En Karlı Ek İş Fikirleri Nelerdir?


51
494 Paylaşım, 51 points

Bazen ekonomik şartlar dolayısıyla herkesin ek iş fikirleri hakkında araştırma yapması söz konusu olabiliyor. Bu işler, ek bir gelir elde etme ve hatta sermayesiz olarak kazanma fırsatı sunduğu için hayli ilgi görmekte. Bunlar hakkında bilgi sahibi olmak, daha çok kazanmanın anahtarı haline gelmiş durumda.
Evde Paketleme ve Montaj İşleri

Hem kalıcı bir işi olup da arta kalan zamanlarını değerlendirmek isteyenler, hem de ev hanımları ve öğrenciler için birçok ek iş seçeneği var. Bunlar arasında en yaygın olanı bazı firmaların evlere verdiği paketleme, katlama, düzenleme gibi basit işler. Son zamanlarda maliyetlerin artması, üretim yapan firmaların bu işleri firma dışında yaptırmasını yaygınlaştırdı. Firmalar, bu basit işler için çalışanlara maaş, yemek ve sigorta ödemesi yaparak, masraflarının daha da yükseldiğini belirtiyorlar. Bu nedenle işe ihtiyacı olan, evlerinden çalışmak isteyen kimselere bu işleri veriyorlar. Böylelikle hem firmalar masraflarını azaltmış oluyor. Hem de ek iş isteyen kimseler, evlerinden çalışma fırsatı yakalıyorlar. Bu işler arasında sabun paketleme, kuruyemiş ve kına paketlemesi, kalem montajı gibi işler bulunuyor. Bu türlü işler, firmaların çeşitli iş ilanı sitelerine verdikleri ilanlar takip edilerek alınabilir. Firmalar işi eve kadar getirip, yapılması için belli bir süre tanıyorlar. Sürenin bitiminde tekrar gelerek ödemesini yapıp, işi teslim alıyorlar. Bu sayede özellikle ev hanımlarının düzenli bir gelir elde ettiği gözlemleniyor.
Semayesiz İş Fikirleri

Daha fazla gelir elde etmek hatta bu sayede kendi işinin sahibi olmak isteyenler için sermayesiz iş fikirleri oldukça büyük avantajlar sunuyor. Bu iş fikirleri arasında interneti kullanmak oldukça önemli. Bir internet sitesi açarak, buradan birtakım fikirlerin duyurulması, blog yazılarının paylaşılması, gelir elde etmenin bir yöntemi haline geldi. Açılan internet siteleri, belli bir takipçi ve izlenme sayısına ulaştıktan sonra siteye reklam alınabiliyor. Bu reklamlar gerek Google Adsense’e başvurularak, gerekse reklam vermek isteyen firmalara ulaşılarak alınabilir. Günümüzde bu sayede ciddi gelirler elde eden kimseler var.


Bir başka sermayesiz iş imkanı da sahip olunan yeteneklerin insanlara ders olarak aktarılmasıdır. Bunda yine internet kanalı kullanılabilir. Yani dersler online olarak verilebilir. Veya sizin uzmanlık alanınızda ders almak isteyen kimselere birebir ulaşılarak ders verilebilir. Ders verilebilecek konular bilgisayar, İngilizce, matematik gibi alanlardır. Ayrıca herhangi bir spor dalında uzmanlığı olanlar, yaşam koçluğu gibi eğitimleri almış olan kimseler de konu hakkında eğitimler verebilirler.

Az Sermayeli İşler

Getirisi yüksek ve az sermayeli iş fikirleri arasında bazı ürünleri satın alıp, bunları sosyal medya kanalları aracılığı ile satmak yer alıyor. Örneğin ucuz maliyetli giyim eşyaları satın alınıp, bununla ilgili bir sosyal medya hesabı açılabilir. Veya takı tasarımı, kokulu taş ve sabun yapımı gibi konularda çalışılarak, bunlar sosyal medya kanalları sayesinde hedef kitlesine ulaştırılabilir.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

51
494 Paylaşım, 51 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir