi Gereken 15 Podcast şu şekilde sıralanır;

 • KALT’ ın Podcast’ i
 • O tarz mı?
 • Yaşasın Bağzı Fİmler
 • Ha Geldi Ha Gelecek
 • Havadan Sudan
 • Geegstra
 • 521
 • Lafın Gelişi
 • Potkes
 • Gayrisafi Fikirler
 • Anlatsam Roman Olur
 • terasNoir
 • Bunu Ben De Yaparım
 • FilmLoverss
 • Yerli Müzik

KALT’ IN PODCAST’İ İÇERİĞİ NEDİR?

KALT’ ın Podcast’i içeriği, mizah tarzında sunulmaktadır. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan bu podcast, mizah kalitesinden asla ödün vermediği için kısa sürede büyük ilgi görmeyi başarmış ve hatta Türkiye genelinde ciddi anlamda takipçisi bulunan bir kanal olarak söylenebilir. Kaliteli podcast arayanlar için doğru seçeneklerden birisidir.

O TARZ MI PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

O Tarz Mı podcast içeriği, dert dinleme ve dert çözme üzerine kurulmuştur. Can Bonomo, İsmail Türküsev, Bengi Apak ve Can Temiz’in birlikte sunduğu bu programda oldukça keyifli vakit geçirmek mümkündür. Büyük bir dinleyici kitlesine sahip bu podcast, en çok tavsiye edilenlerin başında gelmektedir.

YAŞASIN BAĞZI FİLMLER PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

Yaşasın Bağzı Filmler podcast içeriği, adından da anlaşılacağı gibi sinema üzerine konuların konuşulduğu bir podcast olarak hizmet vermektedir. Burak Ülgen ve Furkan Yücel’in hazırladığı bu podcast, süper kahraman filmlerinden bağımsız sinema filmlerine kadar geniş bir yelpazede konuları ele almaktadır.

HA GELDİ HA GELECEK PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

Ha Geldi Ha Gelecek podcast içeriği, teknolojik konuların ele alındığı bir yayın olarak bilinir. Podcast içeriğinde yapay zeka, sanal gerçeklik, bilgisayar gibi konular ele alınmaktadır. Aykut İbrişim ve Emre Şarbak’ ın hazırladığı bu programın büyük bir hayran kitlesi bulunmaktadır.

HAVADAN SUDAN PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

Havadan Sudan podcast içeriği, birbirinden farklı konuların ele alındığı bir podcast olarak söylenebilir. Hande ve Mehmet adında iki akademisyen ve fotoğrafçı tarafından sunulan bu podcast içeriğinde bilim – teknoloji, çevrecilik, siyaset ve gündem konuları ele alınmaktadır.

GEEKSTRA PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

Geekstra podcast içeriği, hemen her konuda geyiğin yapıldığı bir alan olarak söylenebilir. Patreon üzerinden bağışın da toplandığı bu podcast içerisinde çizgi roman, sinema, dizi gibi birçok konuda eğlenceli vakit geçirilecek geyikler yapılmaktadır. Podcast’in en büyük özelliklerinden birisi sıklıkla hediyeler dağıtmasıdır.

521 PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

521 podcast içeriği, haftada bir kez yayın yapan bir radyo programıdır. Kadir Köymen, Onur Köymen, Mustafa Soyer ve Ersin Yılmaz tarafından hazırlanan bu podcast, farklı konuları ile dinleyicilerin kısa sürede dikkatini çekmeyi başarmıştır.

LAFIN GELİŞİ PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

Lafın Gelişi podcast içeriği, hobisel faaliyetler üzerine söyleşilerin yapıldığı bir program olarak söylenebilir. Podcast içerisinde popüler ve popüler olmayan kültür, sinema, edebiyat gibi birçok farklı alanda sohbet edilmektedir.

POTKES PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

Potkes podcast içeriği, günlük samimi sohbetlerin yapıldığı bir program olarak söylenebilir. İyi bir dinleyici kitlesine sahip olan bu podcast, eğlenceli olmasının yanı sıra argo ve küfürlü konuşmalar içerdiği için her yaş grubuna uygun olarak gösterilememektedir.

GAYRİSAFİ FİKİRLER PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

Gayrisafi Fikirler podcast içeriği, bilimsel ve felsefi soruların yer aldığı bir program olarak söylenebilir. Tansel Erdem Yılmaz ve Ömer Faiz Anlı’ nın hazırladığı bu podcast içeriğinde zihinleri kurcalyan birçok bilimsel ve felsefi sorulara yanıt bulunmaya çalışılmaktadır.

ANLATSAM ROMAN OLUR PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

Anlatsam Roman Olur podcast içeriği, kültür sanat söyleşilerinin ve tartışmalarının yer aldığı bir program olarak söylenebilir. Gazeteci Nida Dinçtürk, Gündüz Vassaf, Elif Şafak, Mehmet Ali Alabora, Örgür Mumcu ve Sevin Okyay’ ın hazırladığı bu podcast, kültür sanat üzerine dinleyicilere hitap etmektedir.

TERASNOİR PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

TerasNoir podcast içeriği, oldukça samimi ve içten bir yayın akışına sahip program olarak söylenebilir. Meriç Aral ve Efe Tunçer’in hazırladığı bu podcast, film, müzik ve ilişkiler gibi günlük konuları oldukça keyifli şekilde dinleyicilerine sunmaktadır.

BUNU BEN DE YAPARIM PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

Bunu Ben de Yaparım podcast içeriği, adından oldukça söz ettiren programlardan birisi olarak söylenebilir. İbrahim Selim ve ekibi tarafından hazırlanan bu podcast, insanların hayatlarında başlarına gelen tüm olumsuzlukları eğlenceli bir şekilde işlemektedir.

FİLMLOVERSS PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

FilmLoverss podcast içeriği, sinema dünyasından haberlerin yer aldığı bir program olarak söylenebilir. Esen Tan, Güvenç Atsüren ve Utku Ögetürk’ ün hazırladığı podcast, sinema dünyasının kapılarının açıldığı ve birçok bilginin verildiği bir programdır.

YERLİ MÜZİK PODCAST İÇERİĞİ NEDİR?

Yerli Müzik podcast içeriği, tamamen myerli müzik üzerine hazırlanmış bir program olarak söylenebilir. Müzik tarihçisi Murat Meriç’ in hazırladığı podcast, Türkiye’ nin Osmanlı’ ya dayanan zamandan itibaren tüm yerli müzik serüvenini müzik severler ile buluşturmaktadır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
674 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir