En İyi Protein Tozları Hangileridir, Fiyatları Ne Kadar?


73
714 Paylaşım, 73 points

Vücut yapman isteyenlerin günlük olarak belirli oranda proteine ihtiyacı vardır. Vücuda giren protein oranının fazla olması, kas gelişimi için oldukça önemlidir. Özellikle spor yapan kişilerde günlük alınması gereken protein miktarı besinlerle karşılanamayacak kadar fazladır. Bu nedenle protein takviyesi gerekir. Bu yazımızda En İyi Protein Tozları Hangileridir, Fiyatları Ne Kadar sorularına cevap vereceğiz.

PROTEİN TOZU NEDİR?

Protein tozu, vücut geliştirmek ve kas yapmak isteyen, sürekli spor yapan kişilerin en fazla ihtiyaç duyduğu maddelerden birisidir. Bir sporcunun yaptığı yoğun egzersizler, besinlerden alacağı proteinin vücuda yeterli gelmemesine neden olur. Böyle kişilerin ek protein alması gerekir. Vücuda dışarıdan protein almak için protein tozu kullanılmaktadır.PROTEİN TOZU NEDEN KULLANILIR?

Protein tozu, kaslardaki protein sentez hızını artırmasının yanı sıra daha hızlı emilimini de gerçekleştirir. Özellikle antrenman sonrası protein ihtiyacının hızlı karşılanması için protein tozu mutlaka kullanılmalıdır. Protein tozlarının içinde bulunan amino asitler hızlı şekilde kaslara karışıp kaslarda protein sentezini artıracaktır. Bu sayede kaslar çok daha kısa sürede büyür.

Günümüzde farklı kaynaklardan yapılan çok sayıda protein tozu bulunmaktadır. Protein tozu çeşidinin çok fazla olması,  insanların kafasının karışmasına ve ne kullanacağı konusunda kararsız kalmasına neden olmaktadır. En iyi protein tozları ve fiyatları şu şekildedir;

  • Weider Premium Whey
  • Scitec Whey Professional
  • Supplementler Nurtition Whey Protein
  • Optimum Gold Standard Whey
  • Isopure Zero Carb
  • Hardline Whey 3Matrix

WHEİDER PREMİUM WHEY FİYATI NEDİR?

Weider Premium Whey, dünyanın en çok sevilen protein tozlarından hazırlanmış aromalı bir karışımdır. Kolaylıkla çözülebilen bu protein tozu, en sık tercih edilenlerden birisidir. Weider Premium Whey içerisinde BCAA ve İzole Protein oranı oldukça fazladır. Bu yönüyle de beğeni toplamaktadır. Weider Premium Whey protein tozunda tek servisinde 23 gram protein bulunmaktadır.

Weider Premium Whey güncel fiyat listesine ulaşmak için TIKLAYIN

SCİTEC WHEY PROFESSİONAL FİYATI NEDİR?

Scitec whey Professional, son yılların en hızlı yükselen protein tozu markalarından birisidir. Zengin içeriği ile dikkat çeken Scitec whey Professional, kısa sürede beğeni toplamayı başarmıştır. İçerdiği sindirim enzimleri ve ek amino asit karışımı zayesinde zengin bir protein tozu kaynağıdır. Scitec whey Professional protein tozunun tek servisinde 22 gram protein bulunur.

Scitec whey Professional güncel fiyat listesine ulaşmak için TIKLAYIN

 SUPPLEMENTLER NUTRİTİON WHEY PROTEİN FİYATI NEDİR?

Supplementler Nutrition Whey, Türk sporcular tarafından en fazla tercih edilen protein tozlarından birisidir. Marka, hammaddesini Avrupa’nın en hızlı büyüyen süt üreticisi olarak nitelendirilen Volac markasından almaktadır. Aspartam içermeyen Supplementler Nutrition Whey, peynir altı suyu tozundan üretilmektedir. Protein tozunun tek servisinde 23 gram protein bulunur.

Supplementler Nutrition Whey güncel fiyat listesine ulaşmak için TIKLAYIN

OPTİMUM GOLD STANDARD WHEY FİYATI NEDİR?

Optimum Gold Standard Whey, dünyanın en çok satan protein tozlarından birisidir. Protein tozunda olması gereken her özelliği bir arada arayanlara özel olarak hazırlanmış olan Optimum Gold Standard Whey, 9 farklı aroma seçeneğine sahiptir. Tadı ile de beğeni toplayan protein tozu, zengin içeriği ve kaliteli hammaddesi ile en güvenilir markalar arasında yer almaktadır. Optimum Gold Standard Whey protein tozunun tek servisinde 24 gram protein bulunur.

Optimum Gold Standard Whey güncel fiyat listesine ulaşmak için TIKLAYIN

ISOPURE ZERO CARB FİYATI NEDİR?

Isopure Zero Carb, az kalorili ve kolay içime sahip hafif bir protein tozudur. Bu nedenle birçok kişinin favori protein tozu olarak kullanılmaktadır. İçerisinde yok denecek kadar az şeker ve yağ bulunur. Protein oranı çok yüksek olan Isopure Zero Carb, tam bir diyet dostu olarak gösterilebilir. Isopure Zero Carb protein tozunun tek servisinde 25 gram protein bulunur.

Isopure Zero Carb güncel fiyat listesine ulaşmak için TIKLAYIN

HARDLİNE WHEY 3MATRİX FİYATI NEDİR?

Hardline Whey 3Matrix, Türkiye’ de en çok tercih edilen protein tozlarından birisidir. Türk firmasının ürünü olan Hardline Whey 3Matrix, hem hidrolize hem de konsantre içermektedir. Özel formülü sayesinde bulk döneminde daha rahat kullanılabilmektedir. Hardline Whey 3Matrix, kreatin, glutamin ve BCAA bakımından oldukça zengindir. Protein tozunun tek servisinde 37 gram protein bulunur.

Hardline Whey 3Matrix güncel fiyat listesine ulaşmak için TIKLAYIN

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
714 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir