En Çok Kilo Aldıran Yüksek Kalorili 8 Meyve


60
584 Paylaşım, 60 points

Meyve insanlar için en sağlıklı besinler arasında yer alır. Meyvenin sağlıklı olması, özellikle kilo kontrolüne dikkat eden kişilerin sıklıkla meyve tüketmesine neden olmaktadır. Ancak bazı meyveler sanıldığının aksine yüksek kalorili oldukları için kilo aldırırlar. Bu yazımızda En Çok Kilo Aldıran Yüksek Kalorili 8 Meyve hakkında bilgi vereceğiz.

Meyveler, dikkatli tüketilmesi gereken besin grubu olarak gösterilebilir. Kilo verdirmenin yanı sıra kilo aldıran da birçok meyve çeşidi bulunmaktadır. Bu nedenle kişinin meyve tüketirken kalori miktarına mutlaka bakması gerekir.EN ÇOK KİLO ALDIRAN YÜKSEK KALORİLİ 8 MEYVE HANGİLERİDİR?

Kilo almak isteyenler ya da kilo almamak için dikkatli beslenmeye çalışanların kalorisi yüksek meyveleri bilmesi oldukça önemlidir. En Çok Kilo Aldıran Yüksek Kalorili 8 Meyve şu şekilde sıralanır;

  • Mango
  • Muz
  • Meyve kurusu
  • Avokado
  • İncir
  • Zeytin
  • Üzüm
  • Jack meyvesi

EN ÇOK KİLO ALDIRAN YÜKSEK KALORİLİ MEYVE MANGO

En çok kilo aldıran yüksek kalorili meyve mango olarak gösterilebilir. Mango besin değeri oldukça yüksek tropikal meyvelerden birisidir. Düzenli olarak tüketildiğinde kişiye kilo aldırma özelliğine sahiptir. Bu nedenle kilo almak isteyenlerin düzenli olarak tüketmesi, kilo vermek isteyenlerin uzak durması gerekir. Kalorisi yüksek olan mango, karbonhidrat, vitamin ve mineral yönünden oldukça zengindir.

EN ÇOK KİLO ALDIRAN YÜKSEK KALORİLİ MEYVE MUZ

En çok kilo aldıran yüksek kalorili meyve muz olarak gösterilebilir. Doğal yollardan birkaç kilo almak isteyenlerin sıklıkla tüketmesi gereken meyvelerden birisidir. Yüksek kalori içeren muz, hemoglobin üretimi konusunda da yardımcı bir besindir. Kilo almak için tüketildiği zaman yemekten sonra yenmesi çok daha faydalı olacaktır. Çok tüketiminin kabızlığa neden olacağı unutulmamalıdır.

EN ÇOK KİLO ALDIRAN YÜKSEK KALORİLİ MEYVE MEYVE KURUSU

En çok kilo aldıran yüksek kalorili meyve meyve kurusu olarak gösterilebilir. Kurutulmuş meyve çeşitleri kilo almak için oldukça faydalıdır. Kuru meyve çeşitlerine göre kalorileri farklılık göstermekle birlikte genel anlamda bakıldığı zaman çok yüksek kalori içerdiği nedeniyle kilo aldırmaktadır.

EN ÇOK KİLO ALDIRAN YÜKSEK KALORİLİ MEYVE AVOKADO

En çok kilo aldıran yüksek kalorili meyve avokado olarak gösterilebilir. Avokadonun içerisinde yüksek miktarda doğal yağ bulunmaktadır. Kalori açısından oldukça yüksek olan bu meyvenin bir orta boyu yaklaşık 400 kalori olarak söylenebilir. Avokado aynı zamanda potasyum, folat ve E vitamini yönünden de zengindir.

EN ÇOK KİLO ALDIRAN YÜKSEK KALORİLİ MEYVE İNCİR

En çok kilo aldıran yüksek kalorili meyve incir olarak gösterilebilir. İncir sağlıklı bir meyve olduğu kadar yüksek kalorisi nedeniyle çok çabuk kilo aldırma özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde kilo almak isteyenlerin mutlaka tüketmesi gerekmektedir. Kilo vermeyi isteyenlerin ise uzak durması gereken meyveler arasındadır.

EN ÇOK KİLO ALDIRAN YÜKSEK KALORİLİ MEYVE ZEYTİN

En çok kilo aldıran yüksek kalorili meyve zeytin olarak gösterilebilir. Zeytin tekli doymamış yağlar yönünden zengindir. Yüksek kaloriye sahip olan zeytinin 2 büyük tanesi 10 kalori içermektedir. Sodyum bakımından da zengin olan zeytin, doğal yollarla kilo almak için tüketilebilmektedir.

EN ÇOK KİLO ALDIRAN YÜKSEK KALORİLİ MEYVE ÜZÜM

En çok kilo aldıran yüksek kalorili meyve üzüm olarak gösterilebilir. Üzüm ve üzüm suyunun bir bardağında 105 kalori bulunmaktadır. Sağlıklı şekilde kilo almak isteyenlerin bolca üzüm tüketmesi ya da düzenli olarak günlük 1 bardak üzüm suyu içmesi gerekmektedir.

EN ÇOK KİLO ALDIRAN YÜKSEK KALORİLİ MEYVE JACK MEYVESİ

En çok kilo aldıran yüksek kalorili meyve Jack meyvesi olarak gösterilebilir. Tropikal meyve sınıfına giren Jack meyvesinin 100 gramı 95 kalori olarak söylenebilir. Zor bulunan bir meyve olmasının yanı sıra düzenli olarak tüketildiğinde kısa sürede kilo almaya yardımcı olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
584 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir