En Çok İşinize Yarayacak Android Uygulamalar


61
594 Paylaşım, 61 points

Günümüzde birçok akıllı telefon işletim sistemi olarak Android kullanmaktadır. Android işletim sistemine büyük ilgi olması nedeniyle, bu sistem kullanıcılar için her gün yeni bir özellik sunmaktadır. Bu yazımızda en çok işinize yarayacak Android uygulamalarını sizin için hazırladık.

En Çok İşe Yarayan Android Uygulamaları

1 – ES Dosya Yöneticisi

ES dosya yöneticisi, Android işletim sistemli cihazlarda bulunan tüm dosyaların tek bir yerden kontrol edilmesini sağlamaktadır. Oldukça basit bir uygulamadır. En büyük özelliklerinden birisi, aynı ağa bağlı olan cep telefonu ve bilgisayar arasında veri transferi yapabilmesidir.2 – Evernote

Klasik not uygulamalarından oldukça farklı olan bu uygulama, internet tarayıcısı ve akıllı telefon üzerinden tüm notların görüntülenebilmesini sağlamaktadır. Bu uygulama istenildiği zaman bilgisayara da kurulabilmektedir. Böylece bilgisayar üzerinden de notlara erişim sağlanabilir.

3 – Advance Task killer

Arka planda çalışan tüm uygulamaları gösteren bir programdır. Bu uygulama üzerinden arka planda çalışan uygulamaları tek tuş ile sonlandırmak mümkündür.

4 – AppLock

Oldukça basit ve kullanışlı bir uygulama olarak bilinen AppLock, istenildiği zaman Android cihaz üzerindeki tüm uygulamaları kilit altına alabilmektedir.

5 – Night Mode

Geceleri birçok kişinin rahatsızlık duyduğu ekran parlaklık seviyesini kişinin istediği gibi ayarlamasına fırsat sunan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde ekran parlaklığı kişinin istediği kadar kısılabilmektedir. Kişi, isterse uygulama ile ekranı tamamen karartabilir.

6 – MusiXmatch Music Lyrics Player

Cihazda bulunan şarkıların sözlerini ekrana getiren bu uygulama ile hem şarkı dinleme hem de şarkı sözlerini okuma şansı bir arada sunulmaktadır. Uygulamanın ara yüzü de oldukça kullanışlıdır.

7 – Mightytext

Telefona gelen mesajların bilgisayar üzerinden görülüp cevaplanmasını sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama özellikle bilgisayar başında çalışıp telefonu sıklıkla eline alamayan kişiler için oldukça işlevseldir. Uygulama sayesinde eski mesajları kaybetmemek için depolama özelliği de kullanılabilir. Bunun yanı sıra gelen çağrı kaydını da depolama hakkı bulunmaktadır.

8 – Vybe

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan özelliklerden birisi olan titreşim özelliğini tamamen kişiselleştirmek amacı ile hazırlanmış bir uygulamadır. Bu uygulama ile kişi istediği şekilde titreşim ayarı yapabilmektedir.

9 – Google Goggles

Google üzerinden arama yaparken kullanılabilecek olan bu uygulama sayesinde herhangi bir şeyin fotoğrafı çekilip Google üzerinden arama yapma fırsatı sunmaktadır. Bu uygulama sayesinde kişiler istedikleri fotoğraf hakkında Google üzerinden kısa sürede bilgi alma şansına sahip olurlar.

10 – Sound Search for Google Play

Shazam ve Sound Hound gibi müzik uygulamalarına alternatif bir uygulamadır. Bu uygulama üzerinden dinlenilen müzik hakkında her türlü bilgiyi Google üzerinden bulma şansını sunmaktadır.

11 – WiFi File Transfer

Aynı ağ üzerinde kayıtlı olan bilgisayar ve akıllı telefon arasında dosya alışverişi sunan bir uygulamadır. Kablosuz bağlantı kurma fırsatı vermesi nedeniyle oldukça beğeni toplamaktadır. Bu uygulamanın kullanılabilmesi için akıllı cihazda verilen adresin bilgisayara girilmesi yeterli olacaktır.

12 – Theftie

Telefonlar bazı zamanlarda kaybolabilir, çalınabilir. Böyle şanssız bir durum yaşayan kişiler için hazırlanmış olan bu uygulama sayesinde telefon kısa zamanda bulunabilmektedir. Uygulamanın başlıca özellikleri telefonu kilitlemesi, yerini belirlemesi ve şüpheli durumlarda hırsızın gizlice selfisini çekmesidir. Kullanıcı, internet üzerinden cihazını istediği zaman bu uygulama üzerinden kontrol edebilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
51
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
121
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir