En İyi Ve En Çok İzlenen 10 Uzay Filmi


55
534 Paylaşım, 55 points

Bilim kurgu türü dendiğinde akla ilk gelen filmler kuşkusuz uzay filmleri olur. Uzay filmleri, etkileyici sahneleri ve konuları ile büyük beğeni toplarlar. Bu yazımızda En İyi Ve En Çok İzlenen 10 Uzay Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

Uzay filmleri, gerek senaryoları gerekse görsel efektleri ile izleyicileri kendisine hayran bırakmayı başarmaktadır. Bilim kurgu tarzı filmler listesinde çok sayıda uzay filmi bulunur. Bu filmler arasında bazıları oldukça ilgi görmektedir.



EN İYİ VE EN ÇOK İZLENEN 10 UZAY FİLMİ HANGİLERİDİR?

En İyi Ve En Çok İzlenen 10 Uzay Filmi şu şekilde sıralanır;

  • Star Wars – Yıldız Savaşları (1977) – IMDB: 8,6
  • Interstellar – Yıldızlararası (2014) – IMDB: 8,6
  • Alıen – Alien (1979) – IMDB: 8,4
  • Wall – e – Vol – İ – IMDB: 8,4
  • Stanley Kurbıck’s 2001: A Space Odyssey – 2001: Uzay Yolu Macerası (1968) – IMDB: 8,3
  • Guardıans Of The Galaxy – Galaksinin Koruyucuları (2014) – IMDB: 8,1
  • The Martıan – Marslı (2015) – IMDB: 80
  • Star Trek – Uzay Yolu (2009) – IMDB: 7i9
  • Moon – Ay (2009) – IMDB: 7,9
  • Gattaca – Gattaca (1997) – IMDB: 7,8

STAR WARS – YILDIZ SAVAŞLARI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Star Wars – Yıldız Savaşları filmi, en çok beğenilen uzay filmlerinden birisidir. Filmde bir gerilladan oluşmuş asi bir uzay birliğinin aksiyon ve gerilim dolu hikayesi anlatılmaktadır. Muhteşembir seri olan bu film, en iyi gişe yapan uzay filmi olarak da gösterilebilir.

INTERSTELLAR – YILDIZLARARASI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Interstellar – Yıldızlararası filmi, en yeni uzay filmleri arasında yer almaktadır. Filmde 5. Boyut ve kara delik konu edilmektedir. İzleyicinin özellikle filmin ortasına kadar çok dikkatli izlemesi gerekir. Böylece sonraki sahnelerde yaşanacak beyin zorlayıcı karışıklıklar çok daha kolay çözülebilecektir.

ALIEN – ALİEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Alıen – Alien filmi, sinema dünyasına damga vuran filmlerden birisidir. Filmde uzaydaki görevini tamamlayıp dünyaya geri dönmeye hazırlanan bir kargo gemisi ve içerisindeki mürettebatın başından geçen olaylar anlatılmaktadır.

WALL – E – VOL – İ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Wall – e – Vol – i filmi, animasyon türünde çekilmiş en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde geri dönüşümsüz çöplerden dolayı yaşanmaz hale gelmiş olan dünyanın insanlardan arındırıldıktan sonra Wall – E adı verilen robotlar tarafından temizlenmesini konu edinmektedir.

STANLEY KURBICK’S 2001: A SPACE ODYSSEY – 2001: UZAY YOLU MACERASI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Stanley Kurbıck’s 2001: A Space Odyssey – 2001: Uzay Yolu Macerası filmi, tüm zamanların en iyi uzay konulu bilim kurgu filmlerinden birisidir. Filmde uzay yolunda yaşanmış olay konu edilmektedir. tüm zamanların en iyi uzay filmi olarak gösterilmektedir.

GUARDIANS OF THE GALAXY – GALAKSİNİN KORUYUCULARI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Guardıans Of The Galaxy – Galaksinin Koruyucuları filmi, Marvel filmleri arasında en çok izlenenlerden birisidir. Filmde hırslı bir genç olan Star Lord’ un güç taşı olarak bilinen taşın peşine düşmesi ve ve aynı taşın peşinde olan düşmanları ile yaşadığı mücadele konu edilmektedir.

THE MARTIAN – MARSLI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Martıan – Marslı filmi, 2035 yılında geçen muhteşem konuya sahip bir uzay filmidir. Filmde Ares III isimli bilimsel araştırma gemisinin uzay yolculuğu sırasında karşılaştığı toz fırtınası sonucunda Mars’ta mahsur kalan ve öldüğü sanılan Mark Watney’in zekasını kullanarak hayatta kalma mücadelesini ve Marts’ ta kendisine kurduğu küçük hayatı konu edinmektedir.

STAR TREK – UZAY YOLU FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Star Trek – Uzay Yolu filmi, uzay filmi dendiği zaman akla ilk gelen filmlerden birisidir. Filmde dünya üzerine en gelişnmiş uzay gemisi olarak üretilmiş olan Atılgan’ ın mürettebatının gençlik yıllarında yaşadıkları olaylar konu edilmektedir.

MOON – AY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Moon – Ay filmi, oldukça etkileyici uzay filmlerinden birisidir. Filmde 3 yıl boyunca aya ulaşmak için mücadele eden Astronot Sam Bell’ in yaşadıkları konu edilmektedir. Ay’ a ulaşmayı başaran ve orada kendisine bir hayat kuran Bell, eve dönüş hazırlığı sırasında bazı gizemli olaylar ile karşılaşacaktır.

GATTACA – GATTACA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gattaca – Gattaca filmi, siyah beyaz uzay filmlerinden birisidir. Filmde 21. Yüzyılda gelişen genetik mühendisliği sayesinde yaratılan efsanevi insanlar anlatılmaktadır. Özel olarak üretilen süğer insan ırkı nedeniyle normal insanların dışlandığı filmde temizlikçi olarak işe girmeye çalışan Vincent isimli Astronot adayının başkasının kan örneğini kullanarak iyi bir pozisyonda işe girmesi konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
534 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir